Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Jak to zrobić?

  1. #1

    Domyślnie Jak to zrobić?

    http://www.maxmodels.pl/fotograf-_za...-5532067.html#

    Głowię się ze znajomymi jak uzyskać podobny efekt. W portfolio babki jest sporo podobnych zdjęć i się zastanawiam - raczej malowane, czy klejone taśmą to to nie jest. Jeżeli nie, to jak? Fotomontaż, światło z rzutnika?

  2. #2

    Domyślnie

    Jakiś rzutnik (może nawet lampa studyjna) właśnie potawiony i na nim naklejony wzorek
    Widać to nawet na wlosach
    Prywatnie: Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N40/2 || N85/1.8s || SB-600 || YN560
    Służbowo: R6 || T24-70/2.8 G2 || C70-200mm f/2.8L IS III USM

    ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
    >>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<

  3. #3

    Domyślnie

    Tak właśnie myślałem, chociaż z rzutowaniem z rzutnika nie miałem nigdy do czynienia :P

  4. #4

    Domyślnie

    Wystarczy dać coś, co rzuca czarny wzorek

    A tak na serio - szukałem kiedyś info o zrobieniu rzutnika ze starego aparatu analogowego, znalazłem gościa, który w miejscu kliszy przykłada palnik lampy z przyłożonym wzorem. Wzór jest rzucany poprzez obiektyw aparatu (można precyzyjnie ustawić ostrość itp.). Tamten fotograf używał tego, żeby rzucać wzór na ścianę za modelką, ale dałoby radę to zaadoptować do tego co na zdjęciu.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #5

    Domyślnie

    homemade gobo. mozna tez kupic.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 13-02-2015 o 16:40
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •