Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka z D800 na bezlusterkowca lub kompakt?

    Potrzebuję pomocy. Tylko i wyłącznie moją fanaberią było zakupienie D800 oraz 85 1,8G plus 35mm 1,8g do robienia fotek mojemu synkowi. Fakt aparat jest cudny - nie zawiódł mnie praktycznie nigdy. AF zawsze był tam gdzie chciałem. Z uwagi na to, że potrzebuję zaoszczędzić nieco gotówki sprzedałem świetne D800 - teraz poszukuje D800 w małej obudowie i za pół ceny. Niestety nigdzie tego nie ma...
    Do rzeczy poszukuję aparatu, w którym łatwo ustawia się ręcznie pole AF, ma niezły AF-C, i dobrze radzi sobie przy czułościach do 3200ISO.
    Lustro - Kompakt lub Bezlusterkowiec - jest mi to obojętne, choć mniejsze jest lepsze. Dziś bawiłem się w sklepie Sony A6000 - nie zaskoczył mnie. Fatalnie ustawia się ręcznie pole AF, ta guzikologia jakoś do mnie nie przemawia, choć nie mówię nie. Przeglądałem D3200 - ale również brak łatwości w wyborze pola AF.
    Lubię stałki i małą głębie ostrości. Mój budżet - 3000-max 4000zł. Rozważam sprzęty używane:

    D7100 + S17-50 f2,8 do tego może 50mm 1,8d, lampę mam.
    Sony A6000 + 18-55+50mm+lampa
    Lumix LX 100 - całkiem fajny kompakcik
    Fuji XE-2+18-55

    Jeśli macie jakie propozycje piszcie, będę szukał, czytał i może w końcu podejmę decyzję.
    Dodam, że 35mm 1,8G i 85mm 1,8G leżą nadal na półce. Wydaje mi się, że tego drugiego szkła, choć je uwielbiam raczej na DX będę mało używał z uwagi na ogniskową.
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  2. #2

    Domyślnie

    A czemu nie bierzesz pod uwagę tego, co nasuwa się samo przez się? A7/A7R.

  3. #3

    Domyślnie

    W żadnym bezlusterkowcu nie będziesz miał nawet zbliżonego AF-S do D800, a o AF-C to wogole zapomnij. Po prostu za pół ceny będziesz miał o polowe gorsze osiągi - w przyrodzie nic nie ginie.

  4. #4

    Domyślnie

    kup sobie Nikona Coolpix A

    sensor APS-C 16 jak w D7000 objektyw bardzo ostry super stalka jasna 1:2.8

    http://www.kenrockwell.com/nikon/coolpix/a.htm

    przeczytaj opinie tu na forum

    aaa i menu takie same jak lustra Nikona
    Byl D50,D80,D5000,D3000,D3100,D7000,D7100,D300,D700 FX , D600 FX
    jest ponownie D600 , N28-105 ,N70-300VR ,Grip
    Nikon A jako sprzecik mobilny i podreczny

  5. #5

    Domyślnie

    Bardziej uniwersalny bedzie Panasonic LX100. Dużą matryca, jasny obiektyw, piękne i solidne wykonanie.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #6

    Domyślnie

    A czemu nie bierzesz pod uwagę tego, co nasuwa się samo przez się? A7/A7R.
    Z uwagi na koszty. Skoro aparat ma służyć do fotografii rodzinnej to nie widzę sensu wydawać tyle pieniędzy.
    Nikona Coolpix A
    Niby fajny, ale jakoś do mnie nie przemawia. Dzięki za propozycje.

    Najbardziej waham się między tym D7100, a A6000. Ten drugi na pewno będę częściej nosił i używał. Nikon gabarytami zniechęca do zabrania go na spacer, ale ergonomia przemawia zdecydowanie na jego korzyść. Być może to przyzwyczajenie do luster, od lat nikon w ręce
    D800, 85mm 1,8d G w drodze, 35mm 1,8G, Yongnuo 467

  7. #7

    Domyślnie

    Myślałeś o Sony RX100 II? Ten aparat nie pasuje do końca do Twoich założeń, ale może warto przemyśleć sprawę? Plusem jest to, że jest to naprawdę "pocket camera" (Sony A6000 nią nie jest - wiem, bo mam Nexa 5N).
    Z drugiej strony - obserwuję wątki o Nexie i o Fuji - w tym drugim jest zdecydowanie więcej portretów. W wątku nexowym dominują "krajobarazy". Ciekawe, na ile sprzęt określa temat fotografii.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak kompakt to może Fuji X100S/X100T?
    D700 / NEX-6 / FM2N i inni.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wdhiz Zobacz posta
    (Sony A6000 nią nie jest - wiem, bo mam Nexa 5N).
    Z 20/2.8 jak najbardziej jest
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  10. #10
    Gaduła Awatar matys
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    szczecin / chesterfield
    Posty
    1 256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorcik Zobacz posta
    Z 20/2.8 jak najbardziej jest

    Co do tego, to bym się nie zakładał. RX100 to na prawdę małe ustrojstwa! W kieszeń jeansów powinien wejść bez większych problemów tylko z wygodą chodzenia będzie gorzej. Chyba ze przywykłeś do noszenia większego portfela na codzień

    Tak na serio to bym spojrzał może na Panasa gx7, bo ktoś ostatnio wspominał, ze on ma ostrzenie na zasadzie patrzysz przez wizjer, a paluchem pykasz w ekran gdzie chcesz żeby wyostrzył. Jeżeli tak to działa jak ktoś pisał, to dla mnie to świetny ficzer....
    .

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •