Close

Strona 1 z 51 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 504

Wątek: Samsung NX500

  1. #1

    Domyślnie Samsung NX500

    Był zapowiadany aż mamy oficjalna premierę. Co sądzicie o obiektywie kitowym w tym modelu czy jest równie słaby jak kit z Sony A6000?

    http://www.swiatobrazu.pl/samsung-nx500-31931.html
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 05-02-2015 o 13:46

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoluka Zobacz posta
    Był zapowiadany aż mamy oficjalna premierę. Co sądzicie o obiektywie kitowym w tym modelu czy jest równie słaby jak kit z Sony A6000?

    http://www.swiatobrazu.pl/samsung-nx500-31931.html

    Raczej przeczuwam ze jest lepszy od Sonowskiego - tak jak czytajac opinie o innych szklach np. na forum dpreview.
    Jedynie co to obawiam sie czy byl sens wrzucac ta sama matryce co w NX1 :/ za to fajnie ze te sam system AF wrzucili
    Ostatnio edytowane przez Lucas1981r ; 05-02-2015 o 15:14

  3. #3

    Domyślnie

    Mam ten obiektyw i chwalę go sobie. Nie porównywałem z innymi, bo nie chciało mi się robić zdjęć porównawczych i oglądać pikseli, a może obawiałem się, że wypadnie gorzej od 18-55, 20-50 albo 2,4/16? Ale gdy patrzę na zdjęcia, nie widzę jakichś szczególnych defektów (poza bardzo dużą dystorsją beczkową przy szerokim kącie, która jest korygowana elektronicznie w aparacie, a widoczna na nieskorygowanych RAWach). Użytkowo obiektyw jest świetny - mały w pozycji złożonej, elektryczne sterowanie ogniskową jest płynne i dość ciche, AF działa szybko i cicho, OIS sprawdza się, oprawa filtra nie obraca się, itd. Czego więcej oczekiwać?

    Aparat na papierze wygląda świetnie - największą wadą bezlusterkowców w porównaniu do lustrzanek jest ciągle pewna ślamazarność; NX1 pokazał, że wcale nie musi tak być. Jeśli NX500 nie będzie wolniejszy, to może okazać się przełomem. 28 MP to największa obecnie rozdzielczość w APS-C, co prawda niektórzy trochę kręcą nosem na jakość obrazu, ale nie jest tak źle. AF w NX1 jest podobno bardzo szybki i sprawny, jeśli tu nie będzie gorszy, to też będzie bardzo dobrze. Fajnie też, że wrócili do dwóch kół nastawczych mimo użycia dotykowego ekranu, to powinno ułatwić obsługę.
    Podoba mi się.

    Ciekawostką jest łączność Bluetooth.

    Życzyłbym sobie, by Samsung udoskonalił swoją aplikację na Androida do zdalnego sterowania aparatami. Na razie oferuje ona żałośnie mało opcji i umożliwia fotografowanie tylko w trybie całkowicie automatycznym.

  4. #4

    Domyślnie

    Kitowy obiektyw Samsunga 18-55 (mam w wersji III) porównywałem min. z Nikkorem 24-70 2.8 piksel do piksela więc jego ostrość jest na bardzo wysokim poziomie (a może to zasługa matrycy NX300) i jest naprawdę żyleta.

    Łudziłem się że NX500 w końcu będzie miał wizjer ale pozostałe funkcję naprawdę zapowiadają się ciekawie.
    Powinien Samsung dać wizjer bo niestety konkurencja wypuszcza większość bezluster z EVF w związku z tym przypuszczam że NX500 będzie musiał być tańszy od konkurencji. Żałuję też że wsadzili tę matrycę 28 Mpix.

    Faktycznie puch24 aplikacja Samsunga do sterowania aparatem to kpina, niech zobaczą jak to pięknie zrobił Panasonic w swojej aplikacji.
    Samsung z tak ogromnym kapitałem a aplikacja na androida jest żałosna.

    RAW z NX1 (NX500 pewnie też) zajmuje prawie dwa razy więcej MB niż NX300
    Jak dla mnie to nie ma sensu zmieniać na NX500

  5. #5

    Domyślnie

    Ja też raczej nie zmienię NX300 na NX500 - chyba nie warto. Już prędzej NX20 na NX30.
    Aplikacja na Androida to jakiś żart, zwłaszcza, że Samsung produkuje zarówno aparaty telefoniczne, jak i fotograficzne.

  6. #6

    Domyślnie

    Znalazłem swoje porównanie: NX300 z 18-55 III kontra Nikon D610 z Nikkorem 24-70 2.8 i kit Samsunga jest ....ostrzejszy od Nikkora aż trudno uwierzyć.

    W NX300 jest akumulator BP1130 a czy BP1030 też będzie działał na nim? może ktoś ma taki. Oczywiście pytam o oryginały Samsunga.

  7. #7

    Domyślnie

    Mi bardziej doskwiera dylemat NX500 (czy można zamówić z innym obiektywem niż kitowy?) vs A5100 od Sony z obiektywem 20mm f/2,8. Parametry które mnie interesują to jakość zdjeć, jakość programu HDR i programu do tworzenia panoram, kieszonkowosc zestawu oraz jakość wykonania.
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 05-02-2015 o 18:49

  8. #8

    Domyślnie

    Może w Samsungu jest jakieś domyślne wyostrzanie nawet i RAWów? Ale potwierdzam, wszystkie trzy "kity" Samsunga to wcale nie kit, tylko całkiem porządne obiektywy, choć 20-50 to straszny plastik i trochę boję się go używać. Ale w końcu, gdy pojawił się razem z NX100, dostał nagrodę EISA za najlepszy obiektyw do bezlusterkowców - chyba za coś?

    Domyślnie w NX300 (i NX2000) jest akumulator BP1130, ale BP1030 też można używać. Problem jest z oryginalnymi ładowarkami - starsze ładowarki do BP1030 (dostarczana z NX200 i uniwersalna Quick) nie ładują akumulatora BP1130. Trzeba kupić specjalną do 1130. Oczywiście kosztują, jakby były zrobione z "plasteliny i rydu"*. Chyba nie ma problemu z niefirmowymi akumulatorami i ładowarkami, które nie mają trzeciego styku.

    * Humor zeszytów sprzed lat: "Wzorzec metra jest zrobiony z plasteliny i rydu".

    motoluka,
    NX500 jest ciągle jeszcze "na papierze", przynajmniej dla nas. W sklepach w Polsce pojawi się pewnie za kilka miesięcy i na pewno nie będzie w "konkurencyjnej cenie".

  9. #9

    Domyślnie

    Cena nie gra aż takiej roli jeśli będzie dużo lepszy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Chyba nie ma problemu z niefirmowymi akumulatorami i ładowarkami, które nie mają trzeciego styku.
    Potwierdzam mam taką ładowarkę za 25 zł i działa bez problemu.

Strona 1 z 51 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •