Close

Strona 4 z 51 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 504

Wątek: Samsung NX500

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Plessis Zobacz posta
    Miałem NX-11, teraz NX20 (całkiem inna matryca). Przeszkadzają mi w NXach trzy sprawy. Pierwsza to wizjer, we flagowym NX1 jest już podobno dobrze. Druga sprawa to strasznie długie ładowanie fotki na kartę, w trybie pojedyńczych zdjęć zanim się załaduje wstrzymuje pracę puszki - trwa to (w ustawieniach jpg fine) do dwóch, trzech sekund. Nie da się zrobić drugiego szybkiego ujęcia (ciekawy jestem czy to jest w NX1 poprawione - niech to działa chociaż jak w amatorskich lustrzankach). No i trzecie to kłopot z ustawieniem balansu bieli - pierdylion możliwości, a na koniec i tak wychodzi to całkiem przeciętnie - i nie daje się łatwo poprawić Czy macie Panowie wiedzę jak to wypada u konkurencji np w porównaniu z Fuji XT-1 albo innym bezlusterkowcem?
    Już w NX30 zapis na kartę jest OK nawet w RAW - NX20 miał chyba za duże RAWy nie wiem czy któryś Firmware nie wprowadził kompresji?
    Balans bieli dla mnie jest OK ale zrobiłem przeunięcie w stronę zielonego dla AWB bo standard NX30 to odcień błękitu. Tak czy inaczej ja używam tylko RAW więc kwestia balansu bieli jest otwarta w PP.
    W sumie gdyby NX30 miał matrycę z NX1 I ciut lepszy głównie większy wizjer to nic lepszego mi nie trzeba.
    NX1 jest fajny ale już duży. NX30 w porównaniu do poprzednika też urósł dla ergonomi lepiej ale dla wciskania w kieszeń gorzej.
    X-T1 jest 3x droższy od NX30 więc dla mnie to bezsens wydać tyle kasy na kompakt - wolałbym Nikona D7200.
    NX500+3-4 naleśniki jest świetnymn kompaktem jako uzupelnienie system lustrzankowego wiadomo nie zawsze mamy ochotę targać torbę z cegłą.

  2. #32

    Domyślnie

    W NX20 nie wprowadzono kompresji RAWów - mam najnowszy FW; niestety, pliki nadal mają pod 40 MB. Może wydajność procesora jest niewystarczająca?
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #33

    Domyślnie

    No to wyjaśnia kwestię wolnego zapisu.
    RAW w NX30 ma rozrzut między 22 a 30 MB.
    Oczywiście nowsze modele maja nieco lepsze procesory i bufory.
    NX1 ma właśnie taki bardzo wydajny procesor.

  4. #34

    Domyślnie

    Z dużorozdzielającej matrycy duży RAW. Mały bufor + powolny interfejs karty = powolny zapis.
    RAW można skompresować, co zmniejszy plik, więc więcej plików upchnie się w buforze i łatwiej będzie je przepchnąć na kartę, ale z kolei wymaga to mocnego procesora do kompresji. W efekcie, czy skompresowany, czy nieskompresowany, zapis na kartę może trwać tyle samo albo i dłużej.
    Rozwiązanie: poprawa elektroniki aparatu. Inaczej się nie da. Same sztuczki programowe chyba nic nie pomogą.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #35

    Domyślnie

    NX1 z 28 MP daje radę nawet do kręcenia filmów go już używają w parze z NX500... Może wyroki o zniknięciu Samsunga były przedwczesne?
    http://www.dpreview.com/articles/356...ver-so-android

  6. #36

    Domyślnie

    No, tak, ale NX1 to zupełnie inna półka "komplikacyjna" i cenowa. Ma na pewno znacznie bardziej wydajne procesory, niż modele starsze. Więcej danych z matrycy do obrobienia, więcej danych do wyświetlenia na wysokorozdzielczym wyświetlaczu i w wizjerze - to bez wątpienia wymusiło znaczne powiększenie wydajności. I udało się, ale za cenę ceny.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #37
    ksh
    Gość

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    NX500 ma niezłą matrycę ale...
    pliki wynikowe RAW mają prawie dwa razy większą pojemność w porównaniu do zdjęć z NX300/NX30 LINK
    i jest problem ze zrobieniem ostrych zdjęć w NX500 LINK
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 28-10-2015 o 00:00

  9. #39

    Domyślnie

    Przyznam, że jestem bardzo zadowolony z efektów jakie dają NXy powyżej NX200. Duży w tym udział mają świetne szkła. Znowu na allegro się ich trochę pojawiło w lepszych cenach (nawet myślę o 30mm na zapas haha). Mam obecnie NX300 konsumpcjonizm karze spoglądać na pięćsetkę. Zestawienie na DKO wydaje się do niej mocno przekonywać: http://www.dxomark.com/Cameras/Compa...300___1007_851


    O co zatem chodzi z tą problematyczną ostrością, bo nie wyłąpałem...

    Mimo wszystko dalej ni nieustannie kuszą Sigmy Merrille w obecnych cenach, ale ja niestety sporo w ciemnicy robię, a na fanaberie nie bardzo jest kasa.
    Ostatnio edytowane przez ekajana ; 14-11-2015 o 11:05

  10. #40

    Domyślnie

    NX500 zszedł obecnie na bardzo atrakcyjne ceny. Chyba nie ma konkurenta w kategorii parametry techniczne / cena.
    Teraz idzie zima i raczej brnę w Audio niż w foto ale na wiosnę pomyślę o drugim korpusie a taki NX500 mógłby być dobry na nocne fotografowanie
    bo testowe ISO ma nieco lepsze niż NX30 choć tak naprawdę to co NX30 wypluwa jest dla mnie zadowalające niemniej lepsze zawsze wrogiem dobrego
    Poza tym mniej przepinania obiektywów a nawet 2 różne stałki w gotowości no i "dłuższy zasięg" baterii a to kusi.

Strona 4 z 51 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •