Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Skąd wziąć płytę instalacyjną WIN7 Pro

    Kupiłem notebook Della z Windows 8. Ponieważ jest to wersja Pro, to mam prawo zainstalowania Windows 7, jednak też tylko w wersji Pro. Zadzwoniłem do serwisu Della i przysłali mi pendrive z Windows 7. Problem polega na tym, że jest to recovery disk (choć na pendrive'ie) i instalator szuka numeru seryjnego na płycie głównej. Ja z kolei chciałbym zainstalować Windows w maszynie wirtualnej pod Linuksem. Dzwoniłem do Microsoftu co zrobić w takiej sytuacji i powiedzieli, że wystarczy, że pożyczę płytę instalacyjną, zainstaluję system a potem do nich zadzwonię, żeby go aktywować. I tu pojawia się drugi problem: nikt w okolicy nie ma takiej płyty. W pracy używamy Delli więc są płyty ale do użytku tylko z ich komputerami. Jak ktoś ma już Windows 7, to wersję Home. Skąd wziąć płytę instalacyjną Windows 7 Professional? Wolałbym nie pobierać z torrentów, bo nie wiem co dostanę gratis.

  2. #2

    Domyślnie

    A od kiedy można mieć dwa systemy na jednym kluczu zainstalowane?
    Możesz zainstalować 7 ale jeśli odinstalujesz 8 a nie, 8 na laptopie a gdzieś indziej 7...
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    A od kiedy można mieć dwa systemy na jednym kluczu zainstalowane?
    Możesz zainstalować 7 ale jeśli odinstalujesz 8 a nie, 8 na laptopie a gdzieś indziej 7...
    Dokładnie, oba lecą na jednej licencji.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  4. #4

    Domyślnie

    na jednej licencji ale równolegle, czyli można mieć na dwóch laptopach zainstalowanego windowsa raz go kupując?
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #5

    Domyślnie

    No nie, albo rybki albo akwarium. To nie jest druga licencja tylko downgrade 8 do 7.

    Tj. mieć w sumie można tylko legalne to nie będzie
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie o tym pisałem
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #7

    Domyślnie

    Swoją drogą jakieś nowe porządki u małomiękkiego - nie odesłali od razu do Della z systemem OEM.
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  8. #8
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Ale w czym problem? Z tego co zrozumiałem, to aktualnie kolega ma tak:

    Windows 8

    Chciałby mieć:

    Linux
    Windows 7 (na maszynie wirtualnej uruchamianej spod Linuksa).

    Gdzie wy tu widzicie dwie instalacje?
    Jarod, odezwij się na priv i daj znać czy potrzebujesz 7 Pro SP1 czy 7 Pro "bez SP".

    A tak z innej bajki:

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Ale w czym problem? Z tego co zrozumiałem, to aktualnie kolega ma tak:

    Windows 8

    Chciałby mieć:

    Linux
    Windows 7 (na maszynie wirtualnej uruchamianej spod Linuksa).
    Właśnie tak ma być. Z tego, co pamiętam, to zostawiłem na dysku partycję Della i chyba recovery, ale usunąłem partycję z Windows 8 i na jego miejsce zainstalowałem Linuksa. Pod Linuksem mam VirtualBox i w nim chcę zainstalować Windows 7.
    Rozmawiałem z serwisem Microsoftu (nawet dwa razy), dokładnie opisałem sytuację i według nich jest to jak najbardziej legalne. O ile się nie pomylili...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez thorcik Zobacz posta
    Swoją drogą jakieś nowe porządki u małomiękkiego - nie odesłali od razu do Della z systemem OEM.
    Oczywiście, że najpierw odesłali, ale jak powiedziałem, że Dell przysyła płyty recovery (najpierw zadzwoniłem do Della), to usłyszałem, że w sumie to obojętne jak zainstaluję system byle by to była wersja Professional. Tym mnie zmartwili bo Home mam. Po instalacji telefon do nich i aktywacja.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •