Close

Strona 54 z 88 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 876
  1. #531

    Domyślnie

    Wcześniej miałem D40 z kitowym standardem i byłem zadowolony

    Wyczytałem że w tej sigmie boczne punkty Autofokusa nie działają zbyt dokładnie i jeśli zrobię zdjęcie to muszę czekać minutę by wykonać następne, przez niewyłączający się podgląd zdjęcia przez 60 sekund?
    co na to inni użytkownicy?
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 09-04-2017 o 15:56 Powód: nie piszemy posta pod postem

  2. #532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzys74 Zobacz posta
    Wyczytałem że w tej sigmie boczne punkty Autofokusa nie działają zbyt dokładnie i jeśli zrobię zdjęcie to muszę czekać minutę by wykonać następne, przez niewyłączający się podgląd zdjęcia przez 60 sekund?
    co na to inni użytkownicy?
    Za dużo czytasz Podgląd jest przez minutę, ale wciśnięcie spustu migawki do połowy go wyłącza natychmiast. Ja miałem Sigmę 17-50 2.8 i używałem jej z D7100. Sprzedałem niedawno w stanie idealnym, poza osłoną słoneczną, która się nie trzymała. Współpracowała wzorowo z aparatem, poza oczywiście niedogodnościami o których pewnie czytałeś sporo. Obiektyw bardzo dobrze współpracował na wszystkich punktach ostrości, choć oczywiście na skrajnych bocznych był mniej pewny. Na D7100 przy powiedzmy 100 zdjęciach, może 3 były nietrafione... Kupuj śmiało. To najlepszy obiektyw 2.8 ze stabilizacją w tak niskiej cenie. Mam nadal Nikkora 17-55 2.8 i on oczywiście jest pewniejszy i ma szybszy af, ale jest też większy, cięższy i znacznie droższy

  3. #533

    Domyślnie

    A jak z baterią?

  4. #534

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzys74 Zobacz posta
    A jak z baterią?
    600-800 zdjęć na jednej. Z Nikkorem 17-55 2.8 1100 na jednej

  5. #535

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Z 35 wyciąć można, ale rozszerzyć już nie za bardzo
    Zoom to jednak wygodniejsza sprawa, nawet cięższy, zwłaszcza gdy przepinanie szkieł może być trudne. Pomyśl o monopodzie, powinno być znacznie wygodniej.
    Trzymanie i uchwyt to sprawa dość indywidualna, nie zawsze mniejszym aparatem operuje się wygodniej.
    Jak najbardziej. Dlatego najlepiej będzie,jeśli pytający sam oceni,co mu najbardziej odpowiada pod kątem użyteczniści i ergonomii w sklepie. Co do "wad" Sigmy 17-50,to jak wspomniał @madebyzosiek,nie ma co czytać opinii,tylko ew. kupić i używać. To naprawdę dobry obiektyw,z użytecznym zakresem ogniskowych i całkiem dobrym światłem. Wart tych ewentualnych kilku niedogodności (których ja akurat nie doświadczyłem).
    Lubię robić zdjęcia Na razie pstrykam

  6. #536

    Domyślnie

    2.8 i 3.5 to różnica odczuwalna?
    Naprawdę warto Zamienić nikona 18x105 na sigmę 17x50?

  7. #537

    Domyślnie

    W 18-105 3.5 masz tylko na 18-19... W Sigmie 17-50, 2.8 jest w całym zakresie... Te obiektywy to inny świat pod prawie każdym względem... Kit, szczególnie 18-105, jest bardzo udany. Ale Sigma jest po prostu z innej bajki. Jeżeli uzupełnisz ją o Nikkora 85 1.8G, to masz szkła do wszystkiego.

  8. #538
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    18-105VR na 50mm ma juz f/5 i jest to ciemno, plus że na 105mm z f/5.6 ładny efekt się uzyskuje.

  9. #539

    Domyślnie

    Do jakich zdjęć mogę wykorzystać Nikkora 85 1.8G?

  10. #540

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzys74 Zobacz posta
    Do jakich zdjęć mogę wykorzystać Nikkora 85 1.8G?
    Do portretów i nieszybkiego sportu (koszmarnie wolny AF). Ewentualnie do zabawy z małą głębią ostrości

Strona 54 z 88 PierwszyPierwszy ... 444525354555664 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •