Close

Strona 11 z 88 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 876
  1. #101
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Takie zestawy najczęściej nie nadają się i tak do używania, lepiej kupić sam czysty zestaw, na allegro jest wiele normalnych sklepów.

  2. #102
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Olsztyn/Ostrołeka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Hej Przepraszam, że tak wtrącam swoje pytanie w nieswój wątek...

    Jestem aspirującą do wyższych poziomów fotografowania obecną użytkowniczką Canona sx 40 hs. Aparat moim zdaniem sprawuje się idealnie, robi bardzo dobre zdjęcia i ogólnie jestem zadowolona. Jednakże od pewnego czasu czuję, że potrzebuję zmiany. Idąc za tą myślą zaczełam wertować fora w poszukiwaniu "jaki aparat dla począkującego??" Lusterko czy bezlusterowiec? Tańsze body + droższy/lepszy obiektyw (wydawać by się mogło oczywiste) czy w rozsadnej cenie ale nieco lepsze body + dobry obiektyw ale bez fajerwerków. Oczywistą sprawą jest, że na początek nie jest mnie stać na wszystkie bajery jakie chciałabym dokupić, ale sukcesywnie będzie sprzęt uzupełniany
    Fotografować mam zamiar portrety, krajobraz (często podrózuje), zwierzęta, produktowe zdjęcia (na potrzeby bloga) oraz filmy (nie jakieś tam super profesjonalne).
    W gąszczu informacji o różnych modelach, przedzierając się przez niejedną wojnę między fanami nikona a canona moje myśli aktualnie krążą przy:
    Nikon D5500 z ob. 18-105mm VR
    lub

    Nikon D5300 z ob. Nikkor 18-105mm VR Cash Back
    wiem,że to bardzo pokrewne modele - jednak różnią się niuansami. Stąd pytanie - czy jest sens dokłądać do d5500??
    A może skierować swoje myślenie bardziej w kierunku D7000??

    Na innym forum zwrócono moją uwagę, że jednak Canon EOS 700d to lepszy wybór niż którykolwiek z tych nikonów.


    Dodatkowo chciałabym od razu dokupić obiektyw Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro.
    Co myślicie???

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martyna3275 Zobacz posta
    Hej Przepraszam, że tak wtrącam swoje pytanie w nieswój wątek...

    Jestem aspirującą do wyższych poziomów fotografowania obecną użytkowniczką Canona sx 40 hs. Aparat moim zdaniem sprawuje się idealnie, robi bardzo dobre zdjęcia i ogólnie jestem zadowolona. Jednakże od pewnego czasu czuję, że potrzebuję zmiany. Idąc za tą myślą zaczełam wertować fora w poszukiwaniu "jaki aparat dla począkującego??" Lusterko czy bezlusterowiec? Tańsze body + droższy/lepszy obiektyw (wydawać by się mogło oczywiste) czy w rozsadnej cenie ale nieco lepsze body + dobry obiektyw ale bez fajerwerków. Oczywistą sprawą jest, że na początek nie jest mnie stać na wszystkie bajery jakie chciałabym dokupić, ale sukcesywnie będzie sprzęt uzupełniany
    Fotografować mam zamiar portrety, krajobraz (często podrózuje), zwierzęta, produktowe zdjęcia (na potrzeby bloga) oraz filmy (nie jakieś tam super profesjonalne).
    W gąszczu informacji o różnych modelach, przedzierając się przez niejedną wojnę między fanami nikona a canona moje myśli aktualnie krążą przy:
    Nikon D5500 z ob. 18-105mm VR
    lub

    Nikon D5300 z ob. Nikkor 18-105mm VR Cash Back
    wiem,że to bardzo pokrewne modele - jednak różnią się niuansami. Stąd pytanie - czy jest sens dokłądać do d5500??
    A może skierować swoje myślenie bardziej w kierunku D7000??

    Na innym forum zwrócono moją uwagę, że jednak Canon EOS 700d to lepszy wybór niż którykolwiek z tych nikonów.


    Dodatkowo chciałabym od razu dokupić obiektyw Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro.
    Co myślicie???
    Weź najtańsze body, możesz nawet D5100 czy D5200. Do tego kupuj obiektywy w zależności od potrzeb. Body z czasem zmienisz, obiektywy zostaną.
    Tę Sigmę 70-300mm to sobie odpuść. Jaki masz bodżet i co będziesz fotografować?

    PS. A jakie to super forum na którym Ci powiedzieli, że 700D jest lepszy od D5500?
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martyna3275 Zobacz posta
    Nikon D5500 z ob. 18-105mm VR


    lub

    Nikon D5300 z ob. Nikkor 18-105mm VR Cash Back
    wiem,że to bardzo pokrewne modele - jednak różnią się niuansami. Stąd pytanie - czy jest sens dokłądać do d5500??
    A może skierować swoje myślenie bardziej w kierunku D7000??
    W cenę D5500 jest wliczony podatek od lansu i nowości w wysokości ok 1000zł (tak tysiąca).
    Kupując D5300 już dopłacasz za nowszy model, a różnic w stosunku do D5200 zapewne i tak nie uświadczysz.
    Poza tym 300zł drożej od D5500 masz D7100, a między nimi różnica jest bardzo duża.

    Cytat Zamieszczone przez martyna3275 Zobacz posta
    Na innym forum zwrócono moją uwagę, że jednak Canon EOS 700d to lepszy wybór niż którykolwiek z tych nikonów.
    Tylko chory na umyśle fanatyk Canona tak będzie twierdził.

    Cytat Zamieszczone przez martyna3275 Zobacz posta
    Dodatkowo chciałabym od razu dokupić obiektyw Sigma 70-300mm f/4-5.6 APO DG Macro.
    Co myślicie???
    Lepiej oddać pieniądze przeznaczone na ten obiektyw ludziom potrzebującym - większy będzie z tego pożytek.

    Jak chcesz obiektyw o zakresie 70-300, to masz tylko 2 do wyboru:
    Tamron 70-300 VC USD
    Nikkor 70-300 VR
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #105
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Olsztyn/Ostrołeka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Jaki masz bodżet i co będziesz fotografować?
    budżet do 4 tysięcy --> możliwość rozszerzenia też zakładam

    fotografować mam zamiar głownie krajobraz (dużo podróżuję), również zdjecia produktowe oraz raz na jakiś czas może portret? Często też fotografuje psy na spacerach, na wystawach etc.

  6. #106
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Olsztyn/Ostrołeka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    W cenę D5500 jest wliczony podatek od lansu i nowości w wysokości ok 1000zł (tak tysiąca).
    Kupując D5300 już dopłacasz za nowszy model, a różnic w stosunku do D5200 zapewne i tak nie uświadczysz.
    Poza tym 300zł drożej od D5500 masz D7100, a między nimi różnica jest bardzo duża.

    Tylko chory na umyśle fanatyk Canona tak będzie twierdził.


    Lepiej oddać pieniądze przeznaczone na ten obiektyw ludziom potrzebującym - większy będzie z tego pożytek.

    Jak chcesz obiektyw o zakresie 70-300, to masz tylko 2 do wyboru:
    Tamron 70-300 VC USD
    Nikkor 70-300 VR
    Właśnie dlatego wydaje mi się, że 5500 jest aż za bardzo lansiarski jak na moje potrzeby D7100 nie ma obrotowego uchylnego ekranu --> czy się mylę? DLatego zdyskwalifikowałam go na wstępie a na tym ekranie jednak mi zalezy. Przyzwyczajenie.
    Kurde... chciałabym dobry jasny obiektyw w tym zakresie.

    I teraz pytanie inne - czy kupwac samo body, czy body z kitem? a moze zamiast dokałdać do kitu kupić coś lepszego w zakresie kitowskich parametrów, ale bardziej jasny ?
    Ostatnio edytowane przez martyna3275 ; 22-06-2015 o 14:29

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martyna3275 Zobacz posta
    budżet do 4 tysięcy --> możliwość rozszerzenia też zakładam

    fotografować mam zamiar głownie krajobraz (dużo podróżuję), również zdjecia produktowe oraz raz na jakiś czas może portret? Często też fotografuje psy na spacerach, na wystawach etc.
    Wszystko ma być nowe, czy dopuszczasz możliwość kupowania rzeczy używanych?

    D5200 + 10-20mm (krajobrazy) + 60mm micro (np Tamron 60mm f/2, ogarnie produkty i portet) + 55-300mm (do piesków, choć na hali może okazać się ciemny)
    To takie minimum. Fajnie by było mieć do tego jakiś standard typu 18-105mm VR, lampę, pewnie jakiegoś szaraka, karty, plecak...
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martyna3275 Zobacz posta
    Właśnie dlatego wydaje mi się, że 5500 jest aż za bardzo lansiarski jak na moje potrzeby D7100 nie ma obrotowego uchylnego ekranu --> czy się mylę? DLatego zdyskwalifikowałam go na wstępie a na tym ekranie jednak mi zalezy. Przyzwyczajenie.
    Weź pod uwagę, że używając ekranu do robienia zdjęć, to pozbawiasz się większości zalet lustrzanki.
    Ten ekran jest od tego, aby używać go do robienia zdjęć tylko w ostateczności.
    Jak będziesz chciała robić zdjęcia jak na kompakcie, to bardzo się zawiedziesz na lustrzance, bo będzie kilka razy wolniejsza - ustawianie ostrości trwa nawet kilka sekund i działa tylko dla obiektów statycznych, jak coś jest w ruchu to ostrości nie ustawisz.
    Po każdym zdjęciu aparat potrzebuje ok 1s aby być gotowym do następnego zdjęcia.

    Lustrzanka jest od tego, aby korzystać z lustra i patrzeć w wizjer.


    Cytat Zamieszczone przez martyna3275 Zobacz posta
    Kurde... chciałabym dobry jasny obiektyw w tym zakresie.

    I teraz pytanie inne - czy kupwac samo body, czy body z kitem? a moze zamaist dokąłdać do kity kupić coś lepszego w zakresie kitowskich parametrów, ale bardziej jasny ?
    Każdy by chciał, ale nie ma takich. Albo taki zakres, albo jasny obiektyw. Coś trzeba wybrać.

    Z jasnych masz tylko 17~50.
    A czy brać kita czy jasnego zooma - twój wybór, nikt go za ciebie nie dokona.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #109
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Olsztyn/Ostrołeka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Wszystko ma być nowe, czy dopuszczasz możliwość kupowania rzeczy używanych?

    D5200 + 10-20mm (krajobrazy) + 60mm micro (np Tamron 60mm f/2, ogarnie produkty i portet) + 55-300mm (do piesków, choć na hali może okazać się ciemny)
    To takie minimum. Fajnie by było mieć do tego jakiś standard typu 18-105mm VR, lampę, pewnie jakiegoś szaraka, karty, plecak...
    dopuszczam możliwość kupienia używek, ale za bardzo nie wiem gdzie się to kupuje. Allegro w takich kwestiach uważam za zło

    lampa, statyw, pilot, plecak, karty etc to już poza budżet wychodzi i z innej puli finansowej zostanie zakupione

    zaraz pooglądam sobie te propozycję obiektywó - ale brzmi interesująco i sensownie

  10. #110
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2015
    Miasto
    Olsztyn/Ostrołeka
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Weź pod uwagę, że używając ekranu do robienia zdjęć, to pozbawiasz się większości zalet lustrzanki.
    Ten ekran jest od tego, aby używać go do robienia zdjęć tylko w ostateczności.
    Jak będziesz chciała robić zdjęcia jak na kompakcie, to bardzo się zawiedziesz na lustrzance, bo będzie kilka razy wolniejsza - ustawianie ostrości trwa nawet kilka sekund i działa tylko dla obiektów statycznych, jak coś jest w ruchu to ostrości nie ustawisz.
    Po każdym zdjęciu aparat potrzebuje ok 1s aby być gotowym do następnego zdjęcia.
    przy fotografii produktowej ekran uchylny się przydaje w tym wypadku nie liczy się szybkość pstrykania etc. a komfort widzenia kadru szczególnie jeśli ma się mało miejsca w kawalerce :P

Strona 11 z 88 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •