Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czy po wymianie karty graficznej muszę kalibrować monitor?

    Mam monitor NEC PA 241W skalibrowany sprzętowo. Czy po wymianie karty graficznej muszę go kalibrować na nowo? Wydaje mi się, ze nie, ale czy mam rację?

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Nie muszę kalibrować? Czy nie mam racji?

  4. #4

    Domyślnie

    Po wymianie karty graficznej, przy połączeniu cyfrowym, nie trzeba ponownie kalibrować monitora. Tylko zwróć uwagę na ustawienia nowej karty, bo np. w firmie instalowałem Win 8.1 w nowych PC , monitory łączone przez HDMI, karta to integra Intel z Pentium i domyślnie był włączony jakiś ograniczony tryb odcieni ("domyślny") czy coś takiego (trzeba było przełączyć na "pełny").

  5. #5

    Domyślnie

    nie musisz. Tylko wczytaj profil jako domyślny, bo może go nie być.

    Ps. na marginesie lepiej unikać połączenia HDMI do skalibrowanego monitora.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    nie musisz. Tylko wczytaj profil jako domyślny, bo może go nie być.

    Ps. na marginesie lepiej unikać połączenia HDMI do skalibrowanego monitora.
    A dlaczego?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siedemczwartych Zobacz posta
    Ps. na marginesie lepiej unikać połączenia HDMI do skalibrowanego monitora.
    Czytałem takie coś ... straszyli przesyconymi barwami itp. cudami wiankami. ... nie występuje to na Windows 8.1 i karcie zintegrowanej w Szmelcjum G3420 (no, może poza tym, że był włączony jakiś ograniczony zakres powodujący obcięcie odcieni i kontrastu + nasycenia, jednak po przełączeniu na "pełny" w ustawieniach integry obraz był OK) . ... natomiast na nVidia/ATI podobno to tylko kwestia ustawień. Jednak to siętyczy nie tyle "skalibrowanego monitora" co raczej każdego monitora podłączonego pod każde łącze (zawsze moze być coś spaprane w domyślnych ustawieniach i trzeba to skorygować)
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 26-01-2015 o 21:39

  8. #8

    Domyślnie

    masz racje.... po prostu uprościłem.
    Generalnie złacze HDMI może sprawiać, że karta widząc podłączone HDMI "rozumie", że to TV a TV ma mniejsze wymagania, węższy zakres i karta może z automatu przycinać sygnał.
    W wielkim uproszczeniu...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •