Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    12

    Domyślnie Nikon D5200 czy D5300 zestaw na początek

    Witam Serdecznie,

    Z racji tego że jestem nowy na forum chciałbym się przywitać na początku

    Od dawna pasjonuję się fotografią, lubię się bawić fotografią, obróbką, pracować z ludźmi. Chciałbym jednak teraz to wykorzystać i zająć się tym bardziej zawodowo. Wśród wielu producentów aparatów, nie musiałem się długo zastanawiać Nikon, to bardzo odpowiednia firma, świadczą o tym opinie. Ja osobiście wybieram się na doszkalanie swoich umiejętności w Akademii Nikona. Jednak chciałbym się doradzić na początek Nikon D5200 czy D5300, czy któryś z tych modeli, dla mnie może być odpowiedni, interesuję się pod kątem fotografii plenerowej, czy studyjnej w głównej mierze ludzi. Wg. takiej mojej opinii może lepiej trochę mniej zainwestować w Body tj. D5200, a bardziej pomyśleć o obiektywach do tego? Czy może jednak warto trochę bardziej doinwestować w D5300, chodź wydaje mi się że kolosalnej różnicy między tymi sprzętami nie ma? Jakie są wasze wrażenia, odnośnie tych sprzętów?

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tidusek Zobacz posta
    Witam Serdecznie,

    Z racji tego że jestem nowy na forum chciałbym się przywitać na początku

    Od dawna pasjonuję się fotografią, lubię się bawić fotografią, obróbką, pracować z ludźmi. Chciałbym jednak teraz to wykorzystać i zająć się tym bardziej zawodowo. Wśród wielu producentów aparatów, nie musiałem się długo zastanawiać Nikon, to bardzo odpowiednia firma, świadczą o tym opinie. Ja osobiście wybieram się na doszkalanie swoich umiejętności w Akademii Nikona. Jednak chciałbym się doradzić na początek Nikon D5200 czy D5300, czy któryś z tych modeli, dla mnie może być odpowiedni, interesuję się pod kątem fotografii plenerowej, czy studyjnej w głównej mierze ludzi. Wg. takiej mojej opinii może lepiej trochę mniej zainwestować w Body tj. D5200, a bardziej pomyśleć o obiektywach do tego? Czy może jednak warto trochę bardziej doinwestować w D5300, chodź wydaje mi się że kolosalnej różnicy między tymi sprzętami nie ma? Jakie są wasze wrażenia, odnośnie tych sprzętów?

    Pozdrawiam
    Witaj na forum.
    Podaj najpierw jaką masz kwotę do wydania, będzie kolegom łatwiej doradzić.

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałbyś się zająć zawodowo fotografia - rozumiem że chodzi o dalsza przyszłość, bo te modele raczej to średnie aparaty do "zawodowej fotografii" to bardziej sprzęt na wakacje niż do zarabiania

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    12

    Domyślnie

    Kwoty jako takiej nie mam określonej na obecną chwilę, tak myślę że do ok 3 tys. zdaję sobie sprawę, że te sprzęty w tych kwotach, do profesjonalnych za bardzo nie należą, jednak myślę że chciałbym się nauczyć, obyć ze sprzętem. Te wszystkie zajęcia chciałbym traktować, jako lekko zarobkowe hobby, z tego tytułu że prace mam, ale mam też sporo wolnego czasu oraz chęci, by się tym zająć, bo po prostu to lubię, a pomijając już barierę kwotową, jaki dobry zestaw dla profesjonalisty

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tidusek Zobacz posta
    Kwoty jako takiej nie mam określonej na obecną chwilę, tak myślę że do ok 3 tys. zdaję sobie sprawę, że te sprzęty w tych kwotach, do profesjonalnych za bardzo nie należą, jednak myślę że chciałbym się nauczyć, obyć ze sprzętem. Te wszystkie zajęcia chciałbym traktować, jako lekko zarobkowe hobby, z tego tytułu że prace mam, ale mam też sporo wolnego czasu oraz chęci, by się tym zająć, bo po prostu to lubię, a pomijając już barierę kwotową, jaki dobry zestaw dla profesjonalisty
    Od D7100, D600, D610, D800, pierwsze trzy to segment amatorski.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    12

    Domyślnie

    Hmm... rozumiem, generalnie przyznam że nie ma tragedii w różnicy cenowej. Np. a powiedzcie mi jaka jest zasadnicza różnica, między segmentem takim bardziej profesjonalnym, a tym amatorskim?

  7. #7

    Domyślnie

    Różnica przede wszystkim polega na ergonomii, znacznie więcej funkcji, lepsza i szybsza obsługa aparatu, drugi wyświetlacz, sterowanie lampą błyskową, silnik AF w body i wiele innych zalet.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    12

    Domyślnie

    No właśnie i tu należy sobie odpowiedzieć na pytanie czy może jednak warto chwilę zaczekać i kupić coś lepszego

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2014
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    80

    Domyślnie

    Ten podział na sprzęt pro i amatorski to wg mnie jest wywołany na potrzeby rynku. Kiedyś były lustrzanki dla profesjonalistów i kompakty dla amatorów. Kompakty te najtańsze zostały wyparte przez tel. komórkowe więc producenci zaczęli wypuszczać tanie puszki segmentu entry level. Takie puszki muszą być tańsze więc sprzęt amatorski będzie miał gorszy wizjer, matówkę, wyświetlacz nie będzie silnika w korpusie, uszczelnień itp itd i są to rzeczy ważne jednak każdym aparatem zrobisz zdjęcie jeśli tylko potrafisz wszystko leży w głowie i oku fotografa. Najlepszym sprzętem dla Ciebie będzie taki na jaki Cię stać. "Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę a artysta o światło"

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2015
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamC2 Zobacz posta
    "Amator martwi się o sprzęt, profesjonalista o kasę a artysta o światło"
    Święte słowa, coś na pewno w tym jest, co prawda nie zamierzam robić zdjęć telefonem, ale trochę dało mi to także do zastanowienia. Na pewno każdy z Was rzucił mi trochę inne światło, na całość sprawy i jeszcze długo się będę zastanawiał, jaki sprzęt wybiorę, jednak bardzo wam dziękuję za cenne rady dodam także że bardzo miło tutaj u Was na forum

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •