Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Mi też przepala, tyle tylko, że jak błyskam na wprost. Ale nie po to kupuję lampę zewnętrzną by walić na wprost. Przy odbijaniu światła 468-II sprawuje się bez zarzutu, oczywiście na tyle na ile wystarcza jej mocy. Dziś dokupiłem do kompletu 568EX- zobaczymy czy będę równie zadowolony co z 468-II...
    Nie wale na wprost, to już wiem , jakieś podstawy z obsługi lampy mam tylko nie po to kupiłem lampę żeby robić 15 zdjęć i może któreś będzie w miarę doświetlone
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Nie wale na wprost, to już wiem , jakieś podstawy z obsługi lampy mam tylko nie po to kupiłem lampę żeby robić 15 zdjęć i może któreś będzie w miarę doświetlone
    Reklamuj ją. To nie jest normalne zachowanie sprawnej lampy. A może po prostu gryzie się z D90...

    EDIT:
    A to zdjęcie jak robiłeś, że uzyskałeś tak mocne i kontrastowe cienie? Nie błyskałeś centralnie przypadkiem?
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 17-01-2015 o 20:06

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Instrukcji nie dostałem
    Widzę, że przyjmujesz nieco dziwną postawę - stroszysz się, oczekujesz odpowiedzi na enigmatyczne pytania i chcesz lampę spuszczać z mostu. A nie przyszło Ci do głowy poszukać instrukcji do swojej obecnej lampy w magicznej wyszukiwarce na g... skoro jej nie dostałeś z lampą? Wyręczę Cię: -TU- masz nawet w jpegach jeśli nie masz Acrobata (zaraz pewnie napiszesz, że angielskiego nie znasz).

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    nie wiedziałem że są szkolenia obsługi lamp błyskowych.
    A to, co napisał d90 odnosi się do szkoleń z błyskania, a nie obsługi lampy. Napisał to na tyle zrozumiale, że Twoja odpowiedź na jego wpis jest po prostu nie na miejscu. I z tego, co tu wypisujesz jasno wynika, że takie szkolenie bardzo by Ci się przydało, skoro wiedza zawarta na tym forum do Ciebie nie trafia.
    Ostatnio edytowane przez SerU ; 17-01-2015 o 20:10
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Ja jednak spuszczę ją z mostu
    Chętnie odbiorę ją od Ciebie osobiście by "zutylizować" Bo wyrzucona jeszcze zanieczyści środowisko

    A w temacie: Instrukcję do lampy już Ci udostępniono więc jeśli nie potrafisz robić z lampą to robienie 15 ujęć (może nie z modelką a z jakimś sztucznym modelem) ma sens praktyczny. Przestawiasz sobie lampę za każdym ujęciem na inny kąt, uaktywniasz jakieś modyfikatory (jeśli lampa akurat takie posiada) i patrzysz jak zachowuje się obiekt na zdjęciu i lampa (np. moja piszczy gdy moc błysku, mimo iż maksymalna, jest zbyt słaba by poprawnie doświetlić). Nie wiem czy Twój komplet umożliwia zdalne wyzwalanie błysku ale możesz też próbować i w ten sposób. Wtedy może Ci się uda uzyskać efekt, który chcesz i jak przyjdzie ów modelka to sądzę, że będzie łatwiej.
    D7K SB900|N24-120 f4, N35 f1.8 i kilka słoików|...i masa drobiazgów|wszystko upchane w Tamrac Velocity 8x

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •