Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Która z lamp najlepiej doświetla?

    Który lampa z niżej wymienionych najlepiej doświetla?
    -SB 700
    -SB 800
    Metz 52
    Metz 58
    Metz 64
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  2. #2

    Domyślnie

    Źle pytasz. Od samej lampy dużo ważniejsze będzie odpowiednie jej ustawienie, modyfikatory (parasolka/softbox) itp., ewentualnie umiejętność zgrania ze światłem zastanym lub manipulacja np. ISO, aby tło nie było za ciemne. Ja nawet myślę, że w pewnych warunkach wolałbym dwie lampy słabsze (tańsze) niż jedną o najwyższej mocy.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adriansocho Zobacz posta
    Źle pytasz. Od samej lampy dużo ważniejsze będzie odpowiednie jej ustawienie, modyfikatory (parasolka/softbox) itp., ewentualnie umiejętność zgrania ze światłem zastanym lub manipulacja np. ISO, aby tło nie było za ciemne. Ja nawet myślę, że w pewnych warunkach wolałbym dwie lampy słabsze (tańsze) niż jedną o najwyższej mocy.

    Wiem o tym doskonale że są parasolki , softboxy ale interesuje mnie lampa która doświetli najlepiej zdjęcie.
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  4. #4

    Domyślnie

    co to znaczy według Ciebie 'najlepiej doświetlone zdjęcie'? (podaj jakieś kryteria - naprowadź innych - pokaż co Ty przez to rozumiesz)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kajteknr1 Zobacz posta
    co to znaczy według Ciebie 'najlepiej doświetlone zdjęcie'? (podaj jakieś kryteria - naprowadź innych - pokaż co Ty przez to rozumiesz)
    Ciężko pokazać ale myślę że każdy kto zna się na lampach to wie o co mi chodzi. najlepiej znaczy najbardziej prawidłowo.
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  6. #6

    Domyślnie

    Właściwie mam dylemat poco te forum istnieje nikt się na niczym nie zna chyba że nikt nie używa lamp błyskowych.....
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Właściwie mam dylemat poco te forum istnieje nikt się na niczym nie zna chyba że nikt nie używa lamp błyskowych.....
    Ale żeś teraz doładował. Posłuchaj: każda lampa doświetli kadr, a jakość tego doświetlenia zależy od dziesiątek, jak nie setek czynników, które są wypadkowymi zastosowanych modyfikatorów, tła, przysłony, ISO, czasu naświetlania (mowa o HSS), światła zastanego i jego barwy, mocy błysku, koloru ścian, sufitu, kierunku w którym lampa błyska i mnóstwa innych rzeczy. Chesz prostej odpowiedzi? Najbardziej doświetli ta, która ma najwyższą liczbę przewodnią. Ale jeśli będzie pracować w iTTL, to choćby miała i GN na poziomie miliona, to i tak nic to nie da, bo automatyka ją przygasi.

    Wiesz już po co jest to forum? Podpowiem: od zadawania konkretnych pytań.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #8

    Domyślnie

    Zadałem konkretne pytanie a początku tematu
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  9. #9

    Domyślnie

    A ja Ci odpowiedziałem. Coś mi się zdaje, że każda z tych lamp najlepiej doświetli Twoje zdjęcia, bo je...prześwietli. Tylko nie zapomnij jej ustawić w tryb manualny - zabawa murowana.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  10. #10

    Domyślnie

    Co do prześwietlania to mam już lampę, podobno jest ona tutaj ceniona
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •