Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Ja jednak spuszczę ją z mostu
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Właściwie mam dylemat poco te forum istnieje nikt się na niczym nie zna chyba że nikt nie używa lamp błyskowych.....
    Czy uważasz, że forum istnieje tylko po to, żeby natychmiast domyślać się "co autor miał na myśli" i odpowiadać w ciągu kilku minut, aby pytający nie poczuł się urażony? Chcesz natychmiastowej odpowiedzi wybierz jakieś płatne konsultacje, albo napisz pytanie w taki sposób, aby można było je zrozumieć. Brak odpowiedzi nie wynika z tego, że ludzie nie używają lamp, tylko z tego, że nie wiadomo o co Ci chodzi.
    Napisałeś "najlepiej znaczy prawidłowo", ale według jakich kryteriów "prawidłowo"?
    Według komputerka aparatu zdjęcie może być "prawidłowo" naświetlone, ale według fotografa będzie konieczna korekta. Według wyglądu histogramu może być "prawidłowo" naświetlone, ale według pomysłu fotografa nie.
    Jeśli chodzi Ci o największą szansę na powtarzalne efekty, to większość użytkowników poleca lampy sb.
    Jeśli potrzebujesz szybkości (gotowości do kolejnego błysku) lub mocy, to warto wybrać jak najmocniejsze modele.
    Czy taka odpowiedź Ci wystarcza? Jeśli nie, to szkoda, bo ciężko podać konkretny model lampy nie wiedząc czego oczekujesz ("najlepiej doświetli" nie jest wystarczająco precyzyjnym określeniem).


    ------
    Uzupełnienie
    Przeglądnąłem Twoje poprzednie wątki. Szukałeś niedrogiej lampy, wybrałeś chyba YN468II. Przeglądając forum można znaleźć informacje, że to całkiem dobra lampa, ale jak na swoją cenę. Nie można od niej oczekiwać, że będzie zachowywała się dokładnie tak jak np. sb910.
    Napisałeś też, że
    "Czasami wychodzą bardzo ciemne zdjęcia lub przepalone i czasami nie ma błysku"
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...82#post3477682
    Muszę Cię rozczarować, to się może zdarzyć z każdą lampą, zależnie od warunków. Jeśli to się zdarza tylko czasem, i w takich samych sytuacjach, to nie jest problem. Jeśli zdarza się losowo, np. w dokładnie takiej samej sytuacji nie błyśnie, prześwietli i niedoświetli, to może jest uszkodzona? Chodzi o dokładnie taką samą sytuację, bo np. pojawienie się świecącej lampy lub mocno odbijającego światło przedmiotu w kadrze może mieć wpływ na zachowanie lampy.

    To jest Twój kolejny wątek, w którym pytasz o to samo, nie zwracając uwagi na odpowiedzi.
    W tym wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=257190 też pytałeś o "najlepsze doświetlenie".
    Jeśli to jest Twoje zdjęcie z przykładem "złego doświetlenia" http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...84#post3498484 i nie chcesz mieć takiego cienia to wystarczy skorzystać z odpowiedzi którą dostałeś w tamtym wątku. Kupno nowej lampy niczego nie zmieni.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 17-01-2015 o 05:26

  3. #13

    Domyślnie

    SB-910, SB-900, SB-800, Sb-700, SB-600.
    D750 | D750 | N14-24 | N24-70 | N70-200 VRII | N85 1.4D | S35 1,4 | T90 2.8 | Sb900 | Sb910 | Atlas 600TTL| MGA-684

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    Ja jednak spuszczę ją z mostu
    koniecznie trzymaj ją oburącz przy tej czynności

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli YN-468 się źle sprawdza, to jest jeszcze pytanie, jak kolega jej używa (oraz do czego). Są sytuacje, gdzie lampa o mniejszej mocy sprawdza się lepiej niż wystarczająco (SB-400 w pomieszczeniach, robienie zdjęć dzieciom jak się wygłupiają), a w innych sytuacjach nawet ciut mocniejsza lampa będzie za słaba. Kolega nie wkleił nawet przykładu źle doświetlonego zdjęcia i teraz ma pretensje do wszystkich, że im nagle magiczne kule wysiadły....
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  6. #16

    Domyślnie

    YN-468II to jest w moim przypadku na pewno kiczowata lampa. Przede wszystkim dlatego że jak się z nią popracuje to błyska kiedy chce a w TTL masakrycznie prześwietla cokolwiek bym fotografował, lepiej sprawdza się w manualu. Pomijając pewne szczegóły coś pewniejszego, nad czym mogę bardziej zapanować i nie robić zdjęć na zasadzie prób i błędów
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

  7. #17

    Domyślnie

    Zeby zapanować, to trzeba instrukcje przeczytać.
    A błyskania na szkoleniach uczą.
    Każdą lampą...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  8. #18

    Domyślnie

    A może porostu masz włączoną kompesacje błysku , jeśli nie to niewidzę problemu w tym aby ustawić ją np na -1 EV.
    Lenart.art.pl

    D5000/D600 [ 14-24 2.8 / 24-70 2.8 / 50 1.4 G / 105 2.8 VR / 70-200 2.8 VR ]

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alexsob Zobacz posta
    YN-468II to jest w moim przypadku na pewno kiczowata lampa. Przede wszystkim dlatego że jak się z nią popracuje to błyska kiedy chce a w TTL masakrycznie prześwietla cokolwiek bym fotografował, lepiej sprawdza się w manualu. Pomijając pewne szczegóły coś pewniejszego, nad czym mogę bardziej zapanować i nie robić zdjęć na zasadzie prób i błędów
    Mi też przepala, tyle tylko, że jak błyskam na wprost. Ale nie po to kupuję lampę zewnętrzną by walić na wprost. Przy odbijaniu światła 468-II sprawuje się bez zarzutu, oczywiście na tyle na ile wystarcza jej mocy. Dziś dokupiłem do kompletu 568EX- zobaczymy czy będę równie zadowolony co z 468-II...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Zeby zapanować, to trzeba instrukcje przeczytać.
    A błyskania na szkoleniach uczą.
    Każdą lampą...
    Instrukcji nie dostałem, nie wiedziałem że są szkolenia obsługi lamp błyskowych.
    D300 + Nikkor 16-85 + Nikkor 35G+ Metz-48+Nikkor 70-300G

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •