Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Która wersja Yongnuo RF-603 II do Nikona D60 - N1, N2 czy N3 ?

    Cześć

    Mam dwa pytania, które blokują rozwój mojego domowego studia.
    1. Która wersja wyzwalacza Yongnuo RF-603 II będzie pasować do nikona D60 - N1, N2 czy N3?
    2. Czy powyższy wyzwalacz współpracuje z lampą Nissin di700?

    Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź, bo nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na te pytania

  2. #2

    Domyślnie

    To nie są żadne wersje tylko rodzaje przewodów dzięki którym mając dwa takie wyzwalacze będziesz mogła wyzwolić migawkę aparatu po podłączeniu kabelka od wyzwalacza do aparatu.

    Tak szukałem chwilkę i nie znalazłem ale chyba N3 pewien nie jestem.
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  3. #3

    Domyślnie

    Czyli bez tego kabelka (wyzwalacz tylko na sankach) nie wyzwolę błysku w lampie zewnętrznej? Myślałem, że ten kabel umożliwia tylko wyzwalanie typu "pilot" - jeden wyzwalacz na sankach podpiety kablem, a drugi jako pilot w ręku. Mylę się?

  4. #4

    Domyślnie

    Wyzwolisz. Jeden na sanki aparatu pracuje jako nadajnik, drugi do lampy zewnętrznej pracuje jako odbiornik. Kabelka dedykowanego do danego modelu aparatu potrzeba gdy RF 603 ma pracować jako wężyk spustowy.
    Ostatnio edytowane przez motyl ; 15-01-2015 o 21:05
    xxx

  5. #5

    Domyślnie

    To po co ten kabel? Funkcja pilot?

    @motyl, a wiesz może czy lampa nissin di700 będzie działała z tym wzywalaczem? Nigdzie nie mogę znaleźć info o tym.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maesky87 Zobacz posta
    To po co ten kabel? Funkcja pilot?
    Tak
    Co do lampy o którą pytasz to nie wiem ale skoro ma styki dedykowane do nikona to powinna odpalać. Ja sprawdzałem na starej SB 28 i działało.
    xxx

  7. #7

    Domyślnie

    Ta funkcja pilota została stworzona, bo te zwykłe piloty do każdego aparatu (takie za 10zł) wyzwalają tylko migawkę aparatu, a wyzwalacza na sankach już nie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maesky87 Zobacz posta
    Ta funkcja pilota została stworzona, bo te zwykłe piloty do każdego aparatu (takie za 10zł) wyzwalają tylko migawkę aparatu, a wyzwalacza na sankach już nie?

    Nie, bo te za 10 PLN to piloty IR z ograniczonym zasięgiem i muszą widzieć odbiornik w aparacie. RF 603 działają zawsze i nawet z baaardzo daleka.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  9. #9

    Domyślnie

    Dla szukających, bo nigdzie nie ma w necie: Yongnuo RF-603 II współpracuje z lampą Nissin di700.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maesky87 Zobacz posta
    Dla szukających, bo nigdzie nie ma w necie: Yongnuo RF-603 II współpracuje z lampą Nissin di700.
    Tzn. chodziło mi oczywiście o sytuację, gdy jeden Yongnuo RF-603 II jest na aparacie, a drugi podpięty pod lampę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •