Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Lampa YN-568 EX i tryb HSS

    Witam.
    Planuję zakup tejże lampy i stąd moje pytanie do jej właścicieli- jak sprawuje się w niej tryb HSS? Nie ma z nim żadnych problemów? Chcę kupić tą lampę głównie ze względu na obsługę HSS gdyż w 90% przypadków będę z niego korzystał, dlatego wolałbym aby nie dostarczał negatywnych "przygód". Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    A na jakiej puszcze będziesz pracował?
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemek-83 Zobacz posta
    A na jakiej puszcze będziesz pracował?
    Oczywście na takiej obsługującej Auto FP.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja szukam lampy do D7000 czy ten YN się nada do tego body? Wacham się pomiędzy YN568 a METZ 52 AF-1. W Metz chamuje mni dotykowe menu i szybkośc zmiany o +/-1EV.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam podobny dylemat- 568EX czy 52 AF-1. Aczkolwiek bardziej skłaniam się ku YN właśnie ze względu na klasyczne przyciski gdyż wolę korzystać z kompensacji błysku przy lampie niż przy body.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Mam podobny dylemat- 568EX czy 52 AF-1. Aczkolwiek bardziej skłaniam się ku YN właśnie ze względu na klasyczne przyciski gdyż wolę korzystać z kompensacji błysku przy lampie niż przy body.
    Panowie bierzecie pod uwagę iż YN568EX nie ma i-ttl-bl? Mam właśnie YN i w sumie jestem zadowolony ale na dzień dzisiejszy chyba jednak wybrałbym Metza.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Drack Zobacz posta
    Panowie bierzecie pod uwagę iż YN568EX nie ma i-ttl-bl?
    Dla mnie istotny jest HSS w związku z tym taki a nie inny temat wątku.

  8. #8

    Domyślnie

    HSS masz w 52 AF-a i 568EX.

    YN :
    + mocniejsza
    + lepszy plastik
    + klasyczne sterowanie
    + tańsza
    + strobo
    + FEB

    Metz 52 :

    + Master
    + i-TTL-BL
    + lepsza powtarzalność (wg opinii na tym forum)
    + Servo Tryb błysku z funkcjami uczenia
    + USB - możliwość wgrania nowego firmware

    Mimo to dalej się wacham która :/

  9. #9

    Domyślnie

    Okej, wiem co która oferuje bo czytać potrafię. Moje pytanie dotyczy tego jak HSS spisuje się w praktyce

  10. #10

    Domyślnie

    Ja wybrałem po 565ex właśnie tego metza ze względu na powtarzalność błysku. Nie ze zwględu na hss bo moja puszka nie obsługuje ale mimo to wolałem mieć gwarancje lepszej jakościowo lampy.
    Korekte nie wiem czy nie szybciej zrobię na tym dotyku niż w yn na tych koślawych klawiszach. Osobiście bardzo się zawiodłem na yn. Dla mnie to szajs ale to moja subiektywna opinia. Nie wychwalam metza bo to też nie jest moje marzenie chcialem kupic sb-800 ale dać za lampę ok 800 która ma 6-8 lat to przesada.
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •