Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Który obiektyw wybrać?

    Proszę doradźcie mi który z tych obiektywów wybrać do Nikona D800 : Nikkor AF S fX 35mm f/1.8 czy Sigmę f 1.4 ? Od razu piszę, że nie chodzi o cenę, wiem, że sigma jest droższa, zresztą to nie problem, muszę po prostu wiedzieć czy rzeczywiście Sigma jest warta 1000 zł więcej...? Opinie na temat Sigmy same dobre, na temat Nikkora w większości dobre. Najlepiej jakby był ktoś kto miał w rękach ten sprzęt i podpowie z doświadczenia.

    Jest jeszcze jeden obiektyw, który wpadł mi w oko Nikkor A fS fX 35mm f/1.8G, 1000 zł droższy niż staruszek Nikkor AF S fX 35mm f/1.8, warto dać więcej? Czy cena jest adekwatna czy chodzi tylko o to że jeden jest nowszy, drugi starszy...?

    podam jeszcze linki do obiektywów: http://www.ceneo.pl/65741#tab=spec , http://www.ceneo.pl/28810954#tab=spec ,
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-01-2015 o 23:59

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Początkująca Zobacz posta
    podam jeszcze linki do obiektywów: http://www.ceneo.pl/65741#tab=spec ,
    To nie jest obiektyw o którym piszesz w pierwszym poście.

  3. #3

    Domyślnie .

    Pomyłka, przepraszam chodzi głownie o te dwa obiektywy z linków

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Początkująca Zobacz posta
    Pomyłka, przepraszam chodzi głownie o te dwa obiektywy z linków
    Z tych dwu to na pewno Sigma A 35.
    Tyle że to już 3.000 PLN.

  5. #5

    Domyślnie

    za dużo się ich naoglądałam i sama już nie wiem który wybrać, brakuje mi po prostu czegoś jasnego, mam 50tkę 1/4 ale jest dla mnie za wąska, tzn. sprawdza się w wielu przypadkach i to moje ulubione szkło ale czasem "przesuwam ściany" plecami :P

    Rozmowny dziękuję, jak pisałam cena nie gra roli, chciałam wiedzieć czy to naprawdę różnica 1000 zł
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-01-2015 o 23:59

  6. #6

    Domyślnie

    Wprawdzie to tylko tabelka, ale tu Sigma jest poza konkurencją: http://www.dxomark.com/Lenses/Compar...751_792_1057_0

  7. #7

    Domyślnie

    jeszcze raz dziękuję, wygląda na to, że jest warta swojej ceny wzorując się podobną tabelką kupiłam Sigmę 50tkę 1/4, jest świetna ale jest jeden malutki problem, przy ciemniejszych pomieszczeniach ciężko jej wyostrzyć, wariuje po prostu :P Mam nadzieję, że tu takiego problemu nie będzie tym bardziej, że zajmuję się fotografią ślubną a w Bieszczadach małych, ciemnych cerwki masę, sale- tragiczne, sufit nisko, wszystko w drewnie i pomarańczowe światło i byłam już zmuszona doświetlić salę swoimi lampami bo byłoby ciężko, oj ciężko :P A dla mnie, początkującego fotografa to nie lada wyzwanie :P

  8. #8
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Wez ten, z ktorego obrazek bardziej Ci pasuje i tyle.

    Jestes poczatkujacym fotografem i zajmujesz sie fotografia slubna? Swiat sie konczy...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Jestes poczatkujacym fotografem i zajmujesz sie fotografia slubna? Swiat sie konczy...
    Zdziwiło mnie Twoje zdziwienie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Początkująca Zobacz posta
    Proszę doradźcie mi który z tych obiektywów wybrać do Nikona D800 : Nikkor AF S fX 35mm f/1.8 czy Sigmę f 1.4 ? Od razu piszę, że nie chodzi o cenę, wiem, że sigma jest droższa, zresztą to nie problem, muszę po prostu wiedzieć czy rzeczywiście Sigma jest warta 1000 zł więcej...? Opinie na temat Sigmy same dobre, na temat Nikkora w większości dobre. Najlepiej jakby był ktoś kto miał w rękach ten sprzęt i podpowie z doświadczenia.
    Nie wiem dlaczego temat jest w body, skoro zastanawiasz się nad obiektywami
    Dokładnie taki sam temat: Nikkor 35 1.8 FX czy Sigma 35 1.4
    Dodatkowo:
    Sigma A 35 mm f/1.4 DG HSM
    Nikkor 35 mm f 1.8 FX

    Ja wybrałem Nikkora. Naczytałem się o przygodach Stiga (zresztą nie tylko jego) z Sigmą, BF/FF na różnych odległościach, loteria na bocznych punktach AF, doszła irytacja faktem, że w Canonie ten sam obiektyw działa szybciej ostatnio Cichy jeszcze dopisał o różnym trafianiu w zależności od światła dziennego czy żarowego.
    Ja na 35mm f/1.8G ED nie mogę powiedzieć złego słowa.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •