Close

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223
Pokaż wyniki od 221 do 224 z 224
  1. #221

    Domyślnie

    Przez prawie 3 miesiące ok. 1000 fotek i nie mam większych zastrzeżeń.
    Dołożyłem grip żeby lepiej się trzymało (jak chcę, żeby był "mały" to odpinam - dalej jestem pod wrażeniem minimalnej wagi i rozmiarów tego aparatu), na wyświetlacz szkło Lamor i działa bezproblemowo. Fajną funkcją wyświetlacza, jak przyłożysz oko do wizjera, jest możliwość sterowania wybranym parametrem poprzez przesuwanie prawym kciukiem po prawej części wygaszonego ekranu. Super się w ten sposób wybiera np. punkt ostrości. To trochę "łagodzi" brak wygodnych kółek i tylko 1 programowalny przycisk.
    Ideałem dla mnie byłby 7200 z takim właśnie wyświetlaczem jak 5500 ale... może dopiero w 7300?
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  2. #222

    Domyślnie

    Ja jestem zadowolony, bo mi na gabarycie i wadze zależało i na 60fps w video (bo też nim filmuję w podróżach).
    Ekran dotykowy mam folią bez klejową zabezpieczony. Działa dobrze, chwilę musiałem się przyzwyczaić itd. (wcześniej używałem d5100)
    Ogólnie na razie jestem zadowolony. Używam go z S17-50 i N10-24.
    D5500,D5100 + N10-24 + S17-50 + N55-300 + N35/1.8 + N18-105
    http://www.huborama.com/pl
    http://www.photo.huborama.com

  3. #223

    Domyślnie

    Mam go od roku i jestem bardzo zadowolony z tego aparatu, tylko że po 3 naprawach w serwisie Nikona właśnie oddałem go do sprzedawcy z uprzejmą prośbą o wymianę na nowy wolny od wad, bo już miałem dość napraw.
    Plusy są znane - super jakość zdjęć i wideo, mały ale dobrze leżący w ręku, nowa jakość kontroli nad AF dzięki dotykowi.
    W moim egzemplarzu - już pisałem tu parę razy - byłem rozczarowany, że z obiektywami F 1.8 nie potrafił dobrze ustawić ostrości. 3 razy był kalibrowany w serwisie Nikona i niewiele to dało.
    Zrobiłem dokładniejsze testy i wyszło mi, że o ile pola AF po lewej stronie i środek w miarę trafiają (powtarzalny lekki FF), to po prawej stronie jest silny, nieakceptowalny FF _ale_ skrajny prawy górny punkt (ten w rogu) robi silny BF. Testowane na 35 1.5 i 85 1.8. Po ok. 10 miesiącach zaczęła się odklejać guma z przodu koło napisu D5500.
    Czyli świetny aparat - ALE.
    W swoim życiu kupiłem trzy razy nowego Nikona w sklepie i ani razu nie było tak, żebym nie musiał nosić do serwisu i użerać się z reklamacjami.

  4. #224

    Domyślnie

    Należy się errata do tego, co powyżej. Koniec końców okazało się, że problemy z trafnością AF z obiektywem 35 1.8 DX wynikały przede wszystkim z tego, że obiektyw był walnięty, Niestety serwis na Łopuszańskiej, mimo tego, że miał ten obiektyw razem z aparatem na sprawdzeniu, to nie potrafił wyłapać usterki obiektywu. Kupiłem nowy obiektyw i okazało się, że AF działa normalnie. Nie należy jednak oczekiwać, że używając innego pola AF niż pole centralne i otwierając szeroko jasny obiektyw dostaniemy prawidłowo ustawioną ostrość.

Strona 23 z 23 PierwszyPierwszy ... 13212223

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •