Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie EIZO 2455 albo NEC 244WMi?

    Hallo,
    potrzebuje wkrotce nowy monitor i biorac pod uwage moje fotograficzne umiejetnosci i wymagania jako amator, jak rowniez budzet, rozwazam zakup jednego z tych podanych w tytule. Wedlug moich informacji, roznica w ich cenie nie jest wielka. Prosilbym o informacje, czy ktos ma doswiadczenia, a najlepiej POROWNANIE tychze monitorow? Ale odpowiedz w stylu "jestem zadowolony" raczej by mi nie wystarczala, prosilbym o wyjasnienie DLACZEGO?
    Ew. inne propozycje w podobnej cenie?

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    A nie lepiej CS230 ?
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Dodam jeszcze, że o rzeczonym NEC-u różnie powiadają, a chyba najlepsze o nim zdanie ma dla czegoś Kol. Czornyj.
    Z kolei Eizo 2455, to ładna i oszczędna biurwa, ale do obrazków to raczej niekoniecznie dobry wybór.
    CS230 wydaje się w sam raz dla amatora.
    Medice, cura te ipsum.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam 2455, ktory kupilem wiedzac, ze to monitor uniwersalny a wiec nie dla profi. Ceny monitorow dla tych ostatnich maja sie nijak do moich umiejetnosci obrobki zdjec. Ma (2455) podswietlany panel ips, bardzo ladny zakres barw (sRGB ponad 96%), rownomiernie rozlozone swiatlo, prosta obsluge. W praktyce, "na oko", kolory wygladaja naturalnie. Nie moglem dostrzec istotnych (dla mnie) roznic miedzy monitorami w sensownym (dla mnie) zakresie 400-700 euro.
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 04-01-2015 o 11:53
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Poczekam wiec, moze kolega "czornyj" sie wypowie?

    Ten cs 230 faktycznie fajny, lecz cena tez "lepsza", lecz tak to juz jest z wieloma artykulami

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    bardzo ladny zakres barw (sRGB ponad 96%),
    W sRGB nawet nie ma koloru cyan. Badziewna, wąziutka przestrzeń, która nie potrafi fizycznie wyświetlić koloru mojej kredki z dzieciństwa (nie ma takiej możliwości w tej przestrzeni). Ładny gamut to byłby 96% AdobeRGB.

  7. #7

    Domyślnie

    http://en.wikipedia.org/wiki/Shades_of_cyan po "waziutki" i "badziewiasty" moznaby sie spodziewac monitora czarno-bialego...
    Ostatnio edytowane przez sufenta ; 04-01-2015 o 16:48
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Jak nie zobaczysz, to nie będziesz wiedział o czym mówię. Weź wyświetl na monitorze 100%(nawet) sRGB kolor taki, jaki ma toner cyan w laserówce (oświetlony naturalnym światłem) :]

  9. #9

    Domyślnie

    Ja rzeczywiscie nie wiem o czym mowisz, ale mysle, ze nawet bez koloru toner cyan z laserowki (oswietlonej naturalnym swiatlem) amator taki jak ja bedzie mogl na ekranie swojego badziewiastego monitora "ladne" kolory ogladac. Pozdrawiam i dziekuje za lekcje.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  10. #10

    Domyślnie

    "ładne kolory" ... ehhh . Wielu "ładnych kolorów" ten monitor zupełnie nie wyświetli.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 04-01-2015 o 20:26

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •