Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon d5100, głośny AF

    Hej. Na początku chciałabym dodać, że jestem świeżak i kompletnie się na tym nie znam, więc proszę mnie nie zjeść już po pierwszym zdaniu. Może znajdzie się dobra dusza która mi wytłumaczy po polsku.

    Czy to normalne, że AF jest taki głośny? Podsyłam filmik. https://www.youtube.com/watch?v=qrO7...ature=youtu.be

    czy może jest to wada aparatu? Lub można to jakoś obejść, zrobić z tym cokolwiek? Czy sprzedać to padło i kupić canona z IS STM.

  2. #2

    Domyślnie

    Tak, w tym modelu to normalne. Musisz sprzedać to padło.

  3. #3

    Domyślnie

    W LV ten typ tak ma, rób zdjęcia przez wizjer, AF fazowy, jest szybszy i cichszy.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety ja mam ten sam problem, szczególnie w trybie LV. To na pewno nie wina obiektywu?
    Ostatnio edytowane przez Tymonek ; 03-01-2015 o 17:35

  5. #5

    Domyślnie

    To normalny dźwięk szarpiącego AF - podłączenie zewnętrznego mikrofonu pomaga, a już na pewno rezygnacja z używania AF

  6. #6

    Domyślnie

    A jaki obiektyw? Mi się wydaje, że akurat nie jest z tych zbyt cichych. Jak porównywałem np. 18-55 VR do mojego 18-70, to mój staruszek jest dużo cichszy i szybszy
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  7. #7

    Domyślnie

    Wszystko w normie i używaj wizjera jest wygodniej i szybciej I nie ma aż takich dźwięków.
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  8. #8

    Domyślnie

    To normalne.Wiekszosc puszek to ma,a jezeli nie halasuja to szarpią ;/ Drogie modele maja plynny AF. Ale - jak to ktos slusznie zauwazyl - kto uzywa AF-a w trybie filmowym? Poza tym masz to https://www.youtube.com/watch?v=4Qp0PWcYJ3E

    kontrola manualna trybu filmowego w LV d5100 swietna rzecz
    camera obscura i ta i ta...
    parę fotek

  9. #9

    Domyślnie

    Może koleżanka nastawiona jest głównie na filmowanie i dlatego jej tak zależy żeby było cicho. Pozostaje więc chyba tylko mikrofon zewnętrzny.
    Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piterdm Zobacz posta
    Może koleżanka nastawiona jest głównie na filmowanie i dlatego jej tak zależy żeby było cicho. Pozostaje więc chyba tylko mikrofon zewnętrzny.
    Mikrofon niewiele tu pomoże, wyeliminuje dźwięki pochodzące z silnika obiektywu, tylko że obraz w czasie filmowania przy użyciu AF-F będzie beznadziejny, w tym modelu tylko ręczne i umiejętne ustawianie ostrości da pożądany efekt.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •