Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Wkłady piankowe na narzędzia typu właśnie młotek, klucze płaski itp.
    Tolerancja w milimetrach
    ogólnie radzę sobie z przedmiotami płaskimi jednak jak przedmiot jest "gruby" jak młotek to błędy są coraz większe.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek0910 Zobacz posta
    Wkłady piankowe na narzędzia typu właśnie młotek, klucze płaski itp.
    Tolerancja w milimetrach
    ogólnie radzę sobie z przedmiotami płaskimi jednak jak przedmiot jest "gruby" jak młotek to błędy są coraz większe.
    Nie musisz w ogóle robić fot przedmiotu.

    Ja bym wziął blok z plasteliny i wcisnął przedmiot. Następnie na ksero i jest. Ewentualnie możesz fotografować odcisk jeśli zależy Ci na dokładności a dalej go obrysować. Rozumiem, że musisz mieć jakiś plik wektorowy do CNC. Przy tej zaproponowanej metodzie nie ma możliwości powstania błędu (poza pomiarowym). Na pewno są modelarskie materiały do odcisków (jakieś gipsy ale też silikony), glina ceramiczna na 100% też byłaby dobra (i tania)

    Możesz sprawdzić jedną i drugą ścieżkę. Fotografia z odpowiedniej odległości też powinna być dobra.

    Przyszła mi jeszcze do głowy fajna modyfikacja metody fotograficznej gdzie nie trzeba długiego obiektywu. Po prostu cień na kalce. Umieszczasz przedmiot na ramce z kalki (ale w pionie). Oświetlasz diodą punktową z odległości paru metrów. Po drugiej stronie ramki masz aparat na statywie. W rezultacie masz "masz portret sylwetkowy" bardzo dokładny i być może do zwektoryzowania z automatu.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 09-10-2018 o 13:02

  3. #13

    Domyślnie

    O tym wiem- w tym przykładzie mocno zgrubnie to zobrazowałem.
    Problem jest w tym, że jeżeli długość obucha jest prawidłowa trzonek wychodzi nawet 2cm za długi.
    Próbuję teraz również na podświetleniu o zimnej barwie.

    Dodatkowo musze kupić aparat który będę do tego wykorzystywał (tylko do tego) i kompletnie nie weim co wybrać.
    Maksymalna odległość z jakiej mogę wykonywać zdjęcie to 1,5m. Czy im większa odległość tym dokładność osiągnę większą?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek0910 Zobacz posta
    O tym wiem- w tym przykładzie mocno zgrubnie to zobrazowałem.
    Problem jest w tym, że jeżeli długość obucha jest prawidłowa trzonek wychodzi nawet 2cm za długi.
    Próbuję teraz również na podświetleniu o zimnej barwie.

    Dodatkowo musze kupić aparat który będę do tego wykorzystywał (tylko do tego) i kompletnie nie weim co wybrać.
    Maksymalna odległość z jakiej mogę wykonywać zdjęcie to 1,5m. Czy im większa odległość tym dokładność osiągnę większą?
    Masz trzy drogi - tę z odciskiem zrobisz w każdych warunkach i jak napisałem być może ksero(skaner) wystarczy. Wtedy aparatu nie musisz kupować. Instalacja z LED-em wymaga po prostu korytarza, nic więcej. Też prościzna.

    Najprostszym i najlepszym źródłem światła równoległego jest... słońce. Akurat kapryśny rodzaj oświetlenia więc go nie wykorzystasz.

    Co do zakupu to stare lustro za 400-700 zł wystarczy, fajny byłby do tego obiektyw 70 mm makro (bez dystorsji) ale można wziąć nawet budżetową 50/1,8

    Jak chcesz to wpadnij do mojego studia to pokażę Ci jak zrobić realizację z diodą (u mnie to jest bardzo łatwe bo mam dużą wysokość). Tylko musisz się wstrzelić w chwilę gdy będę akurat trochę wolniejszy.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 09-10-2018 o 13:24

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Masz trzy drogi - tę z odciskiem zrobisz w każdych warunkach i jak napisałem być może ksero(skaner) wystarczy. Wtedy aparatu nie musisz kupować. Instalacja z LED-em wymaga po prostu korytarza, nic więcej. Też prościzna.

    Najprostszym i najlepszym źródłem światła równoległego jest... słońce. Akurat kapryśny rodzaj oświetlenia więc go nie wykorzystasz.

    Co do zakupu to stare lustro za 400-700 zł wystarczy, fajny byłby do tego obiektyw 70 mm makro (bez dystorsji) ale można wziąć nawet budżetową 50/1,8

    Pozdro
    Wiesiek


    Coś więcej co kolego na temat "korytarza" mógł byś napisać?

    Z góry dziękuję!

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek0910 Zobacz posta
    Coś więcej co kolego na temat "korytarza" mógł byś napisać?

    Z góry dziękuję!

    Już napisałem! Przeczytaj tylko... No dobra - jeszcze raz.

    Na końcu ciemniejszego korytarza umieszczasz lampkę z silną punktową diodą. W drugim końcu masz ramkę formatu Twoich wkładów. W ramce jest szkło jednostronnie zmatowione. Ramka jest umieszczona w pionie. Najtrudniejsze jest przymocowanie przedmiotu aby też trzymał się pionie. Ale to też nie jest jakieś skomplikowane - najprościej obrócić ramkę tak aby dało się przedmiot oprzeć na dwóch sąsiednich bokach. Za ramką stoi aparat na statywie i fotografuje cień przedmiotu na matówce (i oczywiście cień ramki).

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •