Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie D810 - nie czyta plików NEF w Capture NX2

    Dzień dobry
    Czy użytkownicy tego forum również maja problem z otwarciem plików NEF w programie Nikon Capture NX2 z aparatu nikon d810. Dodam że zainstalowaną mam najnowsza "latkę" Capture NX2 2.4.7

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bastek2323 Zobacz posta
    Dzień dobry
    Czy użytkownicy tego forum również maja problem z otwarciem plików NEF w programie Nikon Capture NX2 z aparatu nikon d810. Dodam że zainstalowaną mam najnowsza "latkę" Capture NX2 2.4.7
    How to continue using Capture NX2 with Nikon cameras that are no longer supported (like the D810)
    D810 nef files in Nikon Capture NX2, it works!
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Jak ma się sytuacja w przypadku otwierania tych plików z nikona d810 w programie LIghtroom 5?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    w momencie naciśnięcia przycisku "convert" w programie DNG2NEF wyskakuje mi informacja "no files matched glob pattern"*.[dD][nN][gG]"

  6. #6

    Domyślnie

    ponawiam pytanie: Jak ma się sytuacja w przypadku otwierania tych plików z nikona d810 w programie Lightroom 5?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bastek2323 Zobacz posta
    ponawiam pytanie: Jak ma się sytuacja w przypadku otwierania tych plików z nikona d810 w programie Lightroom 5?
    Ściągnij sobie triala i sprawdź.

  8. #8

    Domyślnie

    L5 otwiera, ten konwerter tez działa - ale ma wymagania - na komputerze musi być NX 4.2.6 pliki wyłącznie full RAW 14 bit, pozostałe ustawienia - jak w opisie na stronie www tego pluginu, Ja to olałem. Robienie 14 bit RAWów nie ma u mnie zastosowania. No i otwiera nowy bezpłatny NX-D.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    L5 otwiera, ten konwerter tez działa - ale ma wymagania - na komputerze musi być NX 4.2.6 pliki wyłącznie full RAW 14 bit, pozostałe ustawienia - jak w opisie na stronie www tego pluginu, Ja to olałem. Robienie 14 bit RAWów nie ma u mnie zastosowania. No i otwiera nowy bezpłatny NX-D.
    Bardzo dziękuje

  10. #10

    Domyślnie

    Małe uściślenie. Najnowsza wersja tego konwertera "Raw2Nef" otwiera także RAW 14 bit skompresowane bezstratnie. Niestety, po konwersji, są już one nieskompresowane i swoje ważą. Ale dla mnie najważniejsze, że nie muszę zapychać karty w aparacie 70-80 Mb plikami. Na dysku komputera jakoś to przeboleję. Także pogodziłem się z tym konwerterem i używam go razem z moim CNX-em.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •