Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Angry Nikon V1 samostart

    Mój V1 sam się włącza -od wstrząsu ,obrotu ,uderzenia w stół na którym leży. Nie dzieje się tak po zdjęciu obiektywu (kitowy 10-30mm) .Ma ktoś jakąś radę ,czy pozostaje serwis ?

  2. #2

    Domyślnie

    Wysiadł penie czujnik położenia startowego w obiektywie - raczej serwis.
    Ja już przerabiałem awarię 10-30 - niestety nie są one niezawodne.
    W moim przypadku podczas robienia zdjęć, po zrobieniu kilku bez żadnej zmiany nagle wyskoczył komunikat "Błąd obiektywu" i na tym skończyło się fotografowanie. W serwisie naprawili ale później też miałem raz ten komunikat, choć po restarcie aparatu się nie pojawił i do dzisiaj działa

  3. #3

    Domyślnie

    Kiedyś było wydane uaktualnienie oprogramowania, które powodowało, że obrócenie obiektywu uruchamiało aparat. Oprogramowanie, które miałem w aparacie po zakupie działało w ten sposób, że można było go włączyć jedynie włącznikiem na górnej ściance. Może spróbuj przywrócić pierwotną wersję i zobacz, czy przestał reagować na wstrząsy. Pozdrawiam.
    D750 | D7100 | N80 | N 24-120/4 | N18-200 3,5-5,6 VRII| N28-105 3,5-4,5 | N 50/1,4D | T 17-35 2,8-4 | N 35/2D | S C100-400/5-6,3 | SB-600 | SB-800


  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie pamiętam że "upgradowałem"
    kiedyś to oprogramowanie i najchętniej bym wrócił do poprzedniej wersji bo nie zależy mi na tym włączaniu aparatu przez obiektyw .Tylko nie wiem jak to zrobić ? Jeżeli ktoś może pomóc proszę.









    '

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar dexterxx
    Dołączył
    12 2013
    Miasto
    Czerwionka-Leszczyny
    Posty
    15

    Domyślnie

    A w ogóle downgrade firmware jest możliwy w naszych nikonach? Mi chyba nic o tym nie wiadomo...

    Chyba zostaje Ci serwis. Pewnie wystarczy "zresetować błędy", szkoda, że sami tak nie potrafimy

  6. #6

    Domyślnie

    W serwisie kazali przeczyścić styki ,jak nie pomoże wysłać obiektyw.Wysłałem -zobaczymy jak długo to potrwa.

  7. #7

    Domyślnie

    U mnie jest identycznie. Z obiektywem 10 mm wszystko w porządku. Na razie jeszcze nie zacząłem walczyć z tematem. Jeśli kolegi sposób okaże się słuszny, prosiłbym o jakieś info

  8. #8
    Hopekmlotek
    Gość

    Domyślnie

    Mam znajomego i też narzekał :/ Coś trefny model.

  9. #9

    Domyślnie

    Odesłali po 2 tyg. z serwisu z notką "wymieniony element obiektywu" z pudełkiem czekoladek.Był jeszcze na gwarancji więc bez kosztów,działa bez zarzutu.

  10. #10

    Domyślnie

    A jest jakaś odczuwalna różnica w pracy obiektywu?
    Ja po naprawie 10-30 zauważyłem, że "uruchamianie" obiektywu działa z większym oporem - wcześniej po naciśnięciu przycisku blokady przekręcenie do pozycji 10mm było zauważalnie płynniejsze i lżejsze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •