Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1

    Domyślnie "Aparat" do 1000.

    Zamykamy sie w 1000 pln. Aparat ma byc do zdjec dla młodej bardzo osoby. Ale ambitnej.
    Nie ma wskazań na wymienną optykę ani tez na kompakty. Na pewno jedno i drugie ma zalety.
    Mi po głowie łazi jakis nex. Chyba jest jakis w tej cenie.
    Tylko czy to dobra droga... Acha. Ma byc nowy ze sklepu...

    Aparat nie dla mnie.
    Proszono mnie o pomoc w wyborze.
    Cena ma byc niska i mam z tym problem...

    Macie jakies pomysły ?
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  2. #2

    Domyślnie

    Niedawno kupiłem bratu NX3000 + 16-50 za 200 funtów. Jest bardzo zadowolony.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak ktoś ambitnie podchodzi do fotografii, to tylko coś z większą matrycą (przynajmniej m4/3) i wymienną optyką.

    Z nowych w tym budżecie nie ma wyboru
    Sony a3000 + 18-55 - ok 1000-1100zł. Poza dobrą matrycą, już stopką standardową stopką pod lampy i niejako wygodną obudową (a'la DSLR, ale to też może być wada, bo duże), to reszta jest sprzed wyciągnięta z muzeum fotografii cyfrowej.

    Samsung NX1000, NX1100, NX2000, NX100 +20-50mm. Do 1000zł nawet można dostać w zestawie z lampką błyskową.

    Olympus, stare NEXy (już martwa linia jeśli chodzi o aparaty, zostały tylko kamery), Panasonici i wszystko inne to w 1000zł jedynie najniższe, stare body.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Te samsungi bedą cos warte?
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #5

    Domyślnie

    Fuji X10 - i dla początkującego i bardziej zaawansowanego. To mały, ale PRAWDZIWY aparat
    Nikoniarz-majsterkowicz

  6. #6

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam Sony a3000+18-55. Swietna matryca, dobra ergonomia, pokrętło PASM, świetne panoramy etc i zawsze można jakieś inne szkło podłączyć, łącznie ze starymi plesniakami.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Te samsungi bedą cos warte?
    Tyle samo co każdy inny APS-C na matrycach Sony.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  8. #8

    Talking

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Te samsungi bedą cos warte?
    Nie. Przecież to firma od lodówek. Tak jak Sony to firma od telewizorów, tak samo jak i Panasonic.

    A bardziej serio: NX100 to już dość stary aparat z nierewelacyjną matrycą. Uwielbiam go za wygląd i ergonomię, ale inne robią lepsze zdjęcia.
    NX2000 jest o wiele nowszy, mniejszy, ma lepszą matrycę, i niemal wyłącznie dotykowy inferfejs, co niektórym odpowiada, a innym nie.
    NX1000/1100 nigdy nie używałem.

    Niedawno miałem w ręku Sony ILCE-3000, i mimo całej jego plastikowości, słabej rozdzielczości wizjera, itp., itd., aparat całkiem mi się spodobał.
    Ostatnio edytowane przez puch24 ; 17-12-2014 o 22:47

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Fuji X10 - i dla początkującego i bardziej zaawansowanego. To mały, ale PRAWDZIWY aparat
    Podpiszę się pod tym wszystkimi kończynami
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •