Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58
  1. #1

    Domyślnie Bezlusterkowiec, ale kurczaki jaki ?

    Nie dla mnie, zaznaczam.

    zadanie bojowe na mnie spadło - aparat na wyjazdy dla kogoś kto się chce uczyć i robić "ambitne zdjęcia z podróży". Lustra odrzuciłem z uwagi na gabaryty. I teraz liczę na waszą pomoc bo ja bezlusterkowców nie ogarniam w zasadzie w ogóle.
    Zdaje się że z FF mamy tylko Sony A7. Z Fuji jakiś XT1 mi się przewinął jako godny uwagi ale to nie jest FF. Kasa dla nabywcy nie jest jakimś szczególnym problemem. Ma być coś poręcznego z możliwościami rozwoju.

  2. #2

    Domyślnie

    Odkąd posiadam XT-1, nikon się kurzy w szafie , gabaryty, jakość wykonania, matryca aps-c i to co sprzęt potrafi to bajka
    idealny towarzysz podróży
    D810 | N 105 2.8 micro | N 24-70 2.8 | N 85 1.8 | N 50 1.4 | SB-900 |
    FUJI XT-1 | 18-55 | 23 1.4 |

  3. #3

    Domyślnie

    Ten ktoś do nauki chce od razu kupować FF lub XT-1? A coś tańszego nie wystarczy? Przecież do ambitnych zdjęć wystarczy taki X-E1 czy jakiś NEX. Oczywiście kto bogatemu zabroni ale to trochę bez sensu.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  4. #4

    Domyślnie

    Wiedziałem że będzie jakiś komentarz finansowy.... Jak słusznie zauważyłeś - kto bogatemu zabroni ?

    Nie o tym wątek. Wątek jest po to żeby się wsłuchać w wasze opinie i żeby coś w miarę szybko wybrać. Bierzemy oczywiście pod uwagę również dostępność szklarni przy czym chyba najlepszym wyborem byłoby na początek coś pokroju 24-70

  5. #5

    Domyślnie

    Strus, rzuć okiem co ja rozkminiałem, bo zapotrzebowanie bardzo zbliżone:

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=248356

    Pewnie są już nowsze puszki, ale generalnie zależności chyba zachowane - w sensie mój nex3n to chyba teraz jest jakieś a5000 czy coś w ten deseń, ale generalne wnioski te same zostają

    Edit: a, trochę nie doczytałem w sumie, że kasa nie jest problemem. To trochę zmienia postać rzeczy

  6. #6

    Domyślnie

    Jak ma kasę to myślę że z E-M1 + 12-40 + 15 + 42,5 + 75 + 40-150 2,8
    będzie bardzo zadowolony. Uszczelnione, szybkie, dobrze wypasione i wykonane. Nie za bardzo trzeba dłubać w rawach. Jak po roku stwierdzi że mu jakości fot brakuje to wtedy kompromisy
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARS CooL Zobacz posta
    Jak ma kasę to myślę że z E-M1 + 12-40 + 15 + 42,5 + 75 + 40-150 2,8
    Na wyjazdy?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARS CooL Zobacz posta
    Jak ma kasę to myślę że z E-M1 + 12-40 + 15 + 42,5 + 75 + 40-150 2,8
    będzie bardzo zadowolony. Uszczelnione, szybkie, dobrze wypasione i wykonane. Nie za bardzo trzeba dłubać w rawach. Jak po roku stwierdzi że mu jakości fot brakuje to wtedy kompromisy
    Gdybym miał kasę to na bank nie kupiłbym niczego bez wizjera. Jeżeli myśli o rozbudowie to zostaje tylko Fuji. Świetne, jasne szkła (za odpowiednią cenę . Sony może i ma dobre matryce ale z dobrymi szkłami będzie problem. No chyba że Zeissy. Myślę że taka szklarnia jaką kolega wyżej podał może zostać. Tylko body zmienić na X-E2 i będzie zadowolony. A jak stać niech bierze i XT-1, w końcu to nie nasze pieniądze A7 ma pełną klatkę ale ze szkłami może być problem. Przynajmniej ja się nie orientuję na temat szkieł Sony pod FF i bagnet E więc niech się ktoś inny wypowie.
    Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się. Zarobiony jestem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jo44 Zobacz posta
    Na wyjazdy?
    No raczej. Może z obiektywami trochę przesadziłem ale na pewno 12-40 i 15 (17) do trudniejszych warunków. Jeśli lubi robić portrety a nie street to któraś z 25. Pół świata z tym zjeździłem wiec wiem o czym mówię. Mimo mniejszej matrycy końcowy wynik jest bardzo dobry a użytkowanie wręcz wzorcowe.
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  10. #10

    Domyślnie

    http://www.olympus.pl/site/pl/c/came...Fa7LtAodI1UAqw

    chodziło mi o Olympus a nie fuji. Na początek właśnie m43 bym polecał.
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •