Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15
  1. #11

    Domyślnie

    Możesz podesłać jakiś tani model do nagrywania ?

  2. #12

    Domyślnie

    W c600d ??
    Dobry - SanDisk Extreme 45MB/s
    Tani - SanDisk Extreme 45MB/s

    W D5100 - zupełnie wystarczajace będą SanDisk Ultra 30MB/s

    W miarę dobre są jeszcze Toshiby, ale nie znam tamtejszych oznaczeń modeli.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    W c600d ??
    Dobry - SanDisk Extreme 45MB/s
    Tani - SanDisk Extreme 45MB/s

    W D5100 - zupełnie wystarczajace będą SanDisk Ultra 30MB/s

    W miarę dobre są jeszcze Toshiby, ale nie znam tamtejszych oznaczeń modeli.
    mam sandisk ultra 30mb/s oraz microSD przez adapter tez 30mb/s i z jedna i druga moj d5200 nie ma problemu z zapachyaniem sie bufora przy seriach w jpg jak i w raw, przy nagrywaniu filmow tez zadnych problemow nie zauwazylem
    Fx, DX kilka słoików, Eizo, Epson Stylus Pro 9xxx 7xxx

  4. #14
    Breen
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy autor wątku dokonał już zakupu, jednak chciałem dorzucić moje 5 groszy.

    Nikona D5100 sam mam i generalnie uważam go za bardzo dobry aparat, jednak jeśli chodzi o filmowanie, tak jak ktoś wcześniej napisał, zdecydowanie lepszym wyborem jest D5200. Ba, jest to najlepszy wybór w tej cenie obecnie na rynku. W D5100 niestety nie ma manuala w trybie video, także automatyczna zmiana ekspozycji bywa trochę skokowa.

    Jakość filmów jest dobra, jednak w przypadku D5200 mamy manual, mamy zdecydowanie lepszą jakość video, płynną zmianę ekspozycji, dźwięk stereo, praktyczny brak mory czy aliasingu. W necie jest mnóstwo testów, które potwierdzają, że D5200 to pierwszy bardzo dobrze nagrywający Nikon. Jeśli jest taka możliwość lepiej do niego dopłacić lub chwilę zaczekać bo ceny wkrótce spadną.

    Co do Canona 600d.. Dobry aparat, ma wiele przydatnych opcji, w tym manual, jednak jakość video jest stanowczo przereklamowana. Wiele osób poleca go "bo tak", nie mając porównania z innym sprzętem. Aliasing i mora to standard w Canonach do 6D włącznie, który w tej kwestii przegrywa już z D5200. Z resztą nawet na EOSHD jest mnóstwo informacji na ten temat, generalnie w kwestii jakości filmowania Nikon odrobił lekcję i już przegonił Canona w każdym segmencie cenowym, co dla niektórych jest szokiem. Jedna rzecz, która wg mnie działa lepiej w Canonie to stabilizacja obrazu w trakcie filmowania. Fakt, że miałem możliwość przetestowania tylko 2 szkieł, Nikona 18-105 i Canona 18-135.. Canon działa skuteczniej i ciszej jeśli chodzi o stabilizację, nie wiem jak w przypadku innych obiektywów.

    Co do długości nagrywania w Canonie nie jest prawdą, że nie ma ograniczeń, jeden plik nie może być większy niż 4Gb co daje około 12 minut nagrywania, co wg mnie i tak wystarcza.

  5. #15

    Domyślnie

    Nagrywałem obydwoma. Canon autofokus - porażka. Nikon AF daje radę ale tez nie powala. D5100 będziesz musiał shakować żeby dorównał możliwościami zmian ekspozycji w czasie nagrywania (w trybie LV). Samo hakowanie jest łatwe. 600D ma bardzo trudne dojścia do zmian parametrów, D5100 banalne. Wybór pomiędzy tymi dwoma chyba jest oczywisty.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •