Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie Fotografia nocą, pierwsze zdjęcia

    Podoba mi się fotografia nocą i wstawię dwie fotografie do oceny czy aby to tak mają być wykonane i co można jeszcze poprawić aby podnieść jakość fotek. Fotografie są prosto z puszki bez obróbki.



    1
    IMG]
    2

    [/IMG]

  2. #2

    Domyślnie

    Może niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą, dla mnie to zbyt jasne (za długi czas?) no i miejsce nieciekawe. Nie wiem tak na prawdę co chciałeś pokazać na tych zdjęciach. Robiłeś to całkiem w nocy czy wieczorową porą, bo niebo takie jasne.
    D7000 = 17-55 2.8 nikkor, 24-120 3.5-5.6 VR nikkor, 105 2.8 VR nikkor

  3. #3

    Domyślnie

    Chyba lepiej byłoby w aparacie ustawić ujemną kompensację ekspozycji, żeby noc wyglądała jak noc. Wtedy rejestrować aparatem ciekawe miejsca, wzory rysowane przez światło, albo też przy długim czasie ekspozycji linie rysowane przez np. światła przejeżdżających pojazdów albo motywy przewodnie "rysowane" przez oświetlanie latarką (nie chodzi mi o pisanie światłem).
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wyrwiząb Zobacz posta
    Może niech bardziej doświadczeni się wypowiedzą, dla mnie to zbyt jasne (za długi czas?) no i miejsce nieciekawe. Nie wiem tak na prawdę co chciałeś pokazać na tych zdjęciach. Robiłeś to całkiem w nocy czy wieczorową porą, bo niebo takie jasne.
    Robiłem zdjęcia ok 7- mej rano w niedzielę, było całkowicie ciemno a nad głową miałem księżyc i na wschodzie już zaczynało świtać stąd te chmury i jasne niebo. Miejsce nie ciekawe bo i miasto małe. Nie będę jeździł uczyć się fotografować do dużego odległego miasta i muszę Wam pokazywać takie jakie mogę zrobić u siebie. A co tyczy się cieni po przejeżdżających samochodach to ja myślałem że one psują fotkę i starałem się focić gdy samochodów nie było. Wstawię kilka zdjęć,wiem że daleko im do dobrych ale proszę o opinię która fotografia ma zbliżone kolory do dobrej nocnej żebym na przyszłość wiedział czego się trzymać. Zdjęcia robione są od 6,40 do ósmej godziny rano przy silnym wietrze i przelotnym deszczu.


    1
    [/IMG]
    2
    [/IMG]
    3
    [/IMG]
    4
    [/IMG]
    5
    [/IMG]
    6
    [/IMG]
    7
    [/IMG]
    5

  5. #5

    Domyślnie

    W sumie, to żadna nie ma poprawnych kolorów.
    1. niebiesko
    2. chyba za zielono
    3. raczej trzeba by użyć kilku ustawień WB dla różnych części kadru
    4, 5. za dużo purpury
    6, 7. Z jednej strony pomarańczowo, z drugiej niebiesko - trzeba bardziej dobierać warunki, aby nie było tak dużych kontrastów kolorystycznych między niebem, a światłami na ulicy, albo dobierać je umiejętnie.

    Poza tym nigdy nie ustawisz poprawnej kolorystyki dla nocnych zdjęć w aparacie przy takim zróżnicowanym oświetleniu.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    WB miałem ustawione na PRE d - 1 / d - 3 i też tak myślałem ze chyba trzeba ustawiać do każdego kadru czego nie zrobiłem i wyszło jak widać.

  7. #7

    Domyślnie

    Po pierwsze to wybierasz beznadziejne kadry, na których nie ma zupełnie nic ciekawego. Druga sprawa to jak już koledzy pisali WB raz czerwone raz niebieskie innym razem pomarańczowe.

    Obiektyw łapie flary a ty zamiast tego uniknąć kierujesz go na latarnie i to jeszcze tak, że masz ostre światło gdzieś na brzegu kadru co jeszcze pogarsza sytuację.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2014
    Miasto
    Zachodniopom. Dębno
    Posty
    240
    Wpisów
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za krytykę po której wziąłem aparat i poszedłem jeszcze raz do miasta, wyszukałem inny kadr i czy teraz kolory mają być takie? Bo ja już sam nie wiem.

    KAPLICZKA

    [/IMG]

  9. #9

    Domyślnie

    No dobra, ale dlaczego nieostro i krzywo?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Można pisać do słupa, a słup...

    Na temat kolorów - tym razem przeczytaj, a nie czytaj:
    http://forum.nikoniarze.pl/showpost....65&postcount=5
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •