Close

Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 197
  1. #101

    Domyślnie

    Z jednej strony dziwię się, że tak dużo wody dostało się do środka bo aparat nie wpadł do wody, ty też się z nim nie przewróciłeś, więc D750 z obiektywem przez sekundę znajdował się pod płaszczem wody - tak to sobie wyobrażam - więc to bardzo źle świadczy o uszczelnieniu D750 i lepiej w ogóle unikać fotografowania tym aparatem w nawet niewielkim deszczu gdyż ta gąbka-niby uszczelka wsysa wodę perfekcyjnie. Ale z drugiej strony taka fala to jak chluśnięcie wiadrem wody w aparat, więc niby sporo i może nie ma się co dziwić, że tak szybko woda przedostała się do środka, choć po zdjęciach, gdybym nie znał historii jak do tego doszło, pomyślałbym że aparat był w wodzie co najmniej kilka sekund.
    Ostatnio edytowane przez Bach ; 12-12-2014 o 16:12

  2. #102

    Domyślnie

    W tym konkretnym przypadku... można te wszystkie filmiki o uszczelnieniach wsadzić sobie w... (niech tu sobie każdy wpisze, co chce). Do mnie one nie przemawiają tak, jak zdjęcia z tego tematu aparatu D750.
    Nikon

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TOP67 Zobacz posta
    Akurat w tym rogu nie ma żadnych śladów korozji (to lewy górny róg na zdjęciu tylnej ścianki. Woda dostała się w kilku miejscach, ale nie tam.
    IE blokował mi obrazy i nie widziałem jak to wygląda w środku. Teraz jak to obejrzałem, to się zdziwiłem, że jedna fala narobiła tyle szkód. Jakby kolega nurkował z tym aparatem zapomniawszy założyć Ikelite'a. A w gruncie rzeczy pierwotna przyczyną jest przeniesienie większości produkcji Nikona do krajów, gdzie kontola jakości jest na mizernym poziomie.

  4. #104

    Domyślnie

    Uszczelniony aparat powinien mieć uszczelki gumowe, pianka gumowa to nie uszczelka przed wodą, a nawet przed kurzem.
    Teraz te wszystkie modele pseudo uszczelnione kurzą bardziej i nie ma pewności czy deszcz im nie zaszkodzi.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andrzej1974 Zobacz posta
    Ten przykład zalanego D750 otworzył zapewne oczy wielu osobom, które dotąd myślały, że mając "uszczelnione body" mogą robić nimi zdjęcia wszędzie bo nic im nie grozi. Teraz się zapewne zastanowią 3 razy, zanim wyciągną body z torby np. gdy pada "kapuśniaczek"...
    Jedna jaskółka wiosny nie czyni Nie sądzę, by ten przypadek był regułą.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoGRAFIK Zobacz posta
    Będąc nad oceanem ochlapała mnie fala. Aparat został zamoczony więc na wszelki wypadek wyjąłem od razu baterię i powycierałem go dokładnie. Odczekałem jakieś 2 godziny na wszelki wypadek, włożyłem baterię i wyskoczył Err po czym wszystko padło. Słona woda to zło, nawet przy uszczelnieniach. Radzę o tym pamiętać bo czuję że mogę spodziewać się najgorszego. Aparat trafił do serwisu, co dalej zobaczymy.
    Ot i mamy dowód na jakość nowych wynalazków spod znaku N, który tak lubimy...

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Słona woda schnąc zostawia sól, już lepiej pod prysznicem umyć aparat przed suszeniem...
    Rozmawiamy o Morzu Martwym? IMHO w każdym innym przypadku zawartość soli przy klasycznym pochlapaniu (nie - zanurzeniu) jest pomijalna.
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lodzermensch Zobacz posta
    Rozmawiamy o Morzu Martwym? IMHO w każdym innym przypadku zawartość soli przy klasycznym pochlapaniu (nie - zanurzeniu) jest pomijalna.
    Niestety sól nie przejmuje się Twoim zdaniem na swój temat
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Niestety sól nie przejmuje się Twoim zdaniem na swój temat
    Moje zastrzeżenia co do skuteczności soli są w rzeczy samej efektem krytyki tzw. uszczelnień w tzw. korpusach semi-pro nowej generacji...

    P.S. Kondolencje dla autora wątku...
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  9. #109

    Domyślnie

    Jak dla mnie ten wątek niewiele zmienia jeśli chodzi o uszczelnienia aparatów. Mam na myśli poruszaną kwestię ostrożności w mokrych warunkach. "ochlapanie falą" może być różne. Przytaczane argumenty o ostrożności przy foto w deszczu też nie mają wpływu na moje podejście do foto. I przypuszczam, że na tych którzy do tej pory fotografowali w deszczu "uszczelnionym" sprzętem też ten wątek zbytnio nie wpłynie. Nie wiem, może D750 jest faktycznie gorzej uszczelniony... Może inne nowsze puszki również. Ja w każdym razie do tej pory nie miałem problemów ze szczelnością D300 i D3. W ulewie nie używałem, falą ich nie ochlapała... Ale ale gęsta, półgodzinna mżawka nie zaszkodziła w żaden sposób nigdy.

  10. #110

    Domyślnie

    Jakby aparat był naprawdę uszczelniony, to producent podawałby klasyfikację IPXY. Gdzie X oznacza stopień ochrony przed ciałami stałymi, a Y przed wodą. Bez podania tej klasyfikacji, wszystkie informacje o uszczelkach należy traktować z dużą dozą nieufności. Żadne filmiki, przykłady innych użytkowników nie oznaczają, że innemu egzemplarzowi nie przytrafi się awaria z powodu nieszczelności.

    Od siedmiu lat mam odbiornik GPS który ma IP67. Był, opłukiwany w wodzie morskiej, przez kilkadziesiąt minut był traktowany ścianą wody, przerabiał zmiany temperatur o kilkadziesiąt stopni z pełną kondensacją pary wodnej.
    Aparatowi wystarczyłoby do szczęścia IP44, oczywiście z obiektywami tej samej klasy szczelności.
    Ostatnio edytowane przez zdyboo ; 13-12-2014 o 13:51
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 11 z 20 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •