Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie wykonanie obiektywu nikkor 18-70 DX

    drodzy użytkownicy obiektywu nikkor 18-70 dx

    zwracam sie do was z pytaniem odnosnie jakosci wykonania waszego egzemplarza tego obiektywu. czy doswiadczyliscie jakichs problemow z tym obiektywem, bo ja po krotkim czasie umiarkowanego uzywania - okolo 2 tygodnie i okolo 600 zdjec zauwazylem ze w mechanizmie obiektywu pojawily sie luzy tzn. kiedy rozsune obiektyw na ogniskowa 70mm przednia czesc malo sztywna tzn. mozna ja poruszyc na boki. jest to takze zauwazalne kiedy obiektyw jest ustawiony na ogniskowa 18mm wtedy ruchy sa mniejsze ale nadal zauwazalne. czy to jest normalne ze ten obiektyw dostaje takich luzow po tak krotkim czasie uzytkowania? dodam ze nikkor 70-300 vr ktorego uzywam bardzo rzadko (moze 50 zdjec ) nie ma takich luzow ale to chyba zle porownanie bo on ma zupelnie inna konstrukcje.

    prosze powiedzcie jak jest z tym u was bo nie wiem co robic czy oddac obiektyw do naprawy czy tez to jest normalne zachowanie.

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Moim zdaniem te luzy miałeś od początku, tylko wcześniej nie zwróciłeś na to uwagi. Normalne, wszak trzymasz szkło za pierścień ogniskowej a nie za koniec.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    chodzi o to ze tych luzów nie było (może były ale nie tak duże). teraz to mogę poruszyć jakieś 2mm w każdą stronę i mam wrażenie ze jakość zdjęć - ostrość się pogorszyła.


    PS wiecie jak przenieść watek do innego działu - tu prośba do Moderatorów - przenieście ten watek do działu z optyka bo przez pomyłkę go tu założyłem

    dzięki z gory

  4. #4

    Domyślnie

    TTTM, taka jego uroda
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  5. #5

    Domyślnie

    Mam 18-70 od kilku miesięcy i jak na razie "odpukać" żadnych luzów. Kolega ma takie szkiełko (pzywiózł z Anglii od roku i tak samo - zero luzu. Całkiem możliwie że masz jakiś feler w tym obiektywie.
    Dalmierze, M42-ki (lata 80-te); Minolta XG-1; N60; N70, N90S, F5; D70; D700; D300s; D3; D810; trochę obiektywów

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystkie obiektywy tego typu jakie oglądałem w różnych sklepach miały luz i mój kupiony tydzień temu od początku miał luz. Na forum znajdziesz także opinie że ten typ tak ma.
    Może są egzemplarze wykonane lepiej lub gorzej, ale ja na ten lepszy nie trafiłem a macałem naprawdę wiele.
    Pozdrawiam Tomasz
    D-7000, D-80, F-601m, N18-105dx VR, N18-70dx, N70-300VR, SB-800, kilka sowieckich słoików


  7. #7

    Domyślnie

    Też tak mam, ale niestety to norma w tym obiektywie Jednak nie wpływa to na jakość zdjęc, tylko denerwuje.
    Ostatnio edytowane przez Patrykok ; 04-05-2007 o 17:45
    NIKON

  8. #8

    Domyślnie

    jutro zajrzę do kilku sklepów i pomacam te obiektywy by się przekonać czy tak rzeczywiście jest. jeżeli to prawda to chyba będzie największy zawód jaki do tej pory mnie spotkał ze strony nikona bo liczyłem na co najmniej 2 lata bez problemów. a tu jeszcze jakieś 2 paprochy wewnątrz obiektywu... czy to oznacza ze miałem pecha i trafiłem jakiś feralny egzemplarz?
    D200|17-55 f/2.8|105 f/2.8 MICRO|70-300 f/4.5-5.6G VR |50 f/1.8|18-70 F/3.5-4.5|MBP 17'' 2.4GHz Hi-Res

  9. #9

    Domyślnie

    Potwierdzam, ja też mam luzy od nowości a kupiłem go w najbardziej polecanym sklepie na tym forum
    Ten typ tak ma, i już
    W końcu to zestaw KITowy

  10. #10

    Domyślnie

    Mój dwumiesięczny też tak ma. Nie kojarzę by tak wcześniej było, ale pewnie dlatego, że nie zwracałem uwagi na taką pierdółkę

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •