Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Rowery mtb

  1. #1

    Domyślnie Rowery mtb

    Zdjęcia z treningu:
    1.
    2.
    3.
    Co do poprawy?

  2. #2

    Domyślnie

    Zasadniczo kadrowanie, bo wszystko jest dość "daleko" i centralnie. Popróbuj też z nieco dłuższym czasem.

  3. #3

    Domyślnie

    Tego kolegę z pierwszego zdjęcia poucz, żeby nie blokował tylnego koła na zjeździe. Po pierwsze, psuje trasę (potem będą takie wyślizgane wąwozy). Po drugie, rower jest bardziej podatny na zsuwanie się bokiem (czyli zmianę kursu). Po trzecie lepiej by wyszedł, gdyby ciut mocniej hamował przodem - a jeśli hamowanie przodem i tyłem bez blokowania kół nie daje rezultatu, to znaczy, że zjazd trzeba pokonać pozwalając, aby rower stopniowo się rozpędzał. Plus dla niego za ugięte ręce w łokciach i tyłek wysunięty do tyłu.
    Zdjęcia sportu z zamrożonym ruchem (tzn. wszystko ostre, zarówno rower/rowerzysta/biegacz/samochód jak i tło) są uznawane za nieciekawe, często wprowadza się celowe rozmycie tła oraz kół ruchem, zobacz na przykład na jednym zdjęciu, które udało mi się zarejestrować (poniżej):
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  4. #4

    Domyślnie

    Ok będę próbował dalej, co do pierwszego zdjęcia, to zjazd był praktycznie pionowy

  5. #5

    Domyślnie

    Oj, jakby był pionowy, to kolega zawodnik oparłby się o siodełko klatką piersiową (jak na trzecim zdjęciu). Co do Twoich zdjęć, możesz też spróbować z większymi zbliżeniami, może złapanie części sylwetki i roweru, ze zdjęciami "prawie od przodu", z niższej perspektywy (szerszy kąt np. 18 mm i położyć się na ziemi, zrobić zdjęcie, gdy zawodnik będzie wypełniał cały kadr. Uważaj też na tło, na trzecim zdjęciu byłoby ciut lepiej, gdyby nie było kolegi w tle. I byłoby dużo gorzej, gdyby kolega w tle wypadał za kaskiem zawodnika na pierwszym planie ("wyrastał mu z głowy"). To widać najczęściej dopiero po zrobieniu zdjęcia
    P.S. Na moim zdjęciu to oświetlenie wygląda niezwykle atrakcyjnie, ktoś mógłby pomyśleć, że użyłem lampy na statywie, ale to nieprawda - wtedy po prostu było takie słońce. A technika to panoramowanie - ustawiasz tryb S, czas np. 1/60 s i starasz się przesuwać aparat wraz z rowerzystą.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •