Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Który FF?

  1. #1

    Domyślnie Który FF?

    Szanowni,
    Zakładam temat bo przyszedł czas na zmianę puszki i mam spory dylemat.
    Od ponad 3 lat używam D700. Puszka świetna, ale zaczyna mi brakować trochę pixeli, dwóch kart itd. W 2015 planuję wypad na Lofoty co raczej tanie nie będzie więc 700ka znajdzie nowego właściciela a ja kupie nową puszkę.
    Siedzę, myślę i możliwości mam takie:
    1) D800 – ceny używek bardzo sympatyczne. Boję się jednak trafić na problematyczny model, których jednak trochę było…. Ta opcja raczej odpada
    2) D750 – cena przyzwoita, puszka wygodna ale brakuje mi jednak kilku rzeczy z serii „pro”. Dodatkowo znowu jakieś sygnały o dziwnych odblaskach. Pewnie pierdoła i jakoś zaraz to poprawią, ale wiara w markę słabnie… Nie jestem przekonany do tej puszki. Gdyby miała body z D700/810 i kosztowała ok. 9-10k to już bym szarpał klamkę w sklepie
    3) D810 – ma wszystko czego mi potrzeba a nawet trochę więcej (matrycę bym wolał 24mpx ale już pogodziłem się z 36). Z tego co słychać albo nie słychać pozbawiony wad. Jedyny problem to cena, która jest obecnie spora i musiałbym mocniej nadszarpnąć zapasy
    4) Ostatnia opcja jest dość przewrotna, ale coraz bardziej zaczynam ją brać pod uwagę.
    Canon 5Dmk3. Nie bić  Jak pewnie wspominałem wcześniej, mój serdeczny przyjaciel posiada taką z kilkoma fajnymi szkłami. Od wczoraj bawię się w zestawie z 24-70 2,8 II.
    Na szybko - Puszka bardzo wygodna. Nawet bez gripa moje łapska mieszczą się bardzo przyzwoicie, a z gripem jest już naprawdę świetnie. Ergonomia bardzo fajna. Oczywiście inna niż w Nikonie. Ma swoje plusy i minusy, ale po godzinie zabawy nie widzę większych problemów z ogarnięciem. Zoom kręci się w drugą stronę, szkła też „wkręca” się odwrotnie ale umówmy się. Obrazek – nie miałem dużo czasu na focenie po robocie ale z tego co zrobiłem nie jest źle. Używki można nabyć w cenie 7-9k. dużym plusem w takim rozwiązaniu byłby wreszcie jeden system. Trochę razem robimy, jeździmy. Będę miał bezproblemowy dostęp do takich szkieł jak 85L – Sigma art 50 f1,4 – Zeiss 100 f2 – 70-200 f2,8 - lamp itd. Sam kupię 24-70 II i UWA - pewnie 16-35 f4. Z czasem przyjdzie czas na np. 35kę.
    D610 nie biorę pod uwagę. Przyzwoita puszka ale nie moja bajka.
    Tak naprawdę na placu boju zostają D810 i mk3.
    Przejście na Canona (używki) wyjdzie mnie taniej niż kupno nowego D810. Używek brak. Dodatkowo wspólny system (Nikoniarzy w moim otoczeniu brak )
    Sprzedać wszystko i ruszyć w nieznane czy rozbić skarbonkę i kupić D810? Zostajemy w dwóch systemach.
    Może ktoś się przesiadł z N na C? Fatman?
    Napiszcie proszę co myślicie.
    Będę bardzo wdzięczny za opinie.
    Pozdr.
    Michał
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Dorzucę do pieca... Jeśli nie focisz szybkiej akcji lub sportu, rozważ FUJI X, poważnie. Coraz intensywniej spoglądam w tamtą stronę, nawet mimo faktu, że to crop. Szklarnia kosmiczna, wsparcie użytkownika prężne... Skoro chcesz szlajać się z aparatem, sprzęt o połowę mniejszy będzie nie-do-pogardzenia.

    Żółtki zdzierają za D810, to fakt ale to chyba jedyny porządny aparat poniżej D4/s. Na czymś trzeba sobie odbić, nie?

    Nad czerwonym 16-35 nikt nie pieje z zachwytu a kategorii "jakość obrazu" nowe kamunie są jednak za murzynami. Mogliby się ogarnąć, bo inaczej D820 będzie jeszcze droższy, hehe.

    p.s. Bezlustra zdominują rynek, chcemy tego czy nie... a od sensownego focenia nimi reportażu/sportu dzielą nas pewnie dwie generacje aparatów (czyli 2,5 roku). Sony jakoś nie dba o słoiki, Olo ma malutkie matryce a Fuji napiera... No i jest jeszcze A7/2/r/s, hehe.

  3. #3

    Domyślnie

    APSC odpada. Ja mam wielkie łapy więc większa puszka to zaleta.
    16-35 w canonie. Mowa o najnowszym f4, który na testach optycznych wypadł trochę lepiej niż 16-35vr. Wersji 2,8 nie biorę pod uwagę.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  4. #4
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Nadszarpuj zapasy bo jedyna sensowna opcja to D810, nie bedziesz tego kupowal co tydzien, a jak dobrze pojdzie to bedziesz mial spokoj na najblizsze 5 lat. Amen.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem, czy brałeś pod uwagę używane D3s, ja właśnie z podobnym dylematem (przesiadka po 2 latach z D700) czy nie przesiąść się na C5DIII mierzyłem się pół roku i nieco taniej niż nowy Canon kupiłem D3s w świetnym stanie. Teraz po wejściu D750 cena używanych D3sów spadła do ~9 tys. Budowa super, są tez dwie karty, matryca dużo lepsza (ale nadal tyle samo pikseli), tylko rozmiar jak kloc.

    Jeśli chodzi o 16-35 f4 IS to ja też czytałem tylko pozytywne opinie, zarówno w polskim jak i zagranicznym necie. Ostrość i kontrast bez zarzutu, tylko nadal brakuje tych 2mm do najlepszego UWA Nikona

  6. #6

    Domyślnie

    D3s to moje marzenie sprzed lat. Budowa/wielkość idealna! Ogólnie baaaaardzo bliski idałowi tylko brakuje kilku pixeli a to jest jednym z głównych powodów zmiany puszki. Z D4s już bym się chętnie zaprzyjaźnił ale cena zdecydowanie nie moje progi :P

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Nadszarpuj zapasy bo jedyna sensowna opcja to D810, nie bedziesz tego kupowal co tydzien, a jak dobrze pojdzie to bedziesz mial spokoj na najblizsze 5 lat. Amen.
    Jestem bardzo blisko podjęcia takiej decyzji, ale czerwony canonowski diabeł w postaci mojego przyjaciela strasznie mąci Jak się sporo razem działa, to jeden system ma wiele plusów...
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 26-11-2014 o 18:53 Powód: łączenie postów
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  7. #7

    Domyślnie

    Wtrącę swoje trzy grosze.
    Michał, nie wiem jakie są różnice Nikon - Canon, ale mając jednego/kilku znajomych z tym samym systemem nawet bym się nie zastanawiał i wszedł w to co maja przyjaciele. Nie zawsze będziesz potrzebował szkła ale dodatkowa lampa, akumulator, jakiś kabel czy inna popierdółka z systemu może się przydać. Sam mocno nie korzystałem ale się zdarzało, że z mojego sprzętu korzystali inni. To bardzo wygodne zwłaszcza jak szkła się nie pokrywają a uzupełniają.

  8. #8

    Domyślnie

    Robisz tak duże wydruki, ze 12Mpx to za mało?
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    Szanowni,
    D610 nie biorę pod uwagę. Przyzwoita puszka ale nie moja bajka.
    A nie napisałbyś z ciekawości dlaczego?
    Co będziesz fotografował na tej wyprawie?

    Wysłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

  10. #10

    Domyślnie

    ja robiłem A1 z lekko kadrowanych 12mln. Wychodziło super.
    no ale nie śmiećmy tutaj.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •