Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 117
  1. #1

    Domyślnie Fotografia noworodkowa i ślubna jaki sprzęt???

    Dzień dobry, Dopiero zaczynam swoją przygodę z fotografią. Chciałabym zająć się fotografią noworodkową/dziecięcą i reportażami ślubnymi. Na początek chciałabym przeznaczyć na sprzęt łącznie do 4 tys. Zdaje sobie sprawę że na pełną klatkę to nie wystarczy ale może jakiś nikon DX sprostałby zadaniu, aby robić fajne fotki dziecięce ślubne?
    Myślałam o ND5200 + ze dwa obiektywy na początek. W ab foto doradzali mi Sigmę 17-50 2,8, mówili że będzie dobra zarówno do foto noworodków jak i reportaży ślubnych. Zastanawiałam się też nad NIkorrem 50 mm 1,8G...
    ZAleży mi na tym aby uzyskać fajny efekt małej głębi ostrości przy foto dzieciaczków, jak i abym mogła robić dosyc dobrj jakosci foto ślubne.... Moglibyście coś doradzic? I czy wogóle z D5200 te obiektywy będą zgrane? Z góry dzięki za każdą opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Zaraz będzie tu kilkanaście/dziesiąt skrajnie różnych, mieszających Ci w głowie propozycji. Moim zdaniem, ten zestaw będzie ok. Obiektywy z własnym silnikiem (Sigma 17-50 i Nikkor 50 1.8G takie posiadają) będą z D5200 "zgrane" w sensie kompatybilności, jeżeli o to pytasz. Nie zapomnij o lampie.
    ['O]

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za konkretną informację. czy myslisz ze wystarczy sama Sigma, czy lepiej dokupić też 50 mm? czy Sigmą uzyskam efekt małej głegi? i jeszcze jedno co mi się przypomniało.. lepiej z d5200 obiektyw 50 mm czy 35 mm?. jaką lampę proponujesz? bo tu kompletnie się nie orientuję :/

  4. #4

    Domyślnie

    Moim zdaniem, na początek Sigma wystarczy. Światła z f2.8 będzie już sporo a głębia ostrości, w razie potrzeby wystarczająco mała. Jak chwilę poużywasz, będziesz wiedziała jakiego zakresu ogniskowych Ci brakuje. Co do lampy, ja polecam Metza 52.
    ['O]

  5. #5

    Domyślnie

    super, dzięki jeszcze raz

  6. #6

    Domyślnie

    To nie bez sensu 17-50 + 50 ? Do fotografii dzieci na pewno lampa (tu zdania są podzielone czy na takie dziecko świecić czy nie), softbox, blenda. Ja fotografowałem jedno małe dziecko kolegi i łatwo nie było. Warto chyba na jakieś warsztaty pójść albo jakąś książkę dobrą kupić. Takie dziecię niby leży i nic nie robi, ale strach toto w ręce wziąć i układać.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  7. #7

    Domyślnie

    Po pierwsze na stronie nikona masz fantastyczny reportaż dotyczący zdjęć niemowlakom ( lampa jest całkowicie zakazana). Po drugie coś Ci napiszę na priva
    Na razie D90 i D7100, S150 Macro, T116, N35, S50 1,4 S50-150, S900 i statyw całkiem dobry Fajne hobby i tyle
    http://pawelmeszynski.flog.pl/

  8. #8

    Domyślnie

    Ned Stark kolega ecml podpowiedział ze sama Sigma wystarczy na poczatek do dzieciakow i na sluby. Plus lampa. Mi zależy żeby uzyskac efekt małej głębi, ale też żeby robic w miarę dobre foto na ślubach...hmm co do trudności.. nie wiem jak będzie, ale na pewno chce spróbować... na warsztaty wybieram sie dopiero w styczniu na warsztaty nikona... a własnie moze macie jakieś doświadczenia z tymi warsztatami?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    To nie bez sensu 17-50 + 50 ?
    Owszem, ale to już ustaliliśmy



    Cytat Zamieszczone przez pawelpiotrm Zobacz posta
    Po pierwsze na stronie nikona masz fantastyczny reportaż dotyczący zdjęć niemowlakom ( lampa jest całkowicie zakazana).
    Zawsze? Na śpiocha też? Delikatnie, z odbicia? Z sensownymi modyfikatorami? Dlaczego?



    Cytat Zamieszczone przez malkow8797 Zobacz posta
    na warsztaty wybieram sie dopiero w styczniu na warsztaty nikona
    Doskonały pomysł. Żaden sprzęt nie zastąpi doświadczenia.
    ['O]

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelpiotrm Zobacz posta
    Po pierwsze na stronie nikona masz fantastyczny reportaż dotyczący zdjęć niemowlakom ( lampa jest całkowicie zakazana). Po drugie coś Ci napiszę na priva
    Możesz podzielić się linkiem? Może być na PRIV.

    Co do dylematu autora...

    D5200 może być. Plus coś jaśniejszego. Myślę, że przy ograniczonym budżecie to na początek S17-50/2.8. Przynajmniej zobaczysz jaka ogniskowa Ci odpowiada (głównie mam tu na myśli 35 vs 50) aby wybrać później jedną ze stałek 35/50 bo bez tego się raczej nie obędzie.
    BTW ja mojego noworodka fociłem 35-tką (bez lampy) i wyszło to bardzo fajnie.

    Co do lampy... fajnie mieć ale chyba nie dla noworodków i małych dzieci...

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Zawsze? Na śpiocha też? Delikatnie, z odbicia? Z sensownymi modyfikatorami? Dlaczego?
    Mojego małego mała lampka LED jak ją włączam wybudza a co dopiero błysk lampy zewnętrznej...
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 20-11-2014 o 11:54
    Nikon

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •