Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Male studio w mieszkaniu - pytanie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie.

    Mam male pytanko z zakresu fotgrafii studyjnej i moze wiekszosci z Was wydac sie banalne
    Mianowicie...:
    Chcialbym w domku zrobic sobie mini studio. Mam tu na mysli dwie parasolki (np. srebrne) na statywach z zarowkami synchro.
    Moje pytanko brzmi - jak to polaczyc teraz z Nikonem D70?? W jaki sposob to najlepiej zrobic i czy poprawnie to bedzie dzialac. A moze macie jakies inne pomysly/doswiadczenia?

    pozdrawiam

    Robert

  2. #2

    Domyślnie

    te żarówy mają fotocele wyzwalaną błyskiem, można je zatem wyzwalać lampą błyskową.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj
    te żarówy mają fotocele wyzwalaną błyskiem, można je zatem wyzwalać lampą błyskową.
    I tu w zasadie można by zakończyć dyskusję i wątek zamknąć spokojnie.
    Łopatologicznie dodam że błyskograt wyzwalający, powinien pracować w trybie manualnym z możliwe małą mocą. Inaczej przedbłyski pomiarowe odpalą zewnątrzne lampy zanim otworzy się migawka.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #4

    Domyślnie

    dzieki bardzo
    Mam jeszcze jedno dodatkowe pytanko. Widzialem, ze niektore zarowki maja dodatkowo kable synchro. Co to nam dodatkowo daje i czy warto sie w to bawic???

  5. #5

    Domyślnie

    Dodatkowo nam to daje oszczedność baterii niezużywanych przez lampe błyskową, możliwość wyzwalania lamp w miejscach gdzie błysk lampy mógłby nie wyzwolić fotocel na żarówach (np duża hala, żarówy z tyłu, za aparatem) oraz konieczność dokupienia nasadki z gniazdkiem X-synchro, gdyż z nieodgadnionych przyczyn korpusy współczesnych lustrzanek są go z żelazną konsekwencją godną lepszej sprawy pozbawiane... Przydaje sie też w wypadkach, gdy zależy nam by dodatkowe światło z lampy błyskowej "nie wtrącało sie" w kadr. Aby wyczerpać temat dodam, że najlepszym chyba rozwiązaniem jest nasadka wyzwalająca lampy drogą radiową koszt ok. 200-300 PLN

  6. #6

    Domyślnie

    dziekowac bardzo
    no to teraz bede szykowal sie na zakupy

  7. #7
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    rozwaz kupno mocniejszego modelu. zarowki bez gniazda synchro maja moc ok 40w, z kablem synchro ok 45. pozwoli ci o zrobic portret plus male przedmioty do tego masz zero kombinacji mocy blysku poza odsuwaniem lamp. kupujac np funsportowe cy-100 uzyskujesz a) wecej mocy b) regulacje mocy w zaleznosci od modelu przynajmniej w zakresie 1-1/2 c) mozliwosc podpiecia softboxa, wrot plastra miodu, filtrow. tak wiec tego czego sie normalnie uzywa w studio. oczywiscie w chinskim wydaniu i malej mocy ale zawsze

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki bardzo.
    Co prawda chcialem to wykombinowac jak najtaniej, ale przegladne jeszcze oferty i moze sie skusze na cos lepszego Najchetniej bym cos takiego obejrzal w praktyce

  9. #9
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    zapraszam ... albo jak chesz moge podeslac zdjecie planu "studyjnego" .. obawiam sie tylko ze po jego umieszczeniu wiekszosc focacych padnie ze smiechu i nie uwierzy ze w tych warunkach da sie robnic zdjecia

  10. #10

    Domyślnie

    Witam i się wtrącam. jak możesz to wrzuć to zdjęcie "studyjka". Corpawda w dalszych niż bliższych planach mam również urządzenie światłowni do portretu ale chciałbym zobaczyć jak to wygląda i czy warunki lokalowe mi to pozwolą.

    pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •