Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Idź do sklepu i przestrzel. Sam go będę kupował w najbliższej przyszłości, wcześniej pożyczałem od dwóch kumpli - na jednym wszystko grało, na drugim duży FF. Chyba nawet kalibracja w aparacie (D700) nie pomogła. Pstrykałem nimi na ślubach i ostrość miałem np. na rękach zamiast na twarzach, w tańcu.

  2. #12

    Domyślnie

    Dla mnie to też podstawowe szkło którym robię portrety w plenerze. Pytałeś o alternatywy - jeśli chodzi o portret to w podobnej cenie nie ma niczego lepszego. Dopiero przy większym budżecie można rozwać Sigmę 85mm 1.4, Nikkora 1.4, Nikkora 135mm 2.0 itd.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomazzi Zobacz posta
    [...] Niestety dziś przeglądając internet natknąłem się na test na takiej stronce: http://fototesty.pl/blog/101_testuje...ke-nikona.html , na którym widać dużą aberracje testowanego tego obiektywu oraz ostrość wydaje mi się chyba taka niespecjalnie.
    Takie testy to o kant czterech liter. Facet porównuje N85/1.8G z innym, który kosztuje 10x więcej... No comment.

    Jako użytkownik tego obiektywu, z którym się praktycznie nie rozstaję, mogę go polecić bo kroi naprawdę baaaardzo dobre zdjęcia. I olałbym te pseudo testy lipnych figurek bo jak się chce coś znaleźć to się znajdzie nawet w obiektywach kilka razy droższych np. N85/1.4. Wystarczy zrobić zdjęcie na maks. otwartej przysłonie i później je mocno powiększyć...
    Nikon

  4. #14

    Domyślnie

    Jeśli tylko plener gdzie nie ma pośpiechu to można jeszcze rozważyć samyanga 85mm 1.4. Rysuje przepięknie, tyle że trzeba się przyzwyczaić do ręcznego ostrzenia.

    Klepane i smyrane po ekranie szmartfona
    12 14 28 35 85

  5. #15

    Domyślnie

    Wszystkim dzięki wielkie za odpowiedzi i poświęcony czas.
    Przekonaliście mnie, aby w tym roku mikołaj pod choinkę przyniósł mi N 85 1.8G. , którego zapewne będzie wybierał w sklepie z kilku sztuk
    Ewentualna dodatkowa luźna kasa pójdzie na jakiś dobry statyw, który by mi się przydał

    Pozdrawiam

    Można zamknąć wątek chyba że ktoś coś ma jeszcze do dodania

  6. #16

    Domyślnie

    Dodam tylko, że aberracja po pierwszej sesji mnie tak przeraziła, że pognałem do serwisu w poszukiwaniu pomocy. Tam był pod ręką egzemplarz demo, który porównałem kadrując pobliskie drzewo (bez liści, wiecie jak to działa). Zdjęcia generowały baaardzo podobne, może nawet demo o lekko gorsze ale w granicach błędu autosugestii. To tak a propo powtarzalności.
    aparat i dużo światła | Mój Blogasek | Portfolio

  7. #17

    Domyślnie

    aberrowac aberruje w pewnych sytuacjach ale za takie pieniadze tylko brac a aberracje mozna zawsze usunac inne szkla czy to Sigma czy Nikkory 85 1.4 tez aberruja chyba ze kogos stac na manualnego Otusa za jedyne 17tys
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •