Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Działalność i przejście na FX

    Witam Nikoniarze,
    Temat już raz był przeze mnie raz podejmowany ale sytuacja mocno się zmieniła stąd ponawiam i proszę was o wyrozumiałość, a zarazem o szczegółowe wskazówki.
    Od 1,5 roku miałem możliwość stworzenia porządnego porfolio na D7000 i 17-55 2.8G. Sprzęt super mi się spisywał choć nie ukrywam, że już na końcu brakowało trochę szerokiego konta na ślubach. Chodź ASP-C to zdjęcia wychodziły super.
    Mój zestaw dokładnie to:
    Nikon D7000, Nikkor 17-55 2.8G, 2x lampa Yongnuo YN460II i YN460, do tego grip i lightsphere, blenda 120cm i a'la zestaw studyjny tj(2x statyw, żarówki 5400, 3tła 160 biały, czarny, niebieski + tło świąteczne) do zdjęć maluchów. Analizując zasoby które używam do sesji dziecięcych, rodzinnych, szkolnych, motocyklowych i weselnych, czyli masówki brakuje napewno szerokiego kąta.
    Jak dobrze pójdzie w grudniu Mikołaj wniesie 33 000 złotych. To dużo, a chciałbym wydać to mądrze, nie na zasadzie kupić bajery i ich nie używać lub a bo się przyda kiedyś..


    6000 pozostawiam sobie na komputer z oprogramowaniem a 1000 na monopod i tripod benro!

    Proszę was tutaj o dużą pomoc. Pomimo namowy kolegi chcę pozostać przy Nikonie i wstępnie zastanawiałem się jak logicznie wydać pieniądze. Pomyślałem o takim zestawie:
    - 2x Nikon FX (750, 610)
    Obiektywy:
    - T16-28/N14-24
    - N 24-70 (ewentualnie jeśli cash niepozwoli Tamron)
    - N 70-200
    - Tokina 11-16 lub N 10,5mm 2.8DX na szeroki kadr i efekt fisheye.
    - Lampa Nikkora LB800 lub 910

    Jeśli w początku roku będzie jakaś ciekawa promocja cashbacku to zwrot napewno zostałby wykorzystany na akcesoria tj. karty pamięci, szelki do noszenia aparatów, plecak aby maksymalnie mobilnym zrobić zestaw i aby pomieści to wszystko (mile widziane propozycje dobrego plecaka do tego celu).

    Chce stworzyć porządne studio mobilne i chciałbym zmieścić się w ok. 6000zł. Myślę tutaj o kilku tłach (1,6m i 2,7m) do tego zestaw lamp studyjnych które będzie można przewieźć do klienta.
    Potrzebuje waszej pomocy w kwestii lamp studyjnych. Przyznaje się, że jestem w tym narazie zielony. Na co zwrócić uwagę tj. co będzie mi bardzo potrzebne a co jest bajerem, bez którego da się przeżyć. Do tego czy wystarczą 2 lampy studyjne czy lepiej mieć min. 3 .
    Tutaj także pytanie jakiej firmy? Ostatnio ciekawy zestaw który widziałem u znajomego fotografa to np JIMBEI SPARK 300/600 do sesji dziecięcych i rodzinnych. Czy taki zestaw wystarczy do domowych sesji. Do tego kwestia tła. Z jakiego materiału kupić najlepiej, bo przyznam się że tło świąteczne (jakby struktura cyraty) robiła mi duże odblaski na ciągłym świetle. Na allegro można dostać ciekawe zestawy ściana/podłoga 1,6m i czy warto na takie coś zwrócić uwagę.
    Oprócz zestawu lamp czy oprócz softboxu 90 potrzebuje dodatki np plastry miodu czy inne tuleje i akcesoria? Na allegro znalazłem dość ciekawy zestaw Jinbei Discovery II 600 ze własnym zasilaniem czy to dobra alternatywa na sesje pod słońce?

    Dużo tego, ale i duże pieniądze. Wiadome gdyby zestaw lamp i 3 tła nie przekroczyły 4000zł to napewno chciałbym lepsze szkła. Zdecydowanie muszę zakupić Nikkora 70-200 i walczę czy zakupić Nikkora 24-70 i do mojego D7000 dokupić Tokinę 11-16 ubb może Nikkora 10,5mm 2.8G fisheye aby nie leżał w pudełku a był też używany.

  2. #2

    Domyślnie

    To może podaj link do swojego portfolio, żebyśmy mogli wiedzieć, co już udaje Ci się zrobić, a co jeszcze możnaby ulepszyć. I jaki sprzęt do tego będzie dla Ciebie najpotrzebniejszy.

  3. #3

    Domyślnie

    jak byś widział tego Mikołaja to dam Ci mój adres ja też byłem grzeczny

  4. #4

    Domyślnie

    1. Po co 2x UWA ?? I to jeszcze o tym samym zakresie.
    2. Komputer jest, a co z monitorem ?? To wydatek gdzieś od 2300zł:
    Eizo CS230 - 2300zł, sRGB, 500zł za ColorNavigator trzeba dopłacać.
    Eizo CS240 - 3200zł, AdobeRGB i ColorNavigator do sprzętowej kalibracji w cenie.

    3. Lampy - nie LB800, a SB-800, to po pierwsze, a po drugie, SB-800 nie ma w sprzedaży od kilku ładnych lat.
    4. rybie oko - tu bym polecał Samyanga - wg. mnie praktyczniejszy - raz to jest szerszy, a przez to mniej uwypukla środek, no i "równiej" krzywi. AF przy takich obiektywach jest zbędny.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Faktycznie muszę przeprosić za błąd w opisie. Chodziło mi o lampy SB-800 i SB-910 (nocna pora już niesłuży).
    Prosiłbym o rozwinięcie kwesti 2x UWA (Nikon FX).
    Powiem szczerze że liczę na jakiś cashback ze strony Nikona, bo jeśli akurat dofinansowanie przyjdzie po zakończeniu cashback'u to trochę muszę ograniczyć kwotę obiektywów. Do do obiektywów do podawałem wg. mnie najlepsze alternatywy chodź czytałem że oryginalne Nikkory ciężko zastąpić. Ale jeśli jest taka możliwość daje to identyczne efekty a może i lepsze to dlaczego nie, jeśli grosza więcej zostanie. Zawsze włoży się to w studia..

    Co do studia mam jeszcze pytanie o materiał z którego są tła. Mam zakupione Polipropylenowe ale w cyfrowe.pl widzę że są jeszcze teksylne, welurowe i papierowe (firmy Fomei), Colorama kartonowa lub PVC. Niemówię o zakupie ogromnej ale ze 8-10 szt tła 1,6 i 2 szt 2,7 da lepszy efekt i dłużej posłuży w mobilnym studio. Cały czas zależy mi na maksymalnym przewożeniu sprzętu..

    Ad. portfolio udostępnię na weekendzie link do obejrzenia. Mile widziane opinie nawet krytyczne, w końcu najlepiej uczyć się od lepszych jeszcze innego punktu widzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Podałeś Tokiny 11-16 i 16-28. Nie widzę sensu kupowania UWA pod obie matryce.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    Proszę także specjalistów studyjnych o zdrowe polecenie jakie zestawy brać pod uwagę. Ile przede wszystkim lamp i na co najbardziej zwrócić uwagę, jakie akcesoria. Chodzi mi tutaj głównie o sesje dziecięce, rodzinne i portrety w celach reklamowych, promocyjnych..

  8. #8

    Domyślnie

    ja na Twoim miejscu kupilbym

    -D750
    -D610
    -N 14-24 (jak kasy braknie albo chcesz oszczedzic to T 16-2
    -T 24-70
    -N 70-200 VRII
    -(nie wiem z jakiej racji wymieniles Tokine 11-16? myslalem ze to Fisheye) FX'owy Fisheye polecam Tokine 10-17
    -lampy nie wypowiadam sie bo srednio sie znam
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar sonicq
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    161

    Domyślnie

    całkiem niedawno otwierałeś tutaj niemal identyczną dyskusję.

    btw. wspomniałeś że kasiurkę masz z dofinansowania, to są teraz jakieś programy UE itp? Jak szukałem to nic nie znalazłem, dopiero od nowego roku. Z tym, że ja jestem na etacie więc dla bezrobotnych dofinansowania odpadają. Póki co wykoncepowałem, że otworzę biznes (jestem na etapie wypełniania papierka, w poniedziałek chyba pójdę złożyć) za swoją kasę, a po nowym roku poszukam jakiegoś dofinansowania na rozwój DG. Będę wdzięczny za info bo już nie mam pomysłów gdzie szukać i póki co pompuję swoją kasę i nie starczy na wszystko

  10. #10

    Domyślnie

    Tokina 10-17 to obiektyw DX. Na FX dopiero od 15-16mm uzyteczny.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •