Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32
  1. #21
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    41

    Domyślnie

    Mam S3 od 6 misięcy. Wcześniej robiłem zdjęcia D100. Miewam w łapach również D70. Z zalet:
    * Tak jak już wcześniej wspomniano tym aparatem można robić piękne zdjęcia. Uzywam do tego nikkorów 12-24, 17-55, 80-200 i 50/1.8. I tak jak któryś z kolegów wcześniej zauważył zdjęcia są mocno "analogowe". Pomijając szkła jest to i zasługa matrycy i oprogramowania aparatu.
    * Świetny matrycowy pomiar światła (chyba troche lepszy niz w D100 i D70) + zwiększona dynamika dają fantastyczne efekty przy naświetlaniu = więcej udanych ujęć bez dokładnego mierzenia światła spotem czy innych podobnych zabaw. Kolega wcześniej napisał coś w stylu "odrobine rozciągnięta czułość matrycy" - sadze ze chodziło mu o dynamike - hm... Jeśli 2EV to dla kolegi odrobina...
    * To co powyzej ma wpływ na to, że rzeczywiście robi się tym fantastyczne jpegi. I te jppegi z S3 są ostre. W przeciwieństwie do jpegów z D100 i D70 - nie wiem co Nikon zrobił z algorytmem zapisu jpegów w tych aparatach - naprawde nie wiem...

    Wady:
    * S3 to aparat zdecydowanie medytacyjny....W praktyce wygląda to tak że pstrykając rawy w trybie pelnej dynamiki po pstryknięciu 2 fotek jedna za drugą zrobienie trzeciej wymaga odczekania ok. 12-13 sekund. W trybie standardowym dynamiki po pstryknieciu 4 zdjec (jedno po drugim) trzeba odczekac ok 6 sekund aby sie dalo wykonac nastepne - oczywiście mowa tu tylko o rawach bo z jpgami jest duzo lepiej. Mnie ta demoniczna prędkość tak bardzo nie przeszkadza bo robie zdjęcia dla przyjemnośći (na szczęście juz nie musze zawodowo) i nigdzie mi się nie spieszy. Ale przyznaję - pare razy chciałem coś szybciej pstryknąć i dupa...
    * Fatalnie zrobiony spust migawki na vertical grip'ie. Sądze że inżynierowie Fuji ostro wtedy imprezowali - bo trzeźwy konstruktor popełniłby samobójstwo cyrklem po zaprojektowaniu czegoś takiego. Ale przy odrobinie masochistycznego samozaparcia da się tego używać.

    Wadozalety:
    * Duży - dla mnie wada bo lubie niezbyt duże aparaty. Dzwiganie na ramieniu czegoś wielkości toyoty avensis wcale mnie nie kręci. Tęsknię za rozmiarami D100. I mam nadzieję, że hipotetyczny D200 NIE DĘDZIE MIAŁ wbudowanego vertical gripa - i będzie nieduży i poręczny. Ale większość osób, które miały S3 w łąpkach twierdzi, że leży świetnie a ergoromia jest ba bardzo dobrym poziomie

    Odnośnie rozdzielczości S3... Na pewno nie jest to prawdziwe 12 MPix. Widziałem zdjęcia z D2X i wiem jak wygląda 12 MPix. Ale też na pewno jest lepiej niż przy 6 MPix. Moim zdaniem ten aparat daje obrazy takie jak aparat 8-10 Mpixelowy. Robie powiększenia A3 (niedlugo A3+ na R2400 - czekam na papier) i nie bardzo sie daje cos tym powiększeniom zarzucić. Ale myślę że to już jest max jak dla tego aparatu. Ok, to tak z grubsza wszystko

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

  2. #22

    Domyślnie

    Ooo wreszcie ktos kto ma S3pro a nie gdyba o nim. Mam do Ciebie goraca prosbe: mozesz gdzies w sieci powiesic kilka rawow z tego aparatu oczywiscie w trybie pelnej dynamiki? Bo przypuszczam ze na maila nie uda sie ich wyslac.
    Pozdrawiam Karol

  3. #23
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Podkarpacie
    Posty
    41

    Domyślnie

    Mogę, ale po weekendzie bo wyjeżdzam za 15 minut

    Pzdr,
    K.

  4. #24

    Domyślnie

    planuje kiedys kupno tego aparatu glownie w kierunku focenia landszaftow, tak by nie bawic sie batchprocesem tylko miec kolory odrazu przygwozdzone
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  5. #25

    Domyślnie

    No to bardzo bede wdzieczny, oczywiscie moze byc po weekendzie.
    Pozdrawiam Karol

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c3po
    Kolega wcześniej napisał coś w stylu "odrobine rozciągnięta czułość matrycy" - sadze ze chodziło mu o dynamike - hm... Jeśli 2EV to dla kolegi odrobina...
    Jezeli do mnie pijesz to oczywiscie chodzilo mi o dynamike (czyli mozliwosc jednoczesnej rejestracji bardzo skrajnych EV). Z tego co widzialem na forum dp to oczywiscie dynamika jest wieksza (w koncu cos te dodatkowe sensory robia), ale w porownianiu z D70/D100 niestety nie wypadl az tak dobrze jak sie tego spodziewalem . 2EV wiecej ma glownie w gornym zakresie, ale 2 EV wiecej od czego bo na pewno nie od D70. Zauwaz ze jak wylaczysz tryb WDR to masz znacznie gorsza dynamike niz D70 (prawdopodobnie dlatego ze masz mniejsze obszary swiatloczule). Ale i tak bardzo bym chcial miec ten aparat, nawet gdyby robil pol klatki na sekunde i zapisywal 20 megowe RAWy. Po prostu jakosc obrazu jest bezkonkurencyjna i zaden D1s lub D2x sie raczej do niej dlugo nie zblizy
    D3-sta|16-85VR|105VR

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arra
    . Ale i tak bardzo bym chcial miec ten aparat, nawet gdyby robil pol klatki na sekunde i zapisywal 20 megowe RAWy. Po prostu jakosc obrazu jest bezkonkurencyjna i zaden D1s lub D2x sie raczej do niej dlugo nie zblizy
    zaczynam uwielbiac te twoje zabobony.
    Iconography fucks with me
    You look great in bloodstains

    D100/50mm1.8/85mm1.8/Lensbaby

  8. #28
    wsm
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gamling
    Ooo wreszcie ktos kto ma S3pro a nie gdyba o nim. Mam do Ciebie goraca prosbe: mozesz gdzies w sieci powiesic kilka rawow z tego aparatu oczywiscie w trybie pelnej dynamiki? Bo przypuszczam ze na maila nie uda sie ich wyslac.
    Jezeli nie masz Hyper Utility 2 to zaden inny program nie jest w stanie wykorzystac calej informacji zawartej w plikach raw podczas konwersji oczywiscie te rawy obsluguje rowniez poprawnie Photoshop CS2 z nowym driverem ale na moje oko robi to jednak gorzej niz program Fuji.

    Jezeli pracuje sie w temperaturze 3200 nie widzialem nikona ktory niewiem jak zbalansowany dal poprawnie barwowo obraz w jpg-u, mialem w reku D-70 i D2x zawsze byly problemy w czerwieni wszystko trzeba bylo tam robic w rawach.
    W S3 jpg-i wlasciwie nie wymagaja wiekszych korekt poziomow

  9. #29

    Domyślnie

    No niestety nie mam Hyper Utility 2 wiec jestem skazany na PS CS2. Mimo wszystko chetnie zobaczyl bym kilka rawow z tej maszynki.
    Pozdrawiam Karol

  10. #30

    Domyślnie

    w plenerze doskonale się sprawdza. Wspaniały WB. Gorzej w studio. Po 2 latach użytkowania padł.

    [ Dodano: Nie 11 Wrz, 2005 ]
    w reportarzu sprawdził się . Dobry WB. Gorzej w studio. Po 2 latach użytkowania padł !!!!
    Nikon D80 + 18-70, 80-200, 50 1,8, SB800

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •