Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie Nikkor 180/2.8 ceny

    Zastanawia mnie różnica w cenie szkieł (jak w temacie) nowych i używek.

    http://allegro.pl/nikon-nikkor-af-18...739652574.html - nowy prawie 4k
    http://allegro.pl/absolutnie-idealny...744899878.html - używka niemalże 2 razy taniej
    Jest jeszcze taki: http://allegro.pl/nikon-nikkor-af-18...745081743.html - ale ten jest "bez D"

    Przy okazji: wersja "bez D" jest wersją starszą. Są jakieś istotne różnice? Głównie o jakość optyczną chodzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darek6902 Zobacz posta
    ...Przy okazji: wersja "bez D" jest wersją starszą. Są jakieś istotne różnice? Głównie o jakość optyczną chodzi.
    Jeżeli chodzi o optykę nie ma żadnej różnicy. Nowsza stoosiemdziesiątka (z "D") informuje body (a body daje info do lampy) o odległości fotografowanego przedmiotu, co ma być pomocne przy uzyciu flesza w TTL.

    Cenę używanych szkiel jak zwykle reguluje rynek. Jest ich sporo na rynku wtórnym i za ok 1700pln można kupić piękną sztukę 180/2,8 D.

    Na marginesie: szło daje cudny obrazek i bardzo mi go brakuje w innym systemie.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    I wszystko jasne. Dziękuję.
    Trochę się bałem, że tak spora jednak różnica pomiędzy nowym a używanym szkłem jest wynikiem czegoś... ciężko określić. Podejrzanego?

    Podstawowe znaczenie "D" oczywiście znam ale jak to czasem bywa kolejna wersja obiektywu potrafi się różnić bardziej niż tylko funkcją określaną przez oznaczenie. Tak zdaje się jest z N80-400 "D" i "G".

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darek6902 Zobacz posta
    Podstawowe znaczenie "D" oczywiście znam ale jak to czasem bywa kolejna wersja obiektywu potrafi się różnić bardziej niż tylko funkcją określaną przez oznaczenie. Tak zdaje się jest z N80-400 "D" i "G".
    No nie do końca tak. One się różnią przede wszystkim AF-S (80-400 D tego nie ma w nazwie) i paroma innymi rzeczami. Wszystkie obiektywy G są D chocby tej litery nie użyto w nazwie szkła.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No nie do końca tak. One się różnią przede wszystkim AF-S (80-400 D tego nie ma w nazwie) i paroma innymi rzeczami. Wszystkie obiektywy G są D chocby tej litery nie użyto w nazwie szkła.
    Nie mam / nie miałem niestety 80-400 więc różnica w realizowaniu AF mi umknęła. Większość użytkowników (byłych / obecnych / przyszłych) do rozróżniania obydwu modeli posiłkowała się "D "i "G". Czyli, co najzupełniej zrozumiałe, po najmniejszej linii oporu
    Nie zastanawiałem się nad tym wcześniej, ale faktycznie wszystkie obiektywy G są D
    Dziękuję

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •