Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3300 + 18-105 VR - jaki drugi obiektyw

    Witam,
    Jak w temacie chciałbym dokupić sobie drugi obiektyw do mojego zestawu - jako amator chciałbym aby mój zestaw był bardziej uniwersalny i wszechstronny.
    Zastanawiam się na wyborem pomiędzy 18-55mm f/3.5-5.6G AF-S VR DX NIKKOR a Nikon Nikkor 35mm f/1.8G AF-S DX.
    Nie wiem czy to dobry kierunek działania bo w sumie na chwilę obecną jeszcze do końca nie rozumiem w jakich sytuacjach stosować poszczególne obiektywy. Wiem że moja 105 nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem do fotografii portretowej.
    Dodam tylko, że jestem początkującym amatorem.
    Proszę o łopatologiczne tłumaczenie.
    Z góry dziękuję
    Pozdrawiam
    Konrad

  2. #2

    Domyślnie

    Jak masz 18-105VR, to po co się zastanawiasz nad 18-55VR? Ile chcesz wydać kasy?
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Do portretu bierz 50/1.8G zamiast 35. No chyba ze masz kase ba 85 mm. 18-55 sobie daruj majac 18-105. Mozna pomyslec tez o lampie.

  4. #4

    Domyślnie

    Max 800
    Lampę już zamówiłem
    Masz na myśli JAA015DA ?
    Ostatnio edytowane przez skonrad ; 30-10-2014 o 12:51

  5. #5

    Domyślnie

    Na 50 1.8g wystarczy 800 zł

  6. #6

    Domyślnie

    czyli ten?
    Nikon 50 f/1.8 AF-S G 58 (JAA015DA)
    http://www.ceneo.pl/12906133#tab=spec

  7. #7

    Domyślnie

    tak, ten.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki, pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Trochę nie rozumiem twoich działań. Proponowałbym porobić więcej zdjęć obiektywem, który masz. Wtedy sam będziesz wiedział czego ci więcej trzeba. Mam wrażenie, że kupujesz obiektyw tylko po to, by mieć jeszcze jeden. Poczytaj trochę o obiektywach ich parametrach, co to jest przysłona i ogniskowa oraz jak ich używać. Można zawsze znaleźć jakieś filmy wyjaśniające na youtube.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez yuldin Zobacz posta
    Trochę nie rozumiem twoich działań. Proponowałbym porobić więcej zdjęć obiektywem, który masz. Wtedy sam będziesz wiedział czego ci więcej trzeba. Mam wrażenie, że kupujesz obiektyw tylko po to, by mieć jeszcze jeden. Poczytaj trochę o obiektywach ich parametrach, co to jest przysłona i ogniskowa oraz jak ich używać. Można zawsze znaleźć jakieś filmy wyjaśniające na youtube.
    Na początku chciałem Ci serdecznie podziękować za okazana troskę - to na prawdę miłe.
    Rozumiem Twoje podejście i spróbuję się trochę wytłumaczyć, aby uspokoić Twoją duszę.

    Już od jakiegoś czasu dokładnie tak robię jak zasugerowałeś, ja nie rzucam się w wir zakupów i biorę wszystko to co podpowiedzą inni.
    Porobiłem już trochę zdjęć (cały czas pstrykam a i tak to jeszcze mało) i na mojej 105 zauważyłem np., że jest za długa i z wbudowanej lampy robi się cień na zdjęciach portretowych (to oczywiście nie wszystko co zauważyłem w tym obiektywie). Zainteresowałem się wiec najpierw tematyka lamp zewnętrznych, niestety wcale nie łatwiejszy temat :/ ale po obszernym "riserczu" wybrałem i zamówiłem sobie lampę a teraz czekam na dostawę. Znowu popstrykam trochę i wiem, że prędzej czy później temat obiektywu do mnie wróci. Prawda? Więc już go trochę, na tym właśnie etapie, rozkminiam. W następnym kroku poszukam wśród znajomych kogoś kto może ma taki obiektyw lub podobny i zobaczę jaka jest różnica i jeżeli poziom mojego podniecenie wzrośnie to dojrzeję do zakupu drugiego obiektywu i go kupię.
    Warto chyba cały czas pogłębiać swoją wiedzę w temacie - rzeka jakim jest fotografia - prawda?
    Zasada im głębiej w las tym więcej drzew niestety tutaj działa aż za dobrze.

    Czy satysfakcjonuję Cie tok mojego myślenia?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •