Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Kalibracja AF w D7100 z 18-300 mm

    Zauważyłem FF w końcówce ogniskowej gdzieś od 200 do 300. Ale wszystko jest ok od 18-200. Da się to skalibrować funkcją z menu? Trochę oglądałem instrukcji na YT i chyba tylko można kalibrować cały zakres. Jak ustawiam np. +3 to na 300 mm mam już ok ale na 18 mm ostrość daleko z przodu...Nie da się ostawić kilka korekt na jednym obiektywie?
    Początkowo myślałem że ten obiektyw tak ostrzy na 300 bo w różnych testach tam poległ. Teraz jak ręcznie doostrzam to mam ostry obraz. W Jumbo 747 na 10 km widać łączenia blach jak ręcznie poprawię. Na samym AF mam mydełko. Tego FF nie widać tak mocno na obiektach do 10 m. Gorzej wygląda to przy samolotach albo krajobrazach.

  2. #2

    Domyślnie

    Mikrokalibracja dotyczy wartości ogólnej, czyli jak wprowadzisz +3 to dla całego zakresu jakim dysponuje obiektyw. Takie szczegółowe kalibracje to tylko w serwisie, albo jak to jest sigma z serii A, C lub S to przez USB Docka

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Mikrokalibracja dotyczy wartości ogólnej, czyli jak wprowadzisz +3 to dla całego zakresu jakim dysponuje obiektyw. Takie szczegółowe kalibracje to tylko w serwisie, albo jak to jest sigma z serii A, C lub S to przez USB Docka
    Dzięki. Właśnie znalazłem fajny opis o tym kalibrowaniu. Niestety nie rozwiązuje to mojego problemu. Odpuszczę sobie serwis. Ważniejszy jest dla mnie szeroki kąt i sigma 10-20.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •