Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Zakup Nikona D7100 przez internet

    Witam.Pare dni temu zakupilem przez internet Nikona D7100 plus obiektyw 18-105.Mam pytanie dotyczace tego w jakim stanie dostalem ten aparat.Ogolnie pudelko bylo otwarte,sprwdzilem aparat nie bylo na nim zadnych sladow uzytkowania chodzi mi o jakies ryski itd.Ale byla sciagana folia z ekraniku i byl jakby przecierany ten ekranik ,przy dokladnym przyjrzeniu sie mu tez nie zauwazylem zadnych zarysowan.Sprawdzilem programem do sprawdzania ilosci zrobionych zdjec i aparat byl nieuzywany.Mieszkam w Holandii aparat kupowalem poprzez holenderski sklep internetowy a dostalem go z czeska instrukcja obslugi i z czeskimi naklejkami na kartonie chcialbym sie zapytac czy to normalne czy raczej powinienem go dostac w zamknietym pudelku i z holenderska instrukcja obslugi.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o końcówkę twojego pytania to teoretycznie powinieneś dostać papiery w takim języku. Ale mogła być sytuacja, że na magazynie nie mieli i ściągali z zagranicy, ja miałem tak ostatnio przy zakupie Sigmy (z Niemiec). Także tym nie masz się co martwić a to, że produkt mógł być używany hhmm teoretycznie nie powinien być wyciągany, pisz może do sklepu w tej sprawie.
    Nikon D5100 |Nikon D7100 | N18-105| N35 |Nikkor 70-200 f/2.8 Grey | N55-300|Sigma 17-50 | N SB-700 |YN-560 II| revuenon 135mm f/2.8 | Velbon DF60 | RF603II

  3. #3

    Domyślnie

    Otwarcie pudełka wynikało pewnie z konieczności wypełnienia karty gwarancyjnej (telepatycznie raczej nie wypełniają:) Licznik migawki teoretycznie można cofnąć ale całkowicie nowy aparat przy pierwszym włączeniu zawsze pyta o wybór języka. I tego nie da się już przywrócić, dlatego może być "wyznacznikiem nowości".

  4. #4

    Domyślnie

    Czeski film jednym słowem Może sprzedający chciał Ci zobić przysługę i widząc nazwisko brzmiące słowiańsko wysłał Ci sprzęt licząc, że trafi w twój język.
    Wydaje się niemożliwe? Ja tak miałem w UK, jak kupowałem pudełkowany pakiet Corela. Sprzedający, jak zobaczył moje nazwisko, to zaoferował mi wersję polsko (tak, tak) czeską
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas1979 Zobacz posta
    Witam.Pare dni temu zakupilem przez internet Nikona D7100 plus obiektyw 18-105.Mam pytanie dotyczace tego w jakim stanie dostalem ten aparat.Ogolnie pudelko bylo otwarte,sprwdzilem aparat nie bylo na nim zadnych sladow uzytkowania chodzi mi o jakies ryski itd.Ale byla sciagana folia z ekraniku i byl jakby przecierany ten ekranik ,przy dokladnym przyjrzeniu sie mu tez nie zauwazylem zadnych zarysowan.Sprawdzilem programem do sprawdzania ilosci zrobionych zdjec i aparat byl nieuzywany.Mieszkam w Holandii aparat kupowalem poprzez holenderski sklep internetowy a dostalem go z czeska instrukcja obslugi i z czeskimi naklejkami na kartonie chcialbym sie zapytac czy to normalne czy raczej powinienem go dostac w zamknietym pudelku i z holenderska instrukcja obslugi.
    A gdzie masz napisane, że aparat MUSI być z holenderskiej dystrybucji ??

    Nawet gdybyś dostał pudełko z chińskimi czy tajlandzkimi napisami, to byłoby to normalne.

    Pudełko też nie musi być fabrycznie zamknięte.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukas1979 Zobacz posta
    Witam.Pare dni temu zakupilem przez internet Nikona D7100 plus obiektyw 18-105.Mam pytanie dotyczace tego w jakim stanie dostalem ten aparat.Ogolnie pudelko bylo otwarte,sprwdzilem aparat nie bylo na nim zadnych sladow uzytkowania chodzi mi o jakies ryski itd.Ale byla sciagana folia z ekraniku i byl jakby przecierany ten ekranik ,przy dokladnym przyjrzeniu sie mu tez nie zauwazylem zadnych zarysowan.Sprawdzilem programem do sprawdzania ilosci zrobionych zdjec i aparat byl nieuzywany.Mieszkam w Holandii aparat kupowalem poprzez holenderski sklep internetowy a dostalem go z czeska instrukcja obslugi i z czeskimi naklejkami na kartonie chcialbym sie zapytac czy to normalne czy raczej powinienem go dostac w zamknietym pudelku i z holenderska instrukcja obslugi.
    Widocznie body nie jest z dystrybucji na rynek holenderski. Zorientuj się jak to jest z gwarancją u Ciebie, bo możesz tracić jakieś przywileje.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  7. #7

    Domyślnie

    praktyka ("tutejsza") pokazuje, ze holendrzy niemcow w ochronie praw konsumenta wyprzedzaja a niemieckie prawo (gräte- und produktionssicherheitsgesetz gpsg), spojne z przepisami eu, nakazuje dolaczenie do urzadzen, ktorych obsluga nie jest domyslna, instrukcji w lokalnym jezyku. jest jednak prawdopodobne, ze informacja, iz produkty oferowane przez wspomniany przez pytajacego sklep, nie sa bezposrednio na rynek holenderski przeznaczone, jest na stronie (malym drukiem lub w formie odnosnika) zawarta. p.s. vide: post kolegi mstrg.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    Witam! Obecnie przebywam w UK i ostatnio szukałem D7000(body) w sklepach internetowych. Znalazłem za chyba 369 funtów na: portusdigital.uk, wszystko wyglądało ok, gwarancja, sprzęt nowy wysłany a Anglii,- normalny angielski sklep wysyłkowy. Kilka dni później chciałem sprawdzić cenę, będąc w pracy użyłem smartfona i tu przy otwieraniu ich strony zobaczyłem napis:"ta strona jest w języku chorwackim .........tłumaczyć?". Zacząłem szukać na forach, o co tu chodzi, ale nie znalazłem za dużo informacji. Podejrzewam, że sprzęt nie pochodzi z angielskiej dystrybucji, a może w ogóle z europejskiej i gwarancji może nie być. Nie wiem jak byłoby z paragonem, czy fakturą(podatek VAT). Nie znalazłem natomiast ani jednego wpisu, że ktoś zapłacił i nie dostał sprzętu.
    D60, 18-200 vr i cos long-tele w przyszlosci

  9. #9

    Domyślnie

    To jest właściwy adres:http://www.portusdigital.com/
    D60, 18-200 vr i cos long-tele w przyszlosci

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gregory63 Zobacz posta
    Witam! Obecnie przebywam w UK i ostatnio szukałem D7000(body) w sklepach internetowych. Znalazłem za chyba 369 funtów na: portusdigital.uk,
    (...)
    Podejrzewam, że sprzęt nie pochodzi z angielskiej dystrybucji, a może w ogóle z europejskiej i gwarancji może nie być. (...)
    Przecież mają napisane wyraźnie:
    By making a purchase on our website you are acting as the importer of the product and agree to Portus Digital making all delivery arrangements to your door, including customs clearance into the UK or other EU countries.
    Czyli z założenia sprzęt jest importowany spoza EU. Choć są osoby, które kupiły tam i dostały sprzęt europejski.

    Co do gwarancji:
    All products come with a 2-year guarantee. All you need to do is to retain your invoice. Should a fault arise during this period, it will be repaired in the UK and not sent back to the country of manufacture. In the unlikely event that the product is delivered with a fault, then we will, of course, organise a replacement.
    Nie ma ani wzmianki o obowiązywaniu gwarancji producenta/dystrybutora. Dają własną, czyli również z założenia sprzęt pochodzi spoza EU.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •