Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5100 i problem z AF.

    Witam,

    Otóż, mam pewien problem. A mianowicie przy automatycznym ustawianiu ostrości, spróbuję opisać to jak najprościej.
    Gdy przybliżam na jakiś obiekt i jest on zamazany, przyciskam spust migawki do połowy i w tym momencie, ostrość nie chce się ustawić. Na manualnym nie mam problemu. Jest to wina body czy obiektywu? Co zrobić?
    Obiektyw: Nikkor 18-105

    Jest jeszcze pewna kwestia, przy nagrywaniu filmów, także muszę ustawiać ostrość ręcznie.. I co zrobić żeby przy odtwarzaniu filmów nie słychać było pracy obiektywu?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Przełącznik na obiektywie masz w pozycji A?
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 25-10-2014 o 15:06

  3. #3

    Domyślnie

    Tak.

  4. #4

    Domyślnie

    Zobacz czy w menu aparatu nie masz ustawionego autofocusa na MF.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam! Przecież napisałam, że MF działa bez zarzutu, ale AF szwankuje.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie unoś się bo Ci żyłka pęknie Silnik w obiektywie w ogóle kręci? Próbuje coś ruszyć czy nic?

  7. #7

    Domyślnie

    Jest tak, że gdy właśnie próbuję ustawić ostrość, to słyszę prace silnika, przy zbliżeniu ucha do obiektywu.

  8. #8

    Domyślnie

    Może już silnik szwankuje... Albo próbujesz ostrzyć poniżej minimalnej odległości ostrzenia dla tego szkła.
    Co do odgłosu silnika- albo kupić zewnętrzny mikrofon, albo ostrzyć ręcznie.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Qyeal Zobacz posta
    Witam,

    Otóż, mam pewien problem. A mianowicie przy automatycznym ustawianiu ostrości, spróbuję opisać to jak najprościej.
    Gdy przybliżam na jakiś obiekt i jest on zamazany, przyciskam spust migawki do połowy i w tym momencie, ostrość nie chce się ustawić. Na manualnym nie mam problemu. Jest to wina body czy obiektywu? Co zrobić?
    Obiektyw: Nikkor 18-105

    Jest jeszcze pewna kwestia, przy nagrywaniu filmów, także muszę ustawiać ostrość ręcznie.. I co zrobić żeby przy odtwarzaniu filmów nie słychać było pracy obiektywu?

    Pozdrawiam.
    A gdy nie przybliżasz?
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  10. #10

    Domyślnie

    Gdy nie przybliżam, też sie nie chce ustawić ostrość.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •