Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misza468 Zobacz posta
    odnoś się do całości, a nie do kawałka, wyciągniętego z kontekstu. a wydłużać czas można, owszem ale przy statycznych zdjęciach.
    Odnoszę się do całości, a jakże! No właśnie, przy statyczny a więc nie zawsze czyli wszystko się zgadza.

  2. #12

    Domyślnie

    Misza a teraz Ty spróbuj odnieść się do całości swojego wątku. Praktycznie każdy odradza Ci zakup nowego body przynajmniej do czasu opanowania tego co posiadasz. Już sam zakup jakiegoś szkła jasnego dużo wniesie nowego. Sama mówisz, że nie masz doświadczenia z lampą zewnętrzną - przypuszczam, że świeciłaś na tych osiemnastkach lampą z aparatu. Nabierz doświadczenia właśnie z lampą zewnętrzną, dwiema lampami, może blendą itp. Jakiś nowy drobiazg a dużo wniesie do Twojego doświadczenia. Żaden z moich szanownych przedmówców na pewno Ci się radzi źle a chyba mają większe doświadczenie i wiedzę w tym temacie. Pozdrawiam
    „Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie.”D-5100......

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misza468 Zobacz posta
    tyle się opisałam i nie dodało odpowiedzi a więc jeszcze raz:

    nigdy nawet nie zastanawiałam się nad zakupem obiektywy 85 1.8, więc raczej nie jest takim must have.
    raczej myślałam o 50 1.8 + zoom sigma 17-50 2.8/18-35 1.8
    co do lampy to jest mi to temat kompletnie obcy, więc raczej liczyłabym na pomoc Nikoniarzy.

    ogólnie przeglądając zdjęcia z imprez okolicznościowych (studniówki, wesela) znajomych fotografów zauważyłam, że pomimo używania lampy i niskiej wartości przysłony mieli bardzo wysokie iso, stąd myśl o konieczności zmiany puszki, bo czasami widziałam iso 4000 podczas, gdy w moim aparacie 1600 to już tragedia.
    Jeśli dla Ciebie w D3100 przy ISO 1600 jest tragedia, to w D7100 tragedia będzie góra przy ISO 2000, więc przy pełnej klatce może zadowolisz się jakością zdjęć przy góra ISO 2000-2500 i to bardzo wątpliwe "może".

    Przy Twoim aktualnym podejściu, to jest dla Ciebie tylko jeden tani aparat - Pentax 645Z - szumi o jakieś 1.3-1.5 EV mniej niż pełna klatka, więc jest szansa, że w końcu zadowolą Ciebie obrazki z ISO 4000.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misza468 Zobacz posta
    ogólnie przeglądając zdjęcia z imprez okolicznościowych (studniówki, wesela) znajomych fotografów zauważyłam, że pomimo używania lampy i niskiej wartości przysłony mieli bardzo wysokie iso, stąd myśl o konieczności zmiany puszki, bo czasami widziałam iso 4000 podczas, gdy w moim aparacie 1600 to już tragedia.
    Rozumiem, ze tamto ISO4000 nie było tragedią. Jakie to był aparaty?
    http://www.dpreview.com/reviews/stud...62250782893057
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 25-10-2014 o 03:23

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misza468 Zobacz posta
    ogólnie przeglądając zdjęcia z imprez okolicznościowych (studniówki, wesela) znajomych fotografów zauważyłam, że pomimo używania lampy i niskiej wartości przysłony mieli bardzo wysokie iso, stąd myśl o konieczności zmiany puszki, bo czasami widziałam iso 4000 podczas, gdy w moim aparacie 1600 to już tragedia.
    Z lampą ISO 4000 ?! To ci fotografowie w trybie ,,zielonym'' robili W dodatku z wbudowaną w body lampą Zaprawdę powiadam Ci - nie bierz z nich przykładu
    Ostatnio edytowane przez Seś@ ; 25-10-2014 o 07:22
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar abiks22
    Dołączył
    08 2014
    Miasto
    Olsztyn k/Częstochowy
    Posty
    67

    Domyślnie

    jako totalny amator,również używający tego body co koleżanka(D3100),chciałbym zobaczyć zdjęcia- te "tragiczne" szumy- przy ISO1600..
    u siebie takich nie zauważyłem,ale może jestem mniej wymagający...
    Amator ze sprzętem amatorskim,żeby nie było przerostu formy nad treścią...

  7. #17

    Domyślnie

    GonzoG - niektórzy fotografowie to pewno i na tym Pentaxie robiliby foty na zielonym, gdyby taki miał. A tak ani lampy wbudowanej ani ulubionego trybu. I co tu kupić
    „Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie.”D-5100......

  8. #18

    Domyślnie

    Niektórzy w aparatach powinni mieć samo iso ludzie nie iso się robi zdjęcia ...

  9. #19

    Domyślnie

    Wracając do mojej wypowiedzi odnośnie oglądania zdjęć na 100% przybliżeniu, zwykły śmiertelnik tego nie robi, no chyba że jakaś ciotka chce zobaczyć kto w co był ubrany itp. Reasumując na początku wyleczylbym sie z szumofobii. I w czym przeszkadza wam iso ustawione na 4000? Jak fajnie blyskane to i 6400 jest ok

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michasacuer Zobacz posta
    Wracając do mojej wypowiedzi odnośnie oglądania zdjęć na 100% przybliżeniu, zwykły śmiertelnik tego nie robi
    Powtórzyłeś drugi raz to samo a nie przeczytałeś, ze crop nie służy tylko do "oglądania zdjęcia" w 100% powiększeniu ale przede wszystkim do kadrowania. I tu bardzo przydaje się gęsta matryca. Co do iso, zgadzam się. Nie widzę praktycznie takiego problemu zarówno w D3100, D5100 a tym bardziej D7100.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •