Close

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 91
  1. #21

    Domyślnie

    Ja dalej będę twierdził, że w D810 jest używany lineskipping, tyle że czytane jest więcej linii niż wcześniej i ten obraz (ok. 2,5K) jest skalowany do 1080p.
    Nie jest raczej możliwym by D810 był w stanie buforować i obrabiać 60 obrazów 36Mpix na sekundę

  2. #22

    Domyślnie

    Byłem na prezentacji Nikona D800 we Wrocławiu i tam gość Twierdził że w warunkach laboratoryjnych wyciągali 160 kl/s na procesorze EXPEED 3

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Ja dalej będę twierdził, że w D810 jest używany lineskipping, tyle że czytane jest więcej linii niż wcześniej i ten obraz (ok. 2,5K) jest skalowany do 1080p.
    Nie jest raczej możliwym by D810 był w stanie buforować i obrabiać 60 obrazów 36Mpix na sekundę
    Podaj źródło (jak pisałem -taka metoda była stosowana w D800. Nawet z 3K z line-skippingu miał byś morę i aliasing jak jasna cholera -tymczasem na filmach z D750/D810 tego nie ma).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  4. #24

    Domyślnie

    Informację o tym, że czytane jest ok. 2,5K opieram na treści artykułu na stronie EOS HD.
    A zastanawiając się nad tym, oczywiste wydają mi się dwie rzeczy:
    - D810 raczej nie jest w stanie obrabiać 60kl/s w pełnej rozdzielczości matrycy (buforowanie danych, obróbka obrazu, stosowanie ustawień takich jak wyostrzanie, kontrast itd. i w końcu skalowanie i kompresja)
    - nie ma raczej sensu odczytywanie 36Mpix żeby robić z tego 2Mpix. Byłoby to straszne marnotrawstwo mocy obliczeniowej, a poza tym, rozdzielczość 2 lub 4 razy większa da wzrost detali, pełniejszą informację o kolorze i mniejszy szum, ale dalsze zwiększanie rozdzielczości już raczej nic nie da.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lucek92 Zobacz posta
    jakoś tą ostrość ustawić potrafi więc musi też wiedzieć kiedy jest ostro a kiedy nie, tylko skubany nie chce nas o tym informować. smutne
    Po to masz peaking ostrości w zawodowych kamerach.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Informację o tym, że czytane jest ok. 2,5K opieram na treści artykułu na stronie EOS HD.
    Z tym, że Reid wyraźnie napisał "Myślę, że". Więc to nie jest pewniak. Dodatkowo zawsze wspomagał się linkami do źródeł oraz dokładnymi analizami. Tutaj nic takiego nie ma.
    Tak po prawdzie, to od czasu D5200 nie wiadomo jaką metodę skalowania stosuje Nikon. Praktycznie w każdym modelu delikatnie inną co widać po tym, że np. w D5300 obraz jest trochę bardziej detaliczny niż w przypadku wspomnianego D5200.
    W D810 mamy dodatkowo sRAWy -myślę, że Nikon opracował jakiś sprytny algorytm i jednak skaluje obraz z całej matrycy (oczywiście nie jest to tak zaawansowana metoda jak ta, której możemy użyć np. w Photoshopie -widać to po jakości obrazu).
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  7. #27

    Domyślnie

    Nikon wprowadził sRAWy ale to tylko zapis proporcjonalnie mniejszej ilości pikseli, a nie skalowanie pełnego obrazu.
    Żeby D810 tworzył obraz wideo ze skalowania pełnej rozdzielczości, musiałby być w stanie przetwarzać 60 obrazów 36Mpix na sekundę - pomijam kwestie techniczne (bufor, moc obliczeniowa, zasilanie, ciepło), ale jeśli docelowo ma być to tylko 1080p to raczej nie miałoby to uzasadnienia, sensowne byłoby jeśli D810 kręciłby 4 albo 6K.
    D750 potrafi jeszcze w locie nakładać filtry efektowe i pewnie robi to na wynikowej rozdzielczości ale wcześniej też musiałby obrobić ogromną ilość informacji z 24Mpix.
    Według mnie nie ma uzasadnienia technicznego, wizualnego ani marketingowego w tym żeby te aparaty czytały pełną rozdzielczość dla wideo 1080p.

  8. #28

    Domyślnie

    Podepnę się trochę pod temat ale czy prawdą jest że canon bije na głowę nikona jeśli chodzi o filmowanie w aparatach ?

  9. #29

    Domyślnie

    zobacz film z poprzedniej strony w tym wątku, ja nie widzę różnicy w jakości nagranego materiału. aczkolwiek canon ma więcej opcji filmowych w menu z tego co mi wiadomo. no i ten magic lantern też jest tylko pod canona

  10. #30

    Domyślnie

    No rzeczywiście ja nie dostrzegłem żadnej różnicy. Ale mam kumpla co się upiera że canon jest o niebo lepszy od nikona w filmie.

Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •