Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2014
    Miasto
    Skarżysko-kamienna
    Posty
    13

    Domyślnie Obiektyw do makro

    Witam! W końcu zdecydowałem się na zakup obiektywu dedykowanego pod makro. Posiadam Nikona D7100. Mój budżet to maksymalnie 1500zł. Więc, proszę Was o radę w wyborze tego obiektywu.

    Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Czy masz już sprecyzowaną tematykę makro,bo to ważne przy doborze obiektywu?
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  3. #3

    Domyślnie

    Polecę bo sam ją mam, Tokina 100 2.8 makro.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Nowe S 105/2.8 i T 90/2.8 poza budżetem więc albo używki albo, jak dobrze radzi kolega stanseba Tokina

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek88 Zobacz posta
    Czy masz już sprecyzowaną tematykę makro,bo to ważne przy doborze obiektywu?
    To, wg mnie, jest dość istotne choć by z uwagi na ostrzenie: autor wątku zamierza ostrzyć ręcznie czy z automatu ?

    Jeśli z automatu, to raczej obiektyw Nikona (moja 105-ka trafia 100/100) - jeśli manualnie, to brałbym w ogóle manualny obiektyw. Ważna też jest ogniskowa, z uwagi na straszenie tych malutkich żyjątek, z tym, że dłuższe makro są drogie: http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afs10528.jpg lub http://www.photosynthesis.co.nz/nikon/afd2004.jpg - kosztuje tyle, co aparat.

    Pzdr.
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 18-10-2014 o 22:11
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Tokina 100 lub jeśli coś krótszego to Tamron 60. Jeśli mogą być używki to dochodzi sporo innych opcji. Ważne jest też co konkretnie będziesz fotografował. Z D7100 używałem T60 i bardzo dobrze mi się sprawował, może poza AF który czasami marudził gdy było za ciemno lub za blisko. Obecnie używam T90VC i polecam o ile uda Ci się znaleźć używkę w cenie do 1500.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 18-10-2014 o 22:18

  7. #7

    Domyślnie

    Nikkor 105 2.8 vr ma cenę z kosmosu

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Moze rozwazysz zakup NIKKOR 3,5/85 Macro? Mniej wiecej by sie miescil w budzecie, daje swietny obrazek, jest lekki, ma stabilizacje. Do macro niezla opcja..

  9. #9

    Domyślnie

    Jak kiedyś planujesz przesiadkę na FX, to Nikkor 85 jest tylko na DX.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2014
    Miasto
    Skarżysko-kamienna
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kwiatek88 Zobacz posta
    Czy masz już sprecyzowaną tematykę makro,bo to ważne przy doborze obiektywu
    Głównie chciałbym fotografować przyrodę, np. owady z dużym zbliżeniem, małe kwiaty.

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    To, wg mnie, jest dość istotne choć by z uwagi na ostrzenie: autor wątku zamierza ostrzyć ręcznie czy z automatu ?
    Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć, bo jestem totalnym amatorem, który pragnie dużego zbliżenia i dobrej jakości. Do tej pory robiłem zdjęcia głownie dla testów obiektywem nikkor 18-105 od razu po tym jak dostałem aparat i ostrzyłem automatycznie. Próbowałem też ostrzyć manualnie, lecz nie wychodziło mi to.

    Cytat Zamieszczone przez buma2 Zobacz posta
    Moze rozwazysz zakup NIKKOR 3,5/85 Macro? Mniej wiecej by sie miescil w budzecie, daje swietny obrazek, jest lekki, ma stabilizacje. Do macro niezla opcja..
    Na innym forum powiedziano mi, że stabilizacja jest zbędna, bo poruszenie przy szybkiej migawce nie jest zauważalne na zdjęciach.

    Wymieniliście takie obiektywy jak:
    - Tokina 100mm 2.8 makro
    - Sigma 105mm 2.8
    - Tamron 90mm 2.8
    - Nikkor 85mm 3.5


    Niektóre niestety przekraczały mój budżet. Ale okey, może i czasami warto dołożyć te 100/200 zł więcej.

    Teraz jeszcze kwestia co wybrać z tych czterech obiektywów. Przed napisaniem tego wątku przeczytałem kilka tematów związanych właśnie z Tokiną 100mm 2.8. Ogólnie bardzo ją ludzie polecają i mówią, że ma lepszą jakość obrazu nawet od tego dużo droższego nikkora. Jakoś od początku ona mi od razu przypasowała i jej się na razie trzymam, ale chciałem się przekonać co Wy mi polecicie.

    Proszę jeszcze o wytłumaczenie mi kilku rzeczy:
    - Czy odległość ostrzenia w tych obiektywach dedykowanych pod makro jest nieograniczona?
    - Jeszcze odnośnie tej stabilizacji, czy naprawdę jest ona zbędna?


    Pozdrawiam!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •