Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    Podłącze się do watku i zapytam Was o najsensowniejszy wybór bo nie miałem obiektywu makro ze stajni nikona i chciałbym coś kupić do fotografii kulinarnej. Biorę pod uwagę tamrona 90 (nie wiem czy stabilizacja by się przydała więc z VC lub bez), nikkora 105 i ostatecznie sigmę 105 (obiektyw pod FX). Czy miedzy tymi obiektywami jest jakaś wielka różnica w obrazku czy to tylko kwestia powiedzmy szybszego AF-a lub samej marki? Mam 2 tysiaki i jakoś w tych rejonach chciałbym się zamknąć (nie ma znaczenia czy to nowy czy używka bo sam kupowałem używki i tez sprzedawałem wiec parcia na zapach nowości nie mam ). Mam 28-105 (ma funkcje makro ale jednak nie do końca mi pasi).

    A w jakich warunkach będziesz robił te fotki? Jeśli o mnie chodzi, to sesje "jedzeniowe" dla klientów robię Nikkorem Micro 60 f/2.8D - pamiętaj, że przy dłuższych ogniskowych już potrzeba więcej miejsca.

    A tak taką 60-tką zrobisz to:


    I to:
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    A w jakich warunkach będziesz robił te fotki? Jeśli o mnie chodzi, to sesje "jedzeniowe" dla klientów robię Nikkorem Micro 60 f/2.8D - pamiętaj, że przy dłuższych ogniskowych już potrzeba więcej miejsca.
    Raczej domowych To mają być zdjęcia blogowe więc w mieszkaniu mam jako tako miejsca aby wymienionych ogniskowy używać Myślałem o tej 60-tce ale zastanawiało mnie czy czasem nie będzie zniekształcać bo to jednak inna perspektywa robiąc jakieś detale.
    FX (D600, D750) + T17-35 + T24-70 +N24-85 + N16 fish + N28 + N50 + N85; SB + YN

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2014
    Miasto
    Skarżysko-kamienna
    Posty
    13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Autor wątku ma D7100, więc ma obsługę śrubokreta. Ja tez polece tego nikkora.
    Nowy nikkor 105 VR ma stabilizacje, ale .. jest ona skuteczna w zakresie dużych odległości. Przy skali 1:1 jej działanie jest malutkie.
    Ten Nikkor jest cholernie drogi...
    Tak jak mówiłem już wcześniej, najbardziej zainteresowała mnie tokina 100mm. Odpowiedzieliście na moje wszystkie pytania za co bardzo dziękuję.

  4. #34
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Ja polecałem starego micro nikkora 105/2.8 D - on nie jest drogi. Polecałem szkło, o którym pisał boeing.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #35

    Domyślnie

    dokładnie.. używkę w idealnym stanie można spokojnie kupić w granicach 1500zł. Ja lubiłem wykorzystywać tego nikkorka jeszcze w portrecie - piękni szklił oczy
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  6. #36
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Taniej. Za 1200 też kupisz. Ja mam stary, bez D.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _sam_ Zobacz posta
    Raczej domowych To mają być zdjęcia blogowe więc w mieszkaniu mam jako tako miejsca aby wymienionych ogniskowy używać Myślałem o tej 60-tce ale zastanawiało mnie czy czasem nie będzie zniekształcać bo to jednak inna perspektywa robiąc jakieś detale.
    Nic Ci nie będzie zniekształcać. Fotki które pokazałem były robione D610, więc spokojnie można szaleć
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Nic Ci nie będzie zniekształcać. Fotki które pokazałem były robione D610, więc spokojnie można szaleć
    Ale foty ktore pokazales zrobisz niemal kazdym obiektywem. Makro do tego naprawde nie jest potrzebne
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    Ale foty ktore pokazales zrobisz niemal kazdym obiektywem. Makro do tego naprawde nie jest potrzebne
    Dlatego napisałem, że zrobi i to i to. Poza tym małże św Jakuba z drugiej fotki to już jednak pod makro podchodzi - to nie jest crop
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •