Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Red Sweater

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Ładniutkie zdjęcie, dobrze uchwyciłeś modelkę. Ciekawie dobrałeś tło, jednak w połaczeniu z czerwonym sweterkiem modelki, sprawia, że jak otworzyło mi się zdjęcie to aż mnie oczy zabolały Ale tylko na początku.
    Dobrze jest pamiętać przy doborze kolorystycznym tła i ubrań, że warto jest kolory dobierać komplementarnie - np na podstawie reguł Kulera (odsyłam do stronki Kulera Adobe) przy wyjkorzystaniu jednej z reguł matematycznych (o ile nie mamy wrodzonego poczucia estetyki kolorów )

    Edytka: aha zapomniałem dodać, w PS zasymulowałem sobie jakby wyglądał zielony sweterek przy takim zdjęciu (który doskonale pasuje do jej urody i przy okazji tła) Jeżeli pozwolisz to chętnie wstawię i zobaczysz co mam na mysli.

    Ładne światełko, ładna dziewczyna, ładna GO, ładna poza i mimika.

    Pozdrawiam
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja wiem, że faceci są ślepi na kolory, ale moim zdaniem to zdecydowanie nie jest czerwony sweter
    Poza tym nie podoba mi się, że kadr został ucięty w łokciach.
    Tło faktycznie ładne.
    Brakuje mi trochę ostrości na twarzy modelki.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Misher Zobacz posta
    Ładniutkie zdjęcie, dobrze uchwyciłeś modelkę. Ciekawie dobrałeś tło, jednak w połaczeniu z czerwonym sweterkiem modelki, sprawia, że jak otworzyło mi się zdjęcie to aż mnie oczy zabolały Ale tylko na początku.
    Dobrze jest pamiętać przy doborze kolorystycznym tła i ubrań, że warto jest kolory dobierać komplementarnie - np na podstawie reguł Kulera (odsyłam do stronki Kulera Adobe) przy wyjkorzystaniu jednej z reguł matematycznych (o ile nie mamy wrodzonego poczucia estetyki kolorów )

    Edytka: aha zapomniałem dodać, w PS zasymulowałem sobie jakby wyglądał zielony sweterek przy takim zdjęciu (który doskonale pasuje do jej urody i przy okazji tła) Jeżeli pozwolisz to chętnie wstawię i zobaczysz co mam na mysli.

    Ładne światełko, ładna dziewczyna, ładna GO, ładna poza i mimika.

    Pozdrawiam
    Dzięki, w założeniu zdjęcie miało być w jednej tonacji, stąd użycie takiego a nie innego sweterka, ale chętnie oczywiście zobaczę twoją wersję. Dzięki też za wskazówki.

    PiotrekW - ostrość jest dokładnie na oczach. Dzięki za komentarz.

  5. #5

    Domyślnie


    Tak sobie teraz myślę, że można jeszcze by delikatnie włosy dosaturować. Oczywiście taka zmiana sweterka to uwaga na przyszłosć. Dorbze się po prostu komponują takie mocne przeciwstawne kolory.
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  6. #6

    Domyślnie

    jak otworzyło mi się zdjęcie to aż mnie oczy zabolały
    a jak ja otworzyłem - pomyślałem - rozwinęła się róża z ogrodu* Paula Klee
    a jak otworzyłem zielony sweterek - pomyślałem - jak łatwo sprawić, że czar pryska
    gdybym był autorem, to spróbowałbym nieco wygładzić (spuchnięto-kancisty) przegub lewej dłoni
    i (sorry Misher) zaróżowiłbym zielony listek po prawej
    *) Rose Garden by Paul Klee - to dla oszczędności czasu
    D5k/N18-105VR/N70-300VR/N85makro/S10-20/4-5,6/Di622MII

  7. #7

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •