Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
  1. #31

    Domyślnie

    Ooo dzięki, do tej strony jeszcze nie doszłam
    Co do tego testu to tak, ten sam obiektyw przepinałam pomiędzy aparatami i ta sama odległość od fotografowanego obiektu.

  2. #32

    Domyślnie

    Jeśli obiektyw był ten sam, to aparat nie powinien bardziej rozmywać na brzegach, chyba, że ma wygiętą matrycę albo gorsze algorytmy korekcji wad obiektywu.
    A może rozmycia wydają się większe w D5100, bo ma on więcej pikseli i w związku z tym jest bardziej wymagający od obiektywów?

    edit:Właściwie, to jest możliwość, że autofocus w tym D5100 gorzej trafia... Może być tak, że przy małym backfokusie albo frontfokusie środek kadru mieści się jeszcze w głębi ostrości, a brzeg już nie.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 13-11-2014 o 01:14

  3. #33

    Domyślnie

    Farifelia: Teraz weź i przeskaluj odpowiadające sobie zdjęcia z D90 i D5100 do ok. 10 Mpix (jakieś 2600 pikseli na krótszym boku) i dopiero takie obrazki porównuj Przeczuwam, że w takim przypadku zdjęcia z D5100 jednak będą lepsze.
    D7100, D80, SB900, N18-70, Jupiter 21M/ЮПИТЕР 21М, Mir 24N/МИР 24Н, Helios 44M/ГЕЛИОС 44М, N AF 50 mm 1:1.8 Mk I, N AF 70-210 mm 1:4-5.6 D

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kjakub Zobacz posta
    Farifelia: Teraz weź i przeskaluj odpowiadające sobie zdjęcia z D90 i D5100 do ok. 10 Mpix (jakieś 2600 pikseli na krótszym boku) i dopiero takie obrazki porównuj Przeczuwam, że w takim przypadku zdjęcia z D5100 jednak będą lepsze.
    Roznica bedzie tylko w kolorach.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sasz87 Zobacz posta
    Tak z ciekawości po co Ci zgera d3100 ? mając d90 i d5100 , chyba że kupiłeś okazyjnie za grosze to tak.
    D3100 kupiłem nowy w dobrej cenie za 1000 zł, ze względu na małą wagę i wielkość często jeździ ze mną w góry, ponadto podoba mi się jego kolorystyka obrazka.
    Mając D90 po zachwytach matrycą w D5100 postanowiłem go kupić, jeśli mam być szczery to szału na mnie nie zrobił, owszem kolory jakby inne, ale nie zawsze naturalne.
    Gdyby nie problemy z D7000 to ten model byłby dla mnie kompromisem, byłoby to połączenie D5100 z D90.
    Nie potrzebuję nowego body z matrycą 24 Mpx więc te modele zostają u mnie, żaden z nich nie ma jeszcze 5 tys. klatek, jak to mówią mam do wyboru, do koloru.
    Robiłem kiedyś takie porównanie: http://forum.nikoniarze.pl/showpost....&postcount=160
    Każdym z nich można jeszcze zrobić przyzwoite zdjęcia.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  6. #36

    Domyślnie

    50 tys zrobione, ale spokojnie jeszcze około 50 tys jeszcze D90 zrobi. Jak dla amatorskiego pstrykania to jeszcze dobrych kilka lat robienia zdjęć. Policz ile mniej więcej zdjęć robisz rocznie i zastanów się czy się opłaca. Ale domyślam się że prędzej w między czasie kupisz jakieś nowe body niż migawka padnie.

  7. #37

    Domyślnie

    Pozwolę sobie tylko przypomnieć 2 rzeczy:
    - 100 000 to przewidywana ilość wyzwoleń migawki w D90, nie gwarantowana;
    - ten aparat ma już teraz 5 lat.
    Przyznam, że też bym się wahał, zwłaszcza jeśli zauważyłbym, że D90 robi ładniejsze i ostrzejsze zdjęcia...

  8. #38

    Domyślnie

    Odnośnie D90:
    http://www.olegkikin.com/shutterlife/nikon_d90.htm

    EDIT:
    Z doświadczenia (nie tylko swojego) wiem, że najgorzej robić zakupy jak się jest podnieconym na to, co chce się kupić. Wtedy zazwyczaj dokonuje się złego wyboru.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 14-11-2014 o 11:32
    Nikon

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •