Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Przesiadka na FF, wybor pomiedzy 24-70 a 120

    Witam,

    Na wstepie zaznacze ze szukalem i czytalem wiele na tym forum. Nie wszystko jednak pasowalo do mego przypadku.

    A pytanie jest proste:
    Przesiadam sie na FF (d750 prawdopodobnie) i potrzebuje uniwersalnego zooma. Czy warto doplacac do 24-70 2.8 te ponad 2 tysiace zlotych czy 24-120 4.0 jest rownie dobry?

    Moja sytuacja:
    - cykam wszystko (moje pseudo amatorskie foty są na http://500px.com/kamilgrzegorczyk ), glownie natura, krajobrazy (posiadam sigme 10-20 ktora pewnie wymienie) plus rodzina
    - posiadam stalke 50mm i 35mm (DX ktora podobno jest "uzywalna" na FF)

    Czy z powodu tego ze posiadam stalki i nie pracuje na weselach itp - 120mm nie bylby tanszym i rownie dobrym wyborem?

  2. #2

    Domyślnie

    A nie lepiej do tych 35 i 50 dokupić 28mm i po problemie? Do wspomnianych zastosowań to i tak o jedno szkło za dużo moim zdaniem. Ten aparat przypuszczam i tak jest dostatecznie duży, po co jeszcze targać kilogram zooma?

  3. #3

    Domyślnie

    24-120 na "cykanie wszystkiego" jest rownie dobry. zbieraj na dobre prime's.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawa nie jest taka błaha. Najlepiej było by pożyczyć od kogoś ten 24-120 (a może też 14-24) i przetestować. 24-70 jest delikatniusi, a jego szybki AF nie zawsze jest potrzebny. Ja go mam i rzadko używam - ale czasem się przydaje. W tym przypadku pieniądze mają drugorzędne znaczenie, bo ważniejszy jest osiągany efekt.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    Mam D800 i N24-120, którego kupiłem właśnie z uwagi na uniwersalność. W tej roli spełnia się znakomicie. Na FX 70 mm już w wielu sytuacjach jest niewystarczające, a skoro ma być to szkło do wszystkiego - w tym do krajobrazu - to światło 2.8 nie jest niezbędnie potrzebne. Szkło nie jest pozbawione jednak wad - podczas obróbki trzeba korygować lekką beczkę jaką daje na szerokim kącie. Zakupu jednak nie żałuję.

  6. #6

    Domyślnie

    Patrząc na podlinkowane zdjęcia to wywal wszystko i bierz zooma.
    F4 spoko wystarczy. Portretów i kotleta nie robisz. Wygoda bedzie ogromna z jednym szkłem.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  7. #7

    Domyślnie

    @Franek - brakowaloby mi tej swobody chocby przy fotografowaniu biegajacej cory

    @d90 - jako ze ten profil mam dopiero 2 tyg to nie pokazuje wszystkiego co cykam, ale w pewnej czesci masz racje - ten zoom bylby potem moja podstawa. Nie zgodzilbym sie tylko z wyrzuceniem stalek bo przykladowo 50mm robi superowe zdjecia na 2.8 chociazby.

    @sufenta - dokladnie te 2 tysiace chcialbym oszczedzic na to by moze kiedys pokusic sie o FX owy szeroki kat lub superowy 135 2.0

    @nemeth - dzieki za poradę. Ta beczka nie powinna byc problemem bo w zasadzie wiekszosc zdjec koryguje profilem w lightroomie

  8. #8

    Domyślnie

    24-70 na pewno ma szybszy AF i jest trochę ostrzejszy.
    24-120 poza światłem niczego nie brakuje. Pewnie, do Twoich zastosowań lepiej go wybrać i zbierać na coś szerszego.
    Jeśli w czymś to pomoże a (ja nie zapomnę) to w poniedziałek mogę zrobić zdjęcie tej samej scenki jednym i drugim obiektywem. Jpgi prosto z puchy mogą być, czy wolisz RAWy?

  9. #9

    Domyślnie

    W AB foto uwzględniając 420 zł cashbacku w aktualniej promocji Nikona dostaniesz 24-120 za 3492 zł. W cyfrowe.pl jeszcze taniej. Sam się zacząłem zastanawiać nad 24-120/4.

  10. #10

    Domyślnie

    @Jalone poprosilbym RAW tylko nie wiem czy w poniedzialek nie bedzie juz po fakcie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •