Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alpago Zobacz posta
    Wszystkie obiektywy sigmy z wbudowanym silnikiem są oznaczone HSM (Hyper sonic motor)
    No nie bardzo.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  2. #12

    Domyślnie

    Tzn "no nie bardzo"??
    Używałem parę obiektywów sigmy z aparatem nikon d3100 i Af działał tylko przy obiektywach z napisem HSM.
    Nawet na stronie Sigmy jest wszystko opisane...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alpago Zobacz posta
    Tzn "no nie bardzo"??
    Używałem parę obiektywów sigmy z aparatem nikon d3100 i Af działał tylko przy obiektywach z napisem HSM.
    Nawet na stronie Sigmy jest wszystko opisane...
    Czego nie rozumiesz? Są Sigmy z silnikiem, ale nie HSM (wtedy nie będzie oznaczenia HSM), tak samo jak nie wszystkie Tamrony nie są USD.
    To, że używałeś parę nie oznacza, że takich nie ma.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alpago Zobacz posta
    Tzn "no nie bardzo"??
    Używałem parę obiektywów sigmy z aparatem nikon d3100 i Af działał tylko przy obiektywach z napisem HSM.
    Nawet na stronie Sigmy jest wszystko opisane...
    Otóż właśnie nie, silnik HSM to specjalny, cichy i szybki silnik autofocusa, a nie zwykły silnik który Sigma w niektórych obiektywach montuje tylko po to, żeby autofocus działał z niektórymi Nikonami. Tych silników nie oznacza. Gdyby ten obiektyw miał HSM to pewnie kosztowałby 2x tyle ile kosztuje... )
    Dzięki wszystkim za pomoc, jestem już pewny

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Czego nie rozumiesz? Są Sigmy z silnikiem, ale nie HSM (wtedy nie będzie oznaczenia HSM), tak samo jak nie wszystkie Tamrony nie są USD.
    To, że używałeś parę nie oznacza, że takich nie ma.
    To podaj jakis model szkła Sigmy nie hsm który będzie ostrzył w body bez silnika np nikon d60...bo mogę się mylić ale potrzebuję dowodów

  6. #16

    Domyślnie

    Sigma 70-300mm F4-5.6 DG APO Macro

    Oznaczenie HSM oznacza, że obiektyw ma silnik ultradźwiękowy, starsze sigmy i ta wyżej podana mają zwykły silnik i dlatego nie jest HSM, ale w D40 będzie działać.

  7. #17

    Domyślnie

    Zgadza się mój bład sorry

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Przy jakim body?
    D60, D300 i D700. Na dwóch ostatnich korpusach wersja na śrubokręt działała znacznie szybciej z lekkim plusem dla D300.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •