Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie SAMYANG 85mm F1.4 AS ??

    Zawsze słysząc Samyang słyszałam w głowie cichy, szyderczy śmiech
    Tyle, że szukam aktualnie czegoś około 85mm z 1.4 albo 1.8. Wolałabym jednak z 1.8 ze względu na cenę.
    Przeglądając sample na pixel-peeper trafiłam na zdjęcia robione właśnie tym obiektywem. Najgorsze nie są, szczególnie za tą cenę.

    Nidy osobiście nie miałam żadnego Samyanga w łapach i nie mam pojęcia czy warto na to wydać choć pięć złotych. Może ja uprzedzona jestem czy jak?
    Co myślicie? Ktoś coś?

    Czy lepiej dołożyć parę złotych i nabyć Nikkor 1.8G ? (chyba,że robimy dla mnie ściepę forumową na 1.4G )

  2. #2

    Domyślnie

    Nikkor 1.8G

  3. #3

    Domyślnie

    mam oba jak cos pisz na priv
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  4. #4

    Domyślnie

    Przy 1,4, a nawet i 1,8 czy 2,0 i niewielkiej odległości (portret niepełnej sylwetki człowieka) głębia ostrości jest raczej płytka, i trafienie autofocusa, czy właściwie zrobienie zdjęcia ostrego tam gdzie chcemy wymaga precyzyjnego wybrania punktu, na który ostrzymy. W moim D7000 jest nie tylko zielona kropka, ale i strzałki pokazujące, czy głębia jest przed czy za wybranym punktem. Czas potrzebny na ostrzenie ręczne jest pewnie niewiele dłuższy niż przesunięcie pola AF na dane oko czy część twarzy. Na f/1,4 prawie nigdy nie robię zdjęć, bo po prostu głębia jest za mała (fotki dzieci itp.). Ale z drugiej strony, używany Samyang jest o 1/3 tańszy od używanej 85/1.8D i dlatego wybrałem Sammiego.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  5. #5

    Domyślnie

    Sigma 85 1.4 polecam
    D7100 {S18-35 1.8}, D610 - {TOK16-28 2.8, T28-75 2.8, S85 1.4, T90VC, Carl Zeiss 135 2.0, N70-300, Helios 44M-5 58mm f/2.0}, 2x SB-910

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrianek32 Zobacz posta
    mam oba jak cos pisz na priv
    Podziel się na forum co i jak.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  7. #7

    Domyślnie

    Miałem 85/1.8d kilka lat temu jeszcze z d200... miesiąc, może dwa i sprzedałem. Głównym problemem było to, że nie był ostry od pełnej dziury... Jakiś czas później kupiłem Samyanga 85/1.4, z d200 zgrywał się dobrze, miałem około 40-50% trafionych kadrów. Później z d300s było już duużo lepiej, LV baardzo ułatwiał ostrzenie. Od ponad roku mam jeszcze d5100 co w połączeniu z Samyangiem daje zarówno fajne efekty w zdjęciach jak i amatorskim filmowaniu na LV trafiam praktycznie wszystkie zdjęcia, mówię tu o statecznych, portretowych ujęciach. Od tygodnia jestem posiadaczem d700tki i właśnie dziś po raz pierwszy miałem podpiętego Samyanga, wydaje się że będzie mega tandem
    Ostatnio edytowane przez artman ; 09-10-2014 o 21:03
    D700+MB-10___d600____d3s___F14/2.8____S20/1.8____S35/1.4A___50/1.8___S85/1.4hsm___C85/1.5___T55-200____

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez samson09 Zobacz posta
    Podziel się na forum co i jak.
    w innym watku juz wspominalem ale przypomne moje odczucia na temat obu szkiel:

    Samyang, bardzo dobra optyka i fajniejsze rozmycie tła niż w nikkorze i nie chodzi tutaj że jeden ma swiatlo 1,4 a drugi 1,8 - poprostu samyang ma to cos, ostrzenie manuale dla mnie ejst problematyczne szczegolnie na 1,4 w LV raczej trafiam, gorzej jest z ostrzeniem przez wizjer dlatego zeby miec komfort pracy kupilem Nikkora 85 1.8G (gdyby nie brak AF w Samyangu napewno bym nie kupil) a Samyanga (a wlasciwie Falcona) zostawilem ze wzgledu na obrazek ktory bardzo mi sie podoba, mam wersje bez AE wiec sprzedajac go fortuny bym nie zyskal

    Nikkor - ostre szklo, af trafia bez wiekszych problemow, chyba nieco wiecej aberruje niz Samyang chociaz az tak dokladnych porownan nie robilem, najwiekszym minusem Nikkora jest praca pod swiatlo, raz jak zapomnialem zalozyc oslony przeciwslonecznej a mocne slonce swiecilo z boku kadru to zdjecia wyszly fatalnie, calkowity spadek kontrastu

    oba szka sa fajne maja swoje plusy i minusy, jesli dla kogos nie stanowi problemu MF to bralbym Samyanga ktorego mozna kupic za ok 800zl (tyle dalem za nowke w wersji bez chipa), procz tych dwoch 85tek nie mam porownania z Sigma czy tez Nikorrami 85 1.4 D lub G, plusem Nikkora 85mm 1.8G jest tez stosunek ceny do jakosci jak i waga, bo kazda z 85-tek ze swiatlem 1.4 jest zdecydowanie ciezsza no i drozsza od ponad 3 do ponad 5 tys za nowki, czasem mysle zeby sprzedac obie 85ki i kupic inna 85-tke 1.4 ale sam nie wiem czy warto, z Sigma roznie bywa, Nikkor w wersji D nowy sporo kosztuje a tez ma swoje minusy, wersja 1,4G jest droga i sporo wazy
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  9. #9

    Domyślnie

    Ja wlasnie stalem sie szczesliwym posiadaczem samyanga z d7100. Obiektyw ostry od 1.4 od 1.8 zyleta. Mialem dylemat co do kupna samyanga bo musialem sprzedac nikona 85 1.8d, ale teraz juz wiem ze dobrze zrobilem. Co do ostrzenia manualnego z tym nie mam problemu, tylko trzeba to robic powoli zeby dobrze trafic.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •