Close

Strona 88 z 140 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1395

Wątek: Windows 10

  1. #871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkiz Zobacz posta
    Jak aktywować Windowsa 10 po reinstalacji systemu? /zmiana dysku na SSD/. Mam system uaktualniony z 7.
    no to dziwne, jeśli robiłeś jak koledzy już opisywali to powinno być ok,
    dodam od siebie, w sierpniu podobny manewr robiłem i było/jest bez problemów, ale byłem świadom, że może być coś nie tak, no i chciałem mieć "czyste" win10 nie nakładane na w7
    1. wymieniłem większość gratów: mobo, proc, ram, gfx, dyski (stare dyski nie były na etapie instalacji obecne)
    2. instalacja na nowym czystym ssd W7pro box, klucz 7, ale tutaj nie wiem czy powinien windows coś krzyczeć, że wszystko wymienione w sprzęcie, nic nie pisał, poszło
    3. update-y 7
    4. win 10 + update-y
    5. logowanie przez konto microsoftu do win10, system aktywny już
    6. teraz format dysku
    7. ponowna instalacja win10 na czysto, beż żadnych kluczy, logowanie do konta ms, znowu update-y i system ponownie aktywny automatycznie
    8. dodawanie starych dysków (tutaj miałem problem, bo dołożone dyski były widoczne w biosie, ale nie w windows, no ale udało mi się to zresetować i w win tez w końcu się pojawiły)

    miałem wątpliwości, czy po takiej kompletnej zmianie systemu nie będę musiał nic aktywować telefonicznie (była to pierwsza tego typu zmiana sprzętu z tą instalacją win7 / win10),
    miałem też obawy czy po takim zabiegu win10 za drugim razem tez aktywuje się bez problemu,
    no ale wsio poszło gładko

    dodam jeszcze, ze na ssd (mx200 500MB) na sata3 instalacja na czysto, czy to w7, czy w10, to prawie przyjemność
    Ostatnio edytowane przez Presley ; 22-10-2015 o 16:08
    D5500,D5100 + N10-24 + S17-50 + N55-300 + N35/1.8 + N18-105
    http://www.huborama.com/pl
    http://www.photo.huborama.com

  2. #872

    Domyślnie

    Mój błąd polegał prawdopodobnie na tym, że zainstalowałem W10 na nowy dysk SSD na czysto bez "przejścia" przez W7.

  3. #873

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Presley Zobacz posta
    no to dziwne, jeśli robiłeś jak koledzy już opisywali to powinno być ok,
    dodam od siebie, w sierpniu podobny manewr robiłem i było/jest bez problemów, ale byłem świadom, że może być coś nie tak, no i chciałem mieć "czyste" win10 nie nakładane na w7
    1. wymieniłem większość gratów: mobo, proc, ram, gfx, dyski (stare dyski nie były na etapie instalacji obecne)
    2. instalacja na nowym czystym ssd W7pro box, klucz 7, ale tutaj nie wiem czy powinien windows coś krzyczeć, że wszystko wymienione w sprzęcie, nic nie pisał, poszło
    3. update-y 7
    4. win 10 + update-y
    5. logowanie przez konto microsoftu do win10, system aktywny już
    6. teraz format dysku
    7. ponowna instalacja win10 na czysto, beż żadnych kluczy, logowanie do konta ms, znowu update-y i system ponownie aktywny automatycznie
    8. dodawanie starych dysków (tutaj miałem problem, bo dołożone dyski były widoczne w biosie, ale nie w windows, no ale udało mi się to zresetować i w win tez w końcu się pojawiły)

    miałem wątpliwości, czy po takiej kompletnej zmianie systemu nie będę musiał nic aktywować telefonicznie (była to pierwsza tego typu zmiana sprzętu z tą instalacją win7 / win10),
    miałem też obawy czy po takim zabiegu win10 za drugim razem tez aktywuje się bez problemu,
    no ale wsio poszło gładko

    dodam jeszcze, ze na ssd (mx200 500MB) na sata3 instalacja na czysto, czy to w7, czy w10, to prawie przyjemność
    Wszystko tak jak opisałeś, ale nie trzeba mieć ani logować się do konta MS żeby aktywować.
    Wystarczy z poziomu Win to zrobić, system się łączy z MS sprawdza klucz i aktywuje się.
    Potem po aktywacji WIN10 jak się go jeszcze raz zainstaluje od zera (wtedy już można), to po instalacji to samo, aktywacja z poziomu Win, łączy się z netem i aktywuje, nie potrzeba żadnych kluczy ani konta.

    Ważne, przy instalacji Win10 i przy jego aktywacji nie podajesz żadnego klucza, jeśli o to pyta to ignorujesz to, tylko robisz aktywacje.
    Ostatnio edytowane przez zbyszekD7000 ; 22-10-2015 o 18:22
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

  4. #874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zbyszekD7000 Zobacz posta
    Wszystko tak jak opisałeś, ale nie trzeba mieć ani logować się do konta MS żeby aktywować.
    Wystarczy z poziomu Win to zrobić, system się łączy z MS sprawdza klucz i aktywuje się.
    w sumie racja, inna sprawa ze niepotrzebnie w p.4 puściłem update-y win10, ale nie miałem jeszcze tego wyłączonego i pojechało na darmo, bo system i tak miał być zaraz skasowany
    D5500,D5100 + N10-24 + S17-50 + N55-300 + N35/1.8 + N18-105
    http://www.huborama.com/pl
    http://www.photo.huborama.com

  5. #875

    Domyślnie

    Właśnie doczytałem, że instalację Windows 10 z aktywacją wykorzystującą klucze Windows 7 lub 8 (o czym wspominałem chwilę wcześniej), będzie można wykonać od wersji Threshold 2 (po 2 listopada). Tutaj więcej: http://antyweb.pl/windows-10-fall-update/
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #876

    Domyślnie

    A czy klonowanie na nowy dysk SSD załatwi sprawę? Później już na nowym dysku "odświeżanie" aby był czysty system?

  7. #877
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale obecnie od premiery win10 można wykorzystać tool od ms, który robi aktualizacje lub tworzy iso z win10 i można tym robić instalacje na czystym dysku, nawet w kompie gdzie przed wymianą dysku było tylko win7, sprawę załatwia logowanie do konta ms podczas instalacji, a wtedy mamy już pełne info i update klucza.
    Jest sporo sposobów na instalacje, ten w/w najprostszy i najmniej problemowy.

  8. #878
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    I jak ktoś zrobi update z 7 do 10 i chce mieć "czystą" 10, to nie trzeba wypalać płyty/tworzyć pendrive'a, robić format i stawiać system od początku - w nowym "panelu sterowania" jest opcja czyszczenia dysku do zera, tzn. robi wszystkie wymienione wcześniej operacje sama.

  9. #879

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    I jak ktoś zrobi update z 7 do 10 i chce mieć "czystą" 10, to nie trzeba wypalać płyty/tworzyć pendrive'a, robić format i stawiać system od początku - w nowym "panelu sterowania" jest opcja czyszczenia dysku do zera, tzn. robi wszystkie wymienione wcześniej operacje sama.
    Ok, gdy chodzi tylko o czyszczenie, ale przy instalacji systemu na nowy dysk robią się niekiedy problemy.

  10. #880

    Domyślnie

    Kto z Was na stacjonarnym komputerze ma problem z widokiem, a właściwie brakiem widoku zmian w opcji Edycja w Lightroom571?
    Po aktualizacji, gdy suwam suwakami zmienia się tylko miniaturka, główne zdjęcie nie zmienia się wcale.
    Podobno to jest problem z aktualizacja Direct X, nie wiem tego. Wiem jednak, ze po aktualizacji do W8.1 był podobny problem.
    Ma ktoś jakąś radę?
    Zdrówka

    D600, N20-35/2.8D, N28-85/3.5-4.5AF, N50/1.8G, 85/1.8G, N70-210/4-5.6, Юпитер 37A 135/3.5, Metz 50AF-1

Strona 88 z 140 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098138 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •