Close

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 146
  1. #1

    Domyślnie Pytanie swieżaka

    Witam wszystkich forumowiczów!

    Mam dylemat co do wyboru pierwszej lustrzanki i stad moje szybkie pytanie.

    Czy zakup D7100 + 18-105VR ma sens przy praktycznie niewielkim obyciu z lustrzankami? Kusi mnie tu cashback 400zł, bo zakup tego zestawu to 4089zł.

    Dodam, ze na przyszlosc chce sie skupic na zdjeciach ryb w akwarium oraz krajobrazu.

    Pozdrawiam

    Krzysiek

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2013
    Miasto
    Londyn/Lubin
    Posty
    107

    Domyślnie

    Jak masz kasę i cena Ci odpowiada to kupuj. Cashbacki to zazwyczaj jedne z lepszych ofert na rynku.
    Druga strona medalu to taka, że raczej będziesz potrzebował jakiegoś jasnego obiektywu do zdjęć ryb np: 50mm f/1.8g
    No i rybki to można focic nawet D3100 + 18-55 wszystko zależy jakich rezultatów się spodziewasz.
    Jak zamierzasz robić te zdjęcia ? Przez szybę akwarium czy chcesz jakoś "wsadzać" aparat do środka ?

  3. #3

    Domyślnie

    Albo sobie poradzisz albo nie. Tu nie ma wielkiej filozofii. Nikt za ciebie nie podejmie decyzji i nie weźmie odpowiedzialności. Masz do wydania 4 tysiące. Można za to kupić różne zestawy. Z gorszym body, a lepszym szkłem.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lambda Zobacz posta
    Witam wszystkich forumowiczów!

    Mam dylemat co do wyboru pierwszej lustrzanki i stad moje szybkie pytanie.

    Czy zakup D7100 + 18-105VR ma sens przy praktycznie niewielkim obyciu z lustrzankami? Kusi mnie tu cashback 400zł, bo zakup tego zestawu to 4089zł.

    Dodam, ze na przyszlosc chce sie skupic na zdjeciach ryb w akwarium oraz krajobrazu.

    Pozdrawiam

    Krzysiek
    Jeśli Cie stać to dlaczego nie ?!...a czy to ma jakiś sens to już Twoja sprawa.
    Pierwszy D7100 a drugi D4s :P
    Na 400zł się rzucać to jakaś przesada.Może zacznij od czegoś tańszego bo być może nie odnajdziesz się w temacie i utopisz sporo kasy.
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  5. #5

    Domyślnie

    Promocja z cashbackiem widać trafiona Do tego jeszcze raty 0% i naprawdę fajna opcja Jak masz mnóstwo kasy to bierz od razu zooma 24-70 - tutaj zwracają 840 pln
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #6

    Domyślnie

    Jakie zestawy masz na mysli? Rozumiem, ze opanowanie wszystkich opcji tej lustrzanki dla laika jest co najmniej problemowe niz w wypadku d3xx czy d5xxx?

    Cytat Zamieszczone przez Ned Stark Zobacz posta
    Albo sobie poradzisz albo nie. Tu nie ma wielkiej filozofii. Nikt za ciebie nie podejmie decyzji i nie weźmie odpowiedzialności. Masz do wydania 4 tysiące. Można za to kupić różne zestawy. Z gorszym body, a lepszym szkłem.

  7. #7

    Domyślnie

    No i rybki to można focic nawet D3100 + 18-55 wszystko zależy jakich rezultatów się spodziewasz.
    Jak zamierzasz robić te zdjęcia ? Przez szybę akwarium czy chcesz jakoś "wsadzać" aparat do środka ?[/QUOTE]

    Zdjecia wylacznie przez szybe.

    Nie zrozumcie mnie zle - kasa kasą, nie chce kupic czegos co mnie przerosnie i tyle.
    Nie wiem tez czy zakup d3xxx jest rozwiazaniem, a z drugiej strony czy amator wychwyci wszystkie mozliwosci d7100 i bedzie potrafil z nich skorzystac.

  8. #8

    Domyślnie

    Przerośnie i to kilka razy.
    Przez szybe zdjęcia to równie dobrze smartfonem możesz robić.
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lambda Zobacz posta
    Nie zrozumcie mnie zle - kasa kasą, nie chce kupic czegos co mnie przerosnie i tyle.
    Nie wiem tez czy zakup d3xxx jest rozwiazaniem, a z drugiej strony czy amator wychwyci wszystkie mozliwosci d7100 i bedzie potrafil z nich skorzystac.
    No to może kup na razie coś używanego za nieduże pieniądze, poużywaj i z czasem się rozpatrzysz czy chcesz czegoś więcej czy nie.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

  10. #10

    Domyślnie

    Przez szybę ja iPhonem5 focilem akwa. Nie dam tu bo cieżko sie foty teraz daje. Ale efekty serio fajne
    Nie potrzeba Ci aparatu...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

Strona 1 z 15 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •